"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Brak opiekuna na przejsciu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż dnia 31 października 2019 roku nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

 
Szkola pamieta PDF Drukuj Email

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie klas 1-8 wraz  z nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła pamięta zainicjowanej przez MEN.


 
Miedzynarodowy Dzien Bialej Laski PDF Drukuj Email

Dnia 15 września 2019r. odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez szkolny klub wolontariusza. Zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski tj. Dnia Osób Niewidomych i Niedowidzących. Gośćmi honorowymi spotkania były osoby niewidome - Pani Barbara Szymańska - wiceprezes Fundacji Audiodeskrypcja oraz Pan Tomasz Strzymiński. W przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę uroczystość, wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1a, 2b, 4a, 5c, 7b. Zaprezentowali oni fragment utworu literackiego Bolesława Prusa pt.: "Katarynka". Apel poruszył nie tylko serca i myśli uczniów, ale wzruszył do łez także naszych gości. Pani Brbara wraz z panem Tomaszem opowiedzieli o tym, w jaki sposób biała laska i wiele innych przedmiotów pomaga im w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję spróbować poruszania się przy jej użyciu. Okazało się, że jest to trudne i jak na początek - skomplikowane.

Tego dnia uczniowie zrozumieli, że są wokół nich ludzie, którzy czekają na naszą pomoc - dobre słowo, serdeczny  uśmiech, czy przyjazne podanie ręki. Wiedzą, że każdy z nich, już dziś może być WOLONTARIUSZEM - KIMŚ WYJĄTKOWYM, KIMŚ KTO LUBI I CHCE POMAGAĆ INNYM!


 
Dzien Edukacji Narodowej 2019/2020 PDF Drukuj Email

 
Slubowanie pierwszoklasistow 2019/2020 PDF Drukuj Email

Dzień 3 października 2019 roku  to ważny dzień dla uczniów klas pierwszych. Uroczystym ślubowaniem zostali przyjęci do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. Gratulujemy i życzymy  rozwijania swoich pasji i zainteresowań ku radości nauczycieli i rodziców!!!


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 11