My z Podlasia 2018/2019 PDF Drukuj Email

Nie ma wątpliwości – My z Podlasia!

20 marca 2019r. odbyła się X edycja konkursu „My z Podlasia” o zasięgu wojewódzkim. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Amelia Bielach, Maria Gierałtowska, Weronika Kołos, Joanna Pietruczuk, Antoni Jaworski, Mateusz Rogowski i Martyna Gierałtowska.

Miło nam poinformować, że laureatami Konkursu zostali:

-        w kategorii recytacji poezji lub prozy autorów wywodzących się z Podlasia: Maria Gierałtowska, kl. IV c – III miejsce,

-        w kategorii własnej lub autorów, wywodzących się z Podlasia: Joanna Pietruczuk, kl. IV c – III miejsce,

-        w kategorii „Spiżarnia babuni” – oryginalny przepis kulinarny z Podlasia – prezentacja multimedialna lub „gawęda przy stole” nawiązująca do tradycji kulinarnych Podlasia:

• Amelia Bielach, kl. IV c – Nagroda Specjalna,
  • Martyna Gierałtowska, kl. VI b – Nagroda Specjalna.

Akolada - nagroda naszego zespolu PDF Drukuj Email

Dnia 26.03.2019 szkolny zespół muzyczny WAGABUNDA , który tworzą uczennice z klas: 4a, 4b, 5b, 5c, 5d pod kierunkiem pani Doroty Skorupskiej zdobył NAGRODĘ w XVI Podlaskim Festiwalu Szkolnych Zespołów Muzycznych „Akolada" w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Droga Krzyzowa - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Informujemy, że uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Droga krzyżowa- miłość pragnąca krzyża" zaplanowane na 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 nie odbędzie się. Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane do szkół przez organizatorów do końca maja. Przepraszamy

Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnym konkursie plastycznym "Droga Krzyżowa - Miłość pragnąca krzyża"

REGULAMIN TUTAJ

I nagroda w konkursie niemieckiego PDF Drukuj Email

Uczennica klasy VIII a ZUZANNA LASKOWSKA została Laureatką - I miejsce - konkursu języka niemieckiego "schwarz -rot -gold" w kategorii Szkół Podstawowych organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Gratulujemy!

Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna 2018/2019 PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Białystok uczestnicząc w konkursie "Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna - odzyskanie niepodległości 1918 - 1919" zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Czworo uczniów, jako finaliści konkursu, zostało zaproszonych do Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego w Białymstoku na uroczystą galę wręczenia nagród, podczas której miał miejsce koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalnego "Rytmy Czasu" pod dyrekcją Jerzego Tomzika.

Oto nasi laureaci:

Martyna Gierałtowska - kl. VI b - II miejsce w kategorii: praca plastyczna - "Kościół - Pomnik Niepodległości"

Wiktoria Polecka - kl. VI b - III miejsce w kategorii: praca plastyczna - "Dzieci Białegostoku"

Urszula Dudar - kl. VII a - wyróżnienie w kategorii: praca pisemna - "Białystok - trudna droga do Niepodległości".

Uczniów do konkursu przygotowały:
p. Beata Jatel - nauczyciel historii
p. Beata Surmacewicz - nauczyciel języka polskiego
p. Monika Markowska - nauczyciel języka polskiego

Laureatom Gratulujemy!!!

Zobacz galerię zdjęć- kliknij link

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>