Sukces literacki uczennic 2018/2019 PDF Drukuj Email

W 2018 roku wiersz Natalii Białobrzeskiej pt. „Krzyż” zdobył I nagrodę w konkursie IPN "Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży". Inspiracją do napisania wiersza była dla Natalii legitymacja o odznaczeniu Krzyżem Oświęcimskim  Jej śp. Prababci. W 2019 roku nagrodzony wiersz Natalii , a także wiersz uczennicy Mai Cichoń zostały opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży. Antologia wierszy konkursowych”,  które zawiera wiersze laureatów I i II edycji konkursu z lat 2018 - 2019. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Egzemplarz tej wyjątkowej książki jest już własnością naszej szkolnej biblioteki.

Ludzie listy pisza...2018/2019 PDF Drukuj Email

Ludzie listy piszą… Sukces literacki Amelii Bielach

10 czerwca 2019r. odbyło się podsumowanie V edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Ludzie listy piszą…” pod Honorowym Patronatem Dyrektora Biura Filatelistyki Poczty Polskiej S.A, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

Miło nam poinformować, że Amelia Bielach, uczennica kl. IV c, zajęła II miejsce. Napisała list na temat „Białystok moje miasto – przyjedź, zobacz, pokochaj”. Warto dodać, że samodzielnie przygotowała papier czerpany, na którym go zapisała.

Gratulujemy Amelii i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Uczennicę do Konkursu przygotowała pani Monika Markowska.

Laureatka projektu Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX w PDF Drukuj Email
Julia Łebkowska-Kiryk z klasy VII a została laureatką ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Znalazła się w gronie sześciu zwycięzców etapu centralnego w  kategorii: prace pisemne. Jej praca w formie wywiadu pt. Niezwykła przeszłość zwykłej osoby została napisana pod kierunkiem p. Beaty Jatel i Beaty Surmacewicz.
Finał ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” odbył się 6 czerwca 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki Przystanek Historia w Warszawie. Główną nagrodą w projekcie jest wrześniowy wyjazd edukacyjny na Białoruś i Wileńszczyznę.
Gratulujemy!

Więcej informacji na stronie:

Sukces recytatorski 2018/2019 PDF Drukuj Email

RECYTATORZY Z SP 16 ZGARNĘLI KOMPLET MIEJSC

Miło jest nam poinformować o kolejnych sukcesach recytatorskich uczniów naszej szkoły.

Wszyscy reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku zostali laureatami VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Boję się świata bez wartości”, który odbył się 17.05.2019r. w Szkole Podstawowej nr 24 w Białymstoku:

Maria Gierałtowska z kl. IV c zajęła I miejsce,

Aleksandra Łukaszewicz z kl. IV e otrzymała II miejsce,

Antoni Jaworski z kl. IV c – III miejsce,

Jakub Sokół z kl. IV c – wyróżnienie.

Do Konkursu uczniów przygotowała pani Monika Markowska.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów recytatorskich.

Wyniki Kangur 2019 PDF Drukuj Email

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR:

klasa 2:

Przemysław Jakubecki uzyskał wynik bardzo dobry, 14 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 3:

2 osoby uzyskały wyróżnienie

klasa 4:

8 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 5:

Wojciech Bartnicki uzyskał wynik bardzo dobry, 5 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 6:

Filip Michał Stefaniak zdobył wynik bardzo dobry, 5 osób uzyskało wyróżnienie

klasa 7:

1 osoba zdobyła wyróżnienie

klasa 8:

2 osoby zdobyły wyróżnienie.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>