Spektakl profilaktyczny 22.03.2019 PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca 2019 r uczniowie klas 6-8 obejrzeli spektakl pt. Lol. Głównym tematem spektaklu była przemoc, która może przyjmować różne formy - nie tylko tak oczywiste jak przemoc fizyczna. Znęcanie się słowne i przemoc psychiczna to równie groźne, choć mniej widoczne zjawiska, na które nie wolno dawać przyzwolenia. Nie towarzyszą im siniaki, czy zadrapania, ale głębokie rany w sercu i w psychice, które rzutują na całe życie człowieka. Takie doświadczenia mogą być tragiczne w skutkach.

Tytuł przedstawienia nawiązuje do popularnego wśród młodzieży zwrotu „LOL” (z ang.: Laughing out loud), co oznacza „śmieję się głośno”. Często młodzież stosuje ten zwrot sprzecznie z jego znaczeniem, traktując go jako synonim słowa „kretyn” oraz jako pretekst do wyśmiewania się z kogoś. Śmiech i żart może w niezauważalny sposób przerodzić się w formę szydzenia i okazywania swojej pogardy.

Spektakl ukazuje aktualne problemy nastolatków, wykorzystując język młodzieży, nowoczesne brzmienie muzyczne i multimedia. Stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji o tym, czym jest przemoc, gdzie się ona zaczyna, kto jest ofiarą, a kto agresorem i jak łatwo te role się zmieniają oraz jak należy reagować, gdy zauważamy agresywne i gnębiące zachowania wokół nas.

Warsztaty z profilaktyki uniwersalnej 2018/2019 PDF Drukuj Email

W klasach VII i VIII funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku poprowadzą zajęcia z profilaktyki uniwersalnej:

19.03.2019 - Uzależnienia - Nikotyna - legalny narkotyk

PZ.4470.5.2019
lokalnego.
lokalnego
W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku podejmuje działania informacyjno-edukacyjne przedstawione na poniżej.

Formy przemocy w internecie - oferta dla rodziow 2018/2019 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice,

zapraszamy na prelekcję

prowadzoną przez p. Roberta Ćwikowskiego (pedagoga, trenera, terapeutę dzieci i młodzieży, mediatora i certyfikowanego specjalistę przeciwdziałania przestępczości nieletnich)

z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki Noesis

na temat: „Formy przemocy w Internecie, które nie pozostawiają śladów na ciele, za to trwale odbijają się na kondycji psychicznej, zwłaszcza dzieci i młodzieży”

termin: 11 marca 2019r. o godz. 16.00

miejsce: sala 106

Drogi Rodzicu przyjdź!!!! To znakomita okazja, aby zdobyć rzetelną wiedzę na temat zagrożeń w sieci i sposobów ich przeciwdziałania.

• ekspert  wyjaśni, jak przebiega rozwój dziecka w świecie zdominowanym przez nowe media,
  • z pewnością interesujący będzie  wykład poświęcony cyberbullyingowi: jak rozpoznać cyberprzemoc i ochronić przed nią swoje dziecko, jakie mechanizmy psychologiczne pchają ludzi do propagowania i tworzenia pełnych przemocy, agresywnych treści, dlaczego czasem sami stajemy się agresorami albo spokojnie obserwujemy dręczenie innych.
W drugiej części odbędą się warsztaty pt. "Wspólnie wypracujcie zdrowe nawyki - wprowadzanie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych." Poprowadzi je p. Kamil Komorowski - nauczyciel informatyki z naszej szkoły. Obowiązkowo należy mieć ze sobą smartfony: swój i dziecka. Praktycznie, podczas warsztatów, wdrożymy aplikację Family Link.

Cyberprzemoc - reaguj! PDF Drukuj Email

W dniach 13-14 luty oraz 19-20 luty 2019 roku  w klasach 4a-5-6 odbędą się zajęcia profilaktyczne z zakresu wykorzystywania mediów społecznościowych, komunikatorów w relacjach rówieśniczych i związanej z tym przemocy w cyberprzestrzeni, prowadzone przez funkcjonariusza Policji.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>