Cyberbezpieczne wakacje PDF Drukuj Email

W ramach akcji Bezpieczne wakacje, w dniu 11 czerwca 2019, odbyły się dla klas czwartych informatyczne rozgrywki z tematyką cyberbezpieczeństwa na wakacjach  w roli głównej.
Zaplanowaliśmy 8 konkurencji. Jednak problemy  z Internetem spowodowały, ze część zadań nie zrealizowaliśmy. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja polegająca na zaprogramowaniu Dasha do zagrania popularnych melodii.

Prawa Dziecka 2018/2019 PDF Drukuj Email

4 czerwca 2019 roku członkowie kola teatralnego, pod kierunkiem p. Julity Wasilewskiej, zaprezentowali klasom I- VIII przedstawienie Bajka o prawach dziecka. Spektakl był dobrym sposobem na omówienie postanowień uchwalonej 30 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Oglądając 3 scenki dotyczące Kopciuszka, księżniczki na ziarnku grochu i Czerwonego Kapturka młodzi widzowie poznali m. In prawo do życia bez przemocy, prawo do informacji czy prawo do wypoczynku itp.
Po zakończonym przedstawieniu odbył się konkurs przygotowany przez p. Joannę Ostaszewską Samojło na temat wiedzy o prawach dziecka, skierowany  do klas czwartych. Reprezentanci klas wzięli udział w trzech konkurencjach: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę i podpisywali ilustracje. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat praw dziecka. Uczniowie otrzymali dyplomy i  zostali nagrodzeni.

Spektakl profilaktyczny 22.03.2019 PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca 2019 r uczniowie klas 6-8 obejrzeli spektakl pt. Lol. Głównym tematem spektaklu była przemoc, która może przyjmować różne formy - nie tylko tak oczywiste jak przemoc fizyczna. Znęcanie się słowne i przemoc psychiczna to równie groźne, choć mniej widoczne zjawiska, na które nie wolno dawać przyzwolenia. Nie towarzyszą im siniaki, czy zadrapania, ale głębokie rany w sercu i w psychice, które rzutują na całe życie człowieka. Takie doświadczenia mogą być tragiczne w skutkach.

Tytuł przedstawienia nawiązuje do popularnego wśród młodzieży zwrotu „LOL” (z ang.: Laughing out loud), co oznacza „śmieję się głośno”. Często młodzież stosuje ten zwrot sprzecznie z jego znaczeniem, traktując go jako synonim słowa „kretyn” oraz jako pretekst do wyśmiewania się z kogoś. Śmiech i żart może w niezauważalny sposób przerodzić się w formę szydzenia i okazywania swojej pogardy.

Spektakl ukazuje aktualne problemy nastolatków, wykorzystując język młodzieży, nowoczesne brzmienie muzyczne i multimedia. Stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji o tym, czym jest przemoc, gdzie się ona zaczyna, kto jest ofiarą, a kto agresorem i jak łatwo te role się zmieniają oraz jak należy reagować, gdy zauważamy agresywne i gnębiące zachowania wokół nas.

Warsztaty z profilaktyki uniwersalnej 2018/2019 PDF Drukuj Email

W klasach VII i VIII funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku poprowadzą zajęcia z profilaktyki uniwersalnej:

19.03.2019 - Uzależnienia - Nikotyna - legalny narkotyk

04.04.2019 - Uzależnienia - Alkohol - pomyśl zanim będzie za późno

07.05.2019 - Najważniejszy pierwszy krok - zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

Profilaktyka GRYPY PDF Drukuj Email

PZ.4470.5.2019
lokalnego.
lokalnego
W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku podejmuje działania informacyjno-edukacyjne przedstawione na poniżej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>