Warsztaty swiateczne 2018/2019 PDF Drukuj Email

W dniach 1 i 2 kwietnia 2019 r. odbyły się w klasie I b i III a wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem RODZICÓW i DZIECI. Wykonano świąteczne ozdóbki - stroiki, pisanki, zajączki i kurczaczki, które będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu wielkanocnym. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WARSZTATÓW!!!
Organizatorzy: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

Zonkilowa kwesta 2019 PDF Drukuj Email

Szkolny Klub Wolontariusza składa SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM Żonkilowej Kwesty. Z całego serca DZIĘKUJEMY za każdą złotówkę. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" działającej w Białymstoku. Fundacja ta prowadzi hospicjum dla osób cierpiących na choroby nowotworowe.
Z wyrazami wdzięczności
Opiekunowie: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

Audiodeskrypcja PDF Drukuj Email

Dnia 1 marca 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Barbarą Szymańską - pedagogiem, Wiceprezesem Fundacji Audiodeskrypcja, specjalistką ds. tworzenia i wdrażania audiodeskrypcji. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - VIII. Była to dla nas niezapomniana i wyjątkowa lekcja o tym, jak możemy pomóc napotkanej osobie niewidomej - co powinniśmy zrobić, a czego nie wypada. Pani Barbara jako osoba niewidoma, odwiedziła nas ze swoim psem przewodnikiem - Fokusem. Zaprezentował on nam swoje umiejętności i sposób, w jaki pomaga w codziennym życiu. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się co to jest "audiodeskrypcja", jak niewidomi radzą sobie z codziennymi obowiązkami, co ułatwia im poruszanie się po mieście, a co utrudnia, czy też np. w jaki sposób poznają barwy. Z przejęciem słuchaliśmy opowieści Pani Barbary, którą poznaliśmy jako osobę pogodną, pełną optymizmu, pozytywnej energii i chęci działania.

Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena Dęby i Ewa Gutowska

Walentynki 2018/2019 PDF Drukuj Email
W dniach 13 - 14 lutego 2019 r. odbywa się na drugim piętrze KIERMASZ WALENTYNKOWY. Całkowity dochód przekazany zostanie na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.
Jeśli macie ochotę być WOLONTARIUSZAMI i POMÓC INNYM - serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!
Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

Dzien Wszystkich Kolorow Swiata PDF Drukuj Email

12 lutego 2019 r. to Dzień Wszystkich Kolorów Świata w SP 16

Przyłącz się do akcji i uratuj życie najbardziej potrzebujących dzieci z najbiedniejszych krajów świata. Przekazując darowiznę, w zamian za uszytą lalkę, przyczynisz się do poprawy ich losu. Szczepionki, które UNICEF dostarczy dzięki Twojemu wsparciu, dadzą szansę na lepsze życie setkom tysięcy dzieci. Pomóż uchronić maluchy przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra.

Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka!

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU UNICEF

• Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas zaprezentują uszyte lalki. Odbędzie się też kiermasz lalek (minimalna cegiełka: 10 zł) a także zbiórka dobrowolnych wpłat. Całkowity dochód przekazany będzie na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata.
  • Prosimy, aby tego dnia uczniowie przyszli w strojach w jednym kolorze wybranym przez klasę.

Grażyna Durek, Beata Jatel, Marta Kluczyk, Beata Surmacewicz

Ponad 80 lalek uszyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, aby wesprzeć ogólnopolski projekt UNICEF. Dochód ze sprzedaży szmacianych laleczek zostanie przeznaczony na zakup szczepionek ratujących życie dzieci oraz chroniących przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra. Pomoc otrzymają maluchy z najbiedniejszych krajów świata. Dziękujemy wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali lalki oraz włączyli się do akcji, przekazując darowiznę.

1616 złotych – taką kwotę zebrała 16-tka i przeznaczyła na akcję UNICEFF.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>