innowacje

Projekt naukowy Mlodzi Cyfrowi 2018/2019 PDF Drukuj Email

Program SKS PDF Drukuj Email

W kolejnym roku 2019 kontynuujemy realizację programu finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji - "Program SKS". Zajęcia w naszej szkole prowadzą nauczyciele: Pan Dawid Malinowski i Pan Bogusław Aksamitowski.

Idea Programu:

Program Szkolny Klub Sportowy to działanie skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Stanowi także motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, skupiając się  w szczególności na dzieciach i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym oraz nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym. Systematyczne, pozalekcyjne zajęcia sportowe w ramach Programu SKS są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

Zajęcia prowadzone w ramach Programu odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. Trzecia edycja Programu realizowana jest od stycznia do grudnia 2019 r.

Cele Programu:

1. Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież.

2. Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.

3. Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

4. Zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

5. Motywowanie do podejmowania aktywności fizycznej wśród mniej aktywnych i sprawnych fizycznie dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.

6. Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych młodego pokolenia.

7. Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej.

8. Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.

9. Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.

Dzialaj z impetem 2018/2019 PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Działamy z impetem My, działajcie także i Wy”.  Celem Konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET. Członkowie koła przyrodniczego pod opieką p. Katarzyny Silwon przygotowali plakat, który został zgłoszony do konkursu. Od 26 listopada 2018 r. od godziny 12:00 do 7 grudnia 2018 r. do godziny 12:00 można głosować na prace konkursowe. Zachęcamy rodziców uczniów i przyjaciół szkoły do oddania głosu. 1 głos = 1 punk. A im więcej punktów tym większa szansa znalezienia się w gronie zwycięzców.

Jak głosować?

1. Należy wejść na stronę dzialajzimpetem.pl
  2. Kliknąć głosuj na swoją szkołę.
  3. Wpisać nazwę szkoły i miasto.
  4. Kliknąć „Oddaj głos”.
  5. Wpisać adres e-mail (zostanie wysłany link).
  6. Należy wejść na swoją pocztę
  7. Potwierdzić oddanie głosu klikając na link.

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos.

Katarzyna Silwon wraz z dziewczynkami z klasy 5 b.

Lekcja o funduszach eurpejskich PDF Drukuj Email

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

W ramach akcji uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazuje uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiadują się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie mogą wziąć udział w konkursie wiedzy, w którym do wygrania są ciekawe nagrody.

Zajęcia w ramach projektu odbyły się 25 i 26 października 2018r w klasach ósmych.

Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczen kluczem do sukcesu 2018/2019 PDF Drukuj Email

W ramach projektu "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu" uczniowie klas 5 pojechali na wycieczki przyrodnicze do Ziołowego Zakątka oraz do Wigierskiego Parku Narodowego.

Uczestnicy zajęć z doradztwa zawodowego pojechali na wycieczki zawodoznawcze do Firmy CORAL w Choroszczy, Telewizji Białystok oraz do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>