Sp16
Sukces literacki uczennic 2018/2019 PDF Drukuj Email

W 2018 roku wiersz Natalii Białobrzeskiej pt. „Krzyż” zdobył I nagrodę w konkursie IPN "Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży". Inspiracją do napisania wiersza była dla Natalii legitymacja o odznaczeniu Krzyżem Oświęcimskim  Jej śp. Prababci. W 2019 roku nagrodzony wiersz Natalii , a także wiersz uczennicy Mai Cichoń zostały opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży. Antologia wierszy konkursowych”,  które zawiera wiersze laureatów I i II edycji konkursu z lat 2018 - 2019. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Egzemplarz tej wyjątkowej książki jest już własnością naszej szkolnej biblioteki.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty PDF Drukuj Email

Drodzy Uczniowie, gratulujemy Wam wysokich wyników z egzaminu. Ciężka praca jaką włożyliście wraz z nauczycielami przyniosła efekty. Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy nauczycielom za wytrwałą pracę i wkład w przygotowanie uczniów do egzaminu.

Średnie wyniki z poszczególnych egzaminów są następujące.

wyniki polski matematyka angielski rosyjski
kraj 63%
45% 59%
województwo 60% 46% 58% 57%
miasto pow. 100tys 65% 54% 70% 83%
SZKOŁA 76% 69% 81% 78%
8A 75% 67% 81% 78%
8B 78% 73% 81%

Wyniki z polskiego i angielskiego znajdują się w 8 staninie, natomiast z matematyki w 9, najwyższej, staninie.

GRATULUJEMY!

Uroczyste pozegnanie klas 8 2018/2019 PDF Drukuj Email

W dniu 18 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste pożegnanie pierwszych absolwentów - Ósmoklasistów. Spotkanie dostarczyło wiele emocji. Były podziękowania nauczycielom, rodzicom za wspólnie przeżyte lata. Uczennice Zuzanna Laskowska oraz Zuzanna Hryniewicka otrzymały tytuł Uczennicy Roku, natomiast Antonina Rostkowska otrzymała tytuł Czytelnika Roku. Stypendium motywacyjne za wyniki w nauce otrzymały uczennice Zuzanna Laskowska, Zuzanna Hryniewicka oraz Zofia Kalinko. Specjalne wyróżnienie ufundowane przez Właściciela Firmy Imago za wytrwałość w dążeniu do celu otrzymali Magdalena Dąbrowska oraz Piotr Bujnarowski. Gratulujemy!

Cyberbezpieczne wakacje PDF Drukuj Email

W ramach akcji Bezpieczne wakacje, w dniu 11 czerwca 2019, odbyły się dla klas czwartych informatyczne rozgrywki z tematyką cyberbezpieczeństwa na wakacjach  w roli głównej.
Zaplanowaliśmy 8 konkurencji. Jednak problemy  z Internetem spowodowały, ze część zadań nie zrealizowaliśmy. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja polegająca na zaprogramowaniu Dasha do zagrania popularnych melodii.

Prawa Dziecka 2018/2019 PDF Drukuj Email

4 czerwca 2019 roku członkowie kola teatralnego, pod kierunkiem p. Julity Wasilewskiej, zaprezentowali klasom I- VIII przedstawienie Bajka o prawach dziecka. Spektakl był dobrym sposobem na omówienie postanowień uchwalonej 30 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Oglądając 3 scenki dotyczące Kopciuszka, księżniczki na ziarnku grochu i Czerwonego Kapturka młodzi widzowie poznali m. In prawo do życia bez przemocy, prawo do informacji czy prawo do wypoczynku itp.
Po zakończonym przedstawieniu odbył się konkurs przygotowany przez p. Joannę Ostaszewską Samojło na temat wiedzy o prawach dziecka, skierowany  do klas czwartych. Reprezentanci klas wzięli udział w trzech konkurencjach: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę i podpisywali ilustracje. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat praw dziecka. Uczniowie otrzymali dyplomy i  zostali nagrodzeni.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>