"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Eksperymentuj PDF Drukuj Email

Dnia 4 kwietnia 2014 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki uczniowie klas 0 – VI uczestniczyli w interaktywnej wystawie „Eksperymentuj!” przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Impreza związana była z realizowanym w szkole projektem pn. „Szkoła Rozwoju Kompetencji Kluczowych”.

Podczas udziału w wystawie ,,Eksperymentuj!” uczniowie mogli korzystać z następujących atrakcji: ,,Łamigłówki”, ,,Najszybsza zjeżdżalnia”, ,,Wirujące krzesełko”, ,,Stanowisko próżniowe”, ,,Kula plazmowa”, ,,Oszukaj swój wzrok”, ,,Jak powstaje film?”, ,,Szybkość reakcji”, ,,Półkule magdeburskie” ,,Silny jak serce”, ,,Sprawdź swoją pamięć”, ,,Szyfry”, ,,Uwięziona piłka”, ,,Znikające barwy”, ,,Częstotliwości jakie słyszymy”, ,,Dziwne walce”. Interaktywna ekspozycja pozwoliła zdobywać podczas zabawy wiedzę z zakresu fizyki, biologii i matematyki. Samodzielnie przeprowadzane doświadczenia i eksperymenty w naturalny sposób pobudzały dziecięcą ciekawość świata, a pokazy „Ciśnienie” i „Muzyka” wywołały ogromne zainteresowanie obserwatorów. Wystawa adresowana była przede wszystkim do dzieci, ale z powodzeniem korzystali z niej rodzice, co pozwoliło na przeżycie wspólnej naukowej przygody. Wszystkie wystawowe propozycje łączyły naukę z zabawą. Wystawie towarzyszyło trzech animatorów CNK, którzy przy użyciu prostych materiałów przeprowadzali efektowne eksperymenty i na przykładzie konkretnych eksponatów wyjaśniali zjawiska naukowe. Doświadczenia pobudzały wyobraźnię widzów oraz zachęcały ich do odkrywania nauki w codziennym życiu.

Galeria zdjęć tutaj