"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Mistrzowie Kodowania PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2014/2015 z inicjatywy p. Małgorzaty Woroszyło i p. Izy Kardasz szkoła nasza przystąpiła do Programu Mistrzowie Kodowania.

"Czy nauka programowania nie jest zbyt trudna dla dzieci w szkole podstawowej? Czy dzieci sobie poradzą?

Te i inne pytania zadawali rodzice, którzy programowanie postrzegają jako „wiedzę tajemną”, nieosiągalną dla większości ludzi, a dostępną tylko dla wąskiej grupy doświadczonych specjalistów. Program Mistrzowie Kodowania, dzięki programowaniu, ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia, które potrzebne są nie tylko specjalistom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. W jej ramach od września 2013 roku przeszkolonych zostało ponad 300 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z programowania w języku Scratch w 120 szkołach podstawowych z całej Polski." źródło http://mistrzowiekodowania.pl/

Więcej o programie na stronie mistrzowiekodowania .pl

Projekty stworzone przez uczniów naszej szkoły można śledzić na stronach:

http://scratch.mit.edu/studios/621030/

http://scratch.mit.edu/studios/621036/

http://scratch.mit.edu/studios/667320/

Zapraszamy też do zmagań programistycznych na stronie Godzina Kodowania podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 8-14 grudnia 2014r).

"Godzina Kodowania to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. (...) W Godzinie Kodowania można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Musisz mieć jedynie godzinę i osiągalny Internet z Twojego komputera lub urządzenia mobilnego.
Obejrzyj uważnie filmy zamieszczone na tej stronie - pada tam wiele argumentów, dlaczego tak ważna jest informatyka w dzisiejszych czasach. Potem postępuj zgodnie z kolejnymi krokami, aby być razem z nami. Życzymy powodzenia i sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!" źródło http://godzinakodowania.pl/

Życzenia świąteczne od Mistrzów Kodowania TUTAJ