"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Znam swoje prawa i pamiętam, że inni też je mają - IV edycja PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych w Białymstoku do udziału w IV edycji  konkursu  z zakresu wiedzy na temat Praw Dziecka „Znam swoje prawa i pamiętam, że inni też  je mają”.

Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

www.bialystok.pl


Konkurs z zakresu wiedzy na temat Konwencji  Praw Dziecka ma na celu uświadomienie uczniom, iż każdy człowiek ma swoje prawa, normy, które go chronią i pozwalają funkcjonować w społeczeństwie, państwie. Prawa dotyczą dzieci,  młodzieży czyli wszystkich, którzy nie ukończyli 18 roku życia i oczekują szacunku i godnego traktowania.  Aby uniknąć przykrych  sytuacji niezbędna jest znajomość  praw dziecka, które pozwolą  dzieciom żyć godnie i z

szacunkiem.

W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych  z Białegostoku. Prosimy o wytypowanie trzech uczniów z Państwa szkoły, którzy będą posiadali wiedzę na temat  Konwencji Praw Dziecka.

Konkurs obejmuje jedną  kategorię wiekową:  uczniów klas IV – VI  
Czas nadsyłania zgłoszeń do udziału w konkursie:  20.10 - 14.11. 2014 r. na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Konkurs odbędzie się 20 listopada 2014r. w godz. 10.00-11.00  w  Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku, ul. Strażacka 25.

Zwycięzcom zostaną przyznane   nagrody rzeczowe, a opiekunom podziękowania.  
Organizatorzy: Joanna Ostaszewska – Samojło - ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )  Katarzyna Silwon – ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )