Czytam sobie w bibliotece 2015/2016 PDF Drukuj Email

"Czytam sobie w bibliotece" to kolejny pomysł na promocję czytelnictwa promowany prze CEO, tym razem skierowany do najmłodszych czytelników - dzieci w wieku 5-8 lat.  Otrzymaliśmy komplet dziewięciu książek z serii „Czytam sobie” Wydawnictwa Egmont wraz ze scenariuszami do zajęć z dziećmi oraz materiałami promocyjnymi, a także dostęp do filmów instruktażowych. Na podstawie tych materiałów organizujemy zajęcia, na których dzieci w twórczy sposób interpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

Dzięki temu projektowi bibliotekarki i bibliotekarze zdobędą nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteki wzbogacą swoje księgozbiory i staną się miejscem aktywności lokalnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością! (źródło: http://www.ceo.org.pl/pl/czytamsobie)

Projekt realizują Panie Agata Żebrowska, Julita Wasilewska, Patrycja Łukaszewicz.