Warsztaty Białostockiej Akademii Rodziny PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z propozycja warsztatów Białostockiej Akademii Rodziny.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na dwudniowe warsztaty dla rodziców „Nie krzyczę”, które rozpoczną się 9 czerwca 2017 r. o godz. 18:00.

• Czy potrafisz rozpoznać i nazwać swoje emocje?
  • W jaki sposób wyrażasz swoje emocje wobec dziecka?
  • Czy zdarza Ci się krzyczeć na dziecko?
  • Czy zdarza Ci się obrażać na dziecko?

Jeśli nurtują Cię takie lub podobne zagadnienia dotyczące budowania relacji z dzieckiem, a rodzicielstwo traktujesz jako osobistą szansę na przemianę ku dojrzałości zapraszamy na warsztat „Nie krzyczę”.

Warsztaty trwają prawie 6 godzin, składają się z III Modułów. Podejmują zagadnienia: rozpoznawania i nazywania swoich emocji, radzenia sobie z nimi w konstruktywny sposób; podstaw prawidłowej komunikacji opartej na szacunku i akceptacji; skutecznych metod konfrontacji z trudnymi emocjami swoich dzieci i bliskich.

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, szczególnie do rodziców przeżywających trudne emocje.

Plan warsztatów:

• Moduł I- Ja i moje emocje - rozpoznawanie - nazywanie - komunikowanie (2h15).
  • Moduł II – Dziecko i moje emocje - mówię o emocjach (1,5h).
  • Przerwa 30 minut
  • Moduł III – Radzę sobie z emocjami – droga opanowania emocji (1,5h).

Warsztaty odbędą się w dniach:

• Moduł I - piątek 9 czerwca 2017 r. w godz. 18:00 - 20:15;
  • Moduł II i moduł III - sobota 10 czerwca 2017 r. w godz. 9:00 - 12:30

w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1 w sali nr 115.

W trakcie trwania warsztatów, organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat . Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do uczestnictwa w warsztatach „Komunikacja w rodzinie”, które odbędą się 31 maja 2017 r. w godz. 9:00 - 14:00.

Na zajęciach w formie pięciogodzinnych warsztatów uczestnikom zostaną przybliżone następujące zagadnienia:

• Teoria o komunikacji
  • Komunikacja werbalna i niewerbalna
  • Emocje, a fakty
  • Błędy w komunikacji
  • Komunikat Ja/Ty
  • Pytania zamknięte i otwarte
  • Trudne sytuacje w komunikacji

Prowadzący: Krzysztof Rembeliński

Zajęcia odbędą się w Białostockiej Akademii Rodziny ul. Sokólska 1, sala nr 115.
W trakcie trwania warsztatów, organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku Białostockiej Akademii Rodziny przy ul. Sokólskiej 1.

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do udziału w warsztatach „Budujemy zdrowe więzi rodzinne”, które odbędą się 1 czerwca 2017 r. w godz. 9:00 - 14:00

Warsztaty obejmują tematykę rozwijania kompetencji relacyjnych małżonków i wychowawczych rodziców w szczególności:

• jak rozpoznawać nasze mocne i słabe strony
  • tematyka stawiana i nienaruszania granic oraz barier międzyludzkich
  • kwestia wzajemnego szacunku
  • przekazywania zrozumiałych komunikatów
  • wzajemnego słuchania
  • rozmowy bez krzyku.

Prowadzący: Krzysztof Rembeliński

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza do udziału w warsztatach dla ojców „Ojciec na 102”, które odbędą się 3 czerwca 2017 r. w godz. 9:00 - 14:00.

W programie warsztatów:

• Ojciec na 102, czyli czy jestem SuperTatą czy też Ojcem 100 metrów od domu (często poza domem) i 2 metry nad ziemią (w chmurach, swoim świecie, oderwanym od rzeczywistości domu i dzieci)?
  • Co dostałem, a co daję jako Ojciec? Jak nie obciążać dzieci swoimi niespełnionymi ambicjami, jak nie planować życia za nasze dzieci?
  • Co robić kiedy jako ojciec jestem zupełnie różny od moich dzieci, kiedy mamy inne poglądy zainteresowania, hobby? Jak znaleźć łączące wspólne tematy?
  • Jak się dobrze komunikować z dziećmi?
  • Mąż, Ojciec, pracownik, syn, brat itp. – jak pogodzić te role? Jak znaleźć czas dla dzieci?
  • Mocne strony mojego Ojcostwa.
  • Mój przykład Ojca w relacjach z Żoną. Mój przykład Ojca w relacjach z Dziadkami dzieci.
  • Moje pasje jako Ojca, a pasje dzieci.
  • Wyzwania, przed którymi stoję jako Ojciec? Jak mogę wspomóc swoje dzieci?
  • Przykłady wartościowych książek i filmów o ojcostwie.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Rembeliński – ojciec 3 dzieci (2 synów i córki).

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.