"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Dzień Dziecka 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

 

„Wesoły Dzień Dziecka”

Pod takim hasłem 1 czerwca br. obchodzić Dzień Dziecka będą klasy 0. W tym dniu wszystkie dzieci przynoszą do szkoły swoje ulubione gry i zabawki. Wychowawczynie zadbają o urozmaicenie dnia poprzez gry i konkursy z nagrodami. Będzie też słodki akcent – piknik, na który dzieci zabiorą swoje ulubione przysmaki. W trakcie pikniku: zabawy z chustą animacyjną i robienie dużych baniek mydlanych, zawody przeciąganie liny, przeczytanie dzieciom wierszy J.Tuwima i J.Brzechwy. Ponadto każde dziecko otrzyma upominek drobny. Atrakcji na tym nie koniec! Przedłużamy obchody Dnia Dziecka do poniedziałku, kiedy to odbędą się zmagania sportowe klas 0. W tym dniu wszystkie dzieci przychodzą do szkoły ubrane na sportowo.

Uczniowie klas 1-3 wybierają się do kina na film animowany pt. „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski”. W czasie zajęć świetlicowych zapraszamy dzieci na dyskotekę Spoko. Klasy 3C i 3D ten szczególny dzień spędzą na wycieczce nad jeziorem Wigry.

Klasy 4-6 rozpoczną świętowanie tego dnia od drugiej lekcji. Uczniowie klasy 6B przygotowali przedstawienie pt."Nie ma tego złego...", które  finalizuje projekt czytelniczy "Czytanki do ucha malucha"  prowadzony w tej klasie przez Panią Patrycję Łukaszewicz. Następnie reprezentanci klas podejmą wyzwania sportowe - będą startować w 6 dyscyplinach. Po rekreacji sportowej odbędą się zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat sytuacji uchodźców we współczesnym świecie, w tym przede wszystkim dzieci, uwrażliwienie młodego pokolenia na krzywdę innych - w ramach realizacji projektu UNICEF: "Po prostu dziecko". Ostatnim punktem programu jest dyskoteka Całus

Jeżeli będzie brzydka pogoda, planowane są zabawy i gry integracyjne klasowe i grupowe w salach, gry w ulubione planszówki przyniesione przez dzieci, w kalambury zespołowe oraz wspólne śpiewanie piosenek.

Klasa IV B i III A z okazji Dnia Dziecka jedzie 2 czerwca na wycieczkę do Warszawy na przedstawienie "Alicja w Krainie Czarów" do Teatru Muzycznego Roma oraz Manufaktury Cukierków.

1 czerwca 2017 społeczność naszej placówki weźmie udział w inicjatywie "Jak nie czytam, jak czytam", której koordynatorem w naszej szkole jest Pani Agata Żebrowska.

Rada Rodziców ufundowała wszystkim uczniom lody!!!!