Huston, mamy problem 9.03.2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku uczniowie klas VI i VII oglądali spektakl profilaktyczny pt. "Huston, mamy problem!". Fabuła spektaklu, to opowiedziana młodzieżowym językiem historia trzynastoletniego Szymona, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Spektakl, wykorzystując elementy teatru ilustrowanego, animacje, najnowsze multimedia, porusza wiele kwestii ważnych dla współczesnych nastolatków. Przedstawienie stawia kilka istotnych pytań, na które warto, by nauczyciele wraz z uczniami poszukali wspólnie odpowiedzi. Houston, mamy problem! dotyka niezwykle istotnego problemu, tematu, jakim jest komunikacja międzypokoleniowa. Od zawsze trudna, a w dzisiejszych czasach szczególnie wymagająca. Zwłaszcza dziś, w dobie operowania skrótem, kultury komunikacji sieci, młodzież coraz częściej ucieka w świat wirtualny, multimedialny. Zjawisko zaniku potrzeb wśród pokolenia 13+ potrzeb doświadczania bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, zdaje się tylko pogłębiać tę barierę. Pojawiają się też problem budowania I wzmacniania własnej tożsamości, brak zrozumienia, zbywania wzajemnych potrzeb, braku uważności oraz otwartości na drugiego człowieka. Jedyne relacje międzyludzkie, jakie się budują, oparte są na nieustannym porównywaniu się z innymi: czy jestem wystarczająco wartościowy? Czy jestem dostatecznie fajny, by być akceptowanym? Dlaczego nikt mnie nie rozumie?(informacja ze źródeł Fundacji Form Art).