Mlodzi Niepodleglej 2018 PDF Drukuj Email

17 września 2018r. w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się XIX Koncert Pamięci „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół: Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego, Szkoły Podstawowej nr 29 im. Synów Pułku, Szkoły Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego.

Szkołę Podstawową nr 16 w Białymstoku artystycznie reprezentowali:

-        Aleksandra Trochimczuk i Zuzanna Obuchowska, które wykonały piosenkę „Jesienny deszcz”. Dziewczynom przy fortepianie akompaniowała pani Dorota Skorupska, a partie solowe na altówce grała Aleksandra Trochimczuk.

-        Hanna Wygonowska interpretująca wiersz „Nic więcej” Władysława Broniewskiego.

-        Maria Gierałtowska, która obok pani Moniki Markowskiej i Lidii Trojanowskiej poprowadziła Koncert.

-        Na widowni zasiadła młodzież z klasy 7 a.

W ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za wolność, sprawiedliwość i NIEPODLEGŁOŚĆ. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Białystok, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.

Koncert zorganizowała pani Monika Markowska, przy współpracy pani Beaty Jatel i pani Doroty Skorupskiej.