"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Szlachetna Paczka 2018 PDF Drukuj Email

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Białymstoku! Podarujmy niezapomniane święta  potrzebującym!

Jak co roku zapraszamy Państwa do włączenia się do akcji charytatywnej” Szlachetna Paczka ”.  Biorąc pod uwagę doświadczenia z lat ubiegłych z pewnością uda nam się wspólnie uszczęśliwić jedną z rodzin. Poprzednie akcje pokazały, że społeczność naszej szkoły i przedszkola to ludzie o wielkich sercach, pełni empatii,  którzy chcą pomagać. Potrzeby rodziny są duże, a więc każda pomoc ma znaczenie. Dary będą zbierane od dziś  do 7 grudnia 2018 przez szkolnych koordynatorów akcji: Justynę Czerepską (sala 109)  i Joannę Ostszewską – Samojło ( gabinR pedagoga szkolnego)

Prosimy wszystkich chętnych o wielkim sercu o  wsparcie akcji Szlachetna Paczka !!!


 

W jaki sposób możemy pomóc rodzinie:

 

Prosimy o zapoznanie się z potrzebami rodziny. Jeśli zdecydujecie Państwo o chęci zakupu takich rzeczy jak: odkurzacz, garnki, kołdra, poduszka, pościel, kurtka, buty, bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z koordynatorami akcji  p. Justyną  Czerepską  lub
p. Joanną Ostaszewską – Samojło poprzez dziennik internetowy, w celu uniknięcia powielania zakupów!

Zwracamy się z prośbą, aby przekazywane dary były wyłącznie nowe!

Jeśli natomiast macie Państwo życzenie przekazać pieniądze to prosimy o wpłaty do koordynatorów, którzy zakupią brakujące rzeczy.

  • Opis rodziny:

Pani Ania(20 l.) to samotna matka wychowująca  dwoje malutkich dzieci: Bartka  (1,5 l.) i Olafa (2 miesiące). Zamieszkuje wspólnie z matką i pięciorgiem rodzeństwa. Jednak nie otrzymuje wsparcia ze strony rodziny i ze wszystkimi troskami musi borykać się sama. Rodzina utrzymuje się jedynie ze środków, które przydzieliło jej państwo. Tylko dzięki miłości, którą darzy swoje dzieci odnajduje chęci do życia. Chcąc poprawić swoją sytuację życiową Pani Ania szuka mieszkania do wynajęcia, a w niedalekiej przyszłości chciałaby podjąć  pracę, by zapewnić przyszłość sobie i swoim dzieciom.

 

Potrzeby rodziny:

Rodzina najbardziej potrzebuje: odkurzacza, garnków, kołdry, poduszki ręczników i pościeli.  Pani Ania nie posiada własnego odkurzacza. Sprzęt przyda się jej, by utrzymywać porządek przy małych dzieciach. Kobieta prosi również  o garnki, które będą niezbędne, gdy wynajmie własne, wymarzone mieszkanie.  Zwraca się z prośbą o podarowanie kołdry i poduszki, gdyż  ich nie posiada.

  • Produkty żywnościowe: herbata, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, przeciery i  soczki dla niemowląt.

  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów.

  • Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe - 4, chusteczki nawilżane, oliwka, krem przeciw odparzeniom, puder.

  • Odzież:

kurtka zimowa, rozmiar 92 cm

leginsy czarne, rozmiar L

obuwie: kozaki czarne, rozmiar 39

  • Specjalne upominki: Pani Ania ucieszy się z kosmetyków, a dzieci
    z zabawek.

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM Z GÓRY DZIĘKUJEMY!

I ŻYCZYMY WESOŁYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT!