Prawa Dziecka 2018/2019 PDF Drukuj Email

4 czerwca 2019 roku członkowie kola teatralnego, pod kierunkiem p. Julity Wasilewskiej, zaprezentowali klasom I- VIII przedstawienie Bajka o prawach dziecka. Spektakl był dobrym sposobem na omówienie postanowień uchwalonej 30 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Oglądając 3 scenki dotyczące Kopciuszka, księżniczki na ziarnku grochu i Czerwonego Kapturka młodzi widzowie poznali m. In prawo do życia bez przemocy, prawo do informacji czy prawo do wypoczynku itp.
Po zakończonym przedstawieniu odbył się konkurs przygotowany przez p. Joannę Ostaszewską Samojło na temat wiedzy o prawach dziecka, skierowany  do klas czwartych. Reprezentanci klas wzięli udział w trzech konkurencjach: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę i podpisywali ilustracje. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat praw dziecka. Uczniowie otrzymali dyplomy i  zostali nagrodzeni.