Sukces literacki uczennic 2018/2019 PDF Drukuj Email

W 2018 roku wiersz Natalii Białobrzeskiej pt. „Krzyż” zdobył I nagrodę w konkursie IPN "Historia najnowsza w poezji dzieci i młodzieży". Inspiracją do napisania wiersza była dla Natalii legitymacja o odznaczeniu Krzyżem Oświęcimskim  Jej śp. Prababci. W 2019 roku nagrodzony wiersz Natalii , a także wiersz uczennicy Mai Cichoń zostały opublikowane w okolicznościowym wydawnictwie „Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży. Antologia wierszy konkursowych”,  które zawiera wiersze laureatów I i II edycji konkursu z lat 2018 - 2019. Organizatorem konkursu był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku.

Egzemplarz tej wyjątkowej książki jest już własnością naszej szkolnej biblioteki.