"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Maly Poliglota 2016/2017 PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca 2017r odbył się w naszej szkole Wojewódzki konkurs z języka angielskiego „Mały Poliglota” organizowany przez nauczycieli p. Paulinę Żarniewską, Agnieszkę Oledzka oraz p. Krzysztofa Paszkiewicza. Oto laureaci:

Tytuł Małego Poligloty zdobyli:

‒        Jakub Bibułowicz – Przedszkole Samorządowe w Turośni Kościelnej

‒        Vanessa Potocka – Przedszkole Samorządowe Nr 25 w Białymstoku

‒        Marianna Zys – Przedszkole Samorządowe Nr 25 w Białymstoku

‒        Jakub Kamiński – Przedszkole Samorządowe Nr 80 w Białymstoku

‒        Alex Rzędzian – Przedszkole Samorządowe Nr 80 w Białymstoku

Wyróżnienie za fantastyczny popis wiedzą otrzymali:

‒        Julek Daniłowicz – Przedszkole Samorządowe Nr 79 w Białymstoku

‒        Lena Redźko – Przedszkole Samorządowe Nr 77 w Białymstoku

‒        Szymon Klimowicz – Przedszkole Samorządowe Nr 83 w Białymstoku

‒        Kornelia Piłasiewicz – Przedszkole Samorządowe Nr 10 w Białymstoku

‒        Hania Toczydłowska - Andrejczuk – Szkoła Podstawowa Nr 44 w Białymstoku

‒        Aleksandra Hamanowicz – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki
w Białymstoku

 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Kolejna edycja konkursu „Mały Poliglota” już za rok.

Gorąco zapraszamy!

 
Klik-Plik 2016/2017 PDF Drukuj Email

Miejski Turniej Komputerowy Klik-Plik

Zapraszamy do udziału w Turnieju komputerowym o zasięgu miejskim przeznaczonym dla uczniów klas 4-6 organizowanym przez nauczycieli zajęć komputerowych ze Szkoły Podstawowej Nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. W pytaniach wielokrotnego wyboru tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Po zakończeniu testu otrzymasz jego wynik. O klasyfikacji konkursowej powiadomimy Cię emailem. Konkurs trwa do 16 czerwca 2017 roku. Powodzenia!


Pytania konkursowe dostępne są online pod linkiem TUTAJ


UWAGA!!!

WYNIKI KONKURSU!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Do współzawodnictwa przystąpiło 31 uczniów ze szkół podstawowych. Dokładne statystyki na blogu FANI IT.

Dziękujemy za podjęty trud. Mamy nadzieję, że forma konkursu online spodobała się Wam i chętnie skorzystacie z innych naszych propozycji.


A oto klasyfikacja:


I miejsce,  z ilością punktów 15, ex aequo, zdobyli:
Gabriela Zimnoch i Wojciech Matuk ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej Curie w Białymstoku
II miejsce, z ilością punktów 14, zdobyła:
Oliwia Przezdębska ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku.

GRATULUJEMY!!!
 
Szkolny Turniej Bezpieczni w cyberprzestrzeni 2016/2017 PDF Drukuj Email

Konkurs szkolny "Bezpieczni w cyberprzestrzeni"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Turnieju Milionerzy - Bezpieczni w cyberprzestrzeni. Gra dotyczy tematyki bezpieczeństwa w Internecie. Jest to konkurs szkolny dostępny na blogu fani-it-sp16.blogspot.com. Pierwsza osoba, która wygra 1 000 000 otrzyma dyplom i nagrodę. Pozostałe osoby, którym uda się wygrać milion otrzymają dyplomy. W celu udowodnienia wygranej, należy zrobić zdjęcie telefonem ekranu z informacją o wygranej i przesłać je niezwłocznie na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Konkurs trwa do pierwszej wygranej. Potem będzie dostępny na blogu, aby każdy mógł się zmierzyć w Turnieju. Każda osoba, która dotrze do 1 000 000 otrzyma dyplom.
Zapraszamy cyberbezpiecznie - organizatorzy p. Małgorzata Woroszyło, Izabela Kardasz, Joanna Ostaszewska-Samojło

Wygrana przypadła EDYCIE KOTOWSKIEJ Z KLASY 4a!!!! GRATULUJEMY

 
Fox 2017 PDF Drukuj Email

 
Wyniki Kangur 2017 PDF Drukuj Email

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017

 

Więcej…
 
Sukces Focus 2016/2017 PDF Drukuj Email

 
BRD 2016/2017 PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2017r drużyna naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) na etapie powiatowym. Po ciężkich zmaganiach zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego. Opiekunem i trenerem grupy w kategorii jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy jest Pan Dawid Malinowski. Grupę wspiera Pani Katarzyna Silwon przygotowując do testu ze znajomości przepisów w ruchu drogowym. W skład drużyny wchodzą: Joanna Kusznier 5B, Ewa Półtorak 6B, Kamil Parzonko 6B, Oskar Jarząbek 5B. GRATULUJEMY!!!


 
Nagrody i wyroznienia w PG6 PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozstrzygnięciu Międzyszkolnego konkursu pt. "Seweryn Nowakowski - zapomniany bohater mojego miasta" organizowanego przez PG6 w Białymstoku. Nagrody i wyróżnienia otrzymało dziesięcioro uczniów w dwóch kategoriach:

prace plastyczne - Maja Cichoń 5B - I miejsce, Martina Szczepańska - 4B -II miejsce, Julia Ambrożej 5A - III miejsce, Weronika Ostrowska 5A - wyróżnienie

prezentacja multimedialna - Oliwia Wilkowska 6B - II miejsce, wyróżnienia: Zofia Kalinko 6B, Oliwia Sołowiej 6B, Joanna Kusznier 5B, Jakub Walenciej 5B, Bartosz Sitniczuk 5B.

Nauczyciele, którzy przybliżyli postać przedwojennego prezydenta miasta Białegostoku zachęcając uczniów do wzięcia udziału w konkursie, to Panie: Beata Jatel, Beata Surmacewicz, Małgorzata Woroszyło.

GRATULUJEMY!!!

 
Sport, rodzina i ja 2016/2017 PDF Drukuj Email

Maja Cichoń z klasy V b zdobyła III miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Sport, rodzina i ja” w Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku. Napisała wiersz zatytułowany „Sport to zdrowie”, który był jednym ze 120 utworów nadesłanych do organizatorów.

Była to już piąta edycja konkursu zorganizowanego pod  Honorowymi Patronatami: Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Oto wiersz Mai:

Piłka nożna czy siatkowa,
Ręka, noga czy też głowa,
Nie jest ważne, w co Ty grasz,
Sport to zdrowie  –  to już znasz!
Zamknij „kompa” wyjdź z „facebooka”,
Kumpel z piłką do drzwi puka.
Wskocz na rower albo rolki,
Dzwoń do Piotrka, Marty, Olki.
Spotykajcie się na dworze,
Rano, wieczór, w każdej porze.
Bo gdy sportem się zajmujesz,
W swoje zdrowie inwestujesz.
Ale jedno wiedz koniecznie,
Trenuj z głową i bezpiecznie!

 

Gratulujemy!

 
Alfa i Omega w SP16 PDF Drukuj Email

Natalia Białobrzeska z klasy V a uzyskała tytuł najlepszego piątoklasisty  - znawcy zawiłych zagadnień nauk humanistycznych. W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej "ALFA I OMEGA" zorganizowanym przez SP 49 w Białymstoku zajęła I miejsce. Wykazała się ogromną wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej.

Gratulujemy! 
Sukces Oli PDF Drukuj Email

Aleksandra Trochimczuk. z klasy V b zajęła trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Ocalić od zapomnienia”. Ola napisała wiersz pt. „Lato na Mazurach”. XVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki  przebiegał pod hasłem „Lato, zaczekaj chwilę". Zorganizowała go Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku pod honorowym patronatem Pani Kiry Gałczyńskiej oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Na konkurs wpłynęło 186 prac.

Gratulujemy!

 

 
Laureaci 2016/2017 PDF Drukuj Email

21 marca 2017 roku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/ 2017.

Naszą szkołę na tej uroczystości reprezentowało troje uczniów:

Zuzanna Laskowska, VI a- 3 tytuły laureata: z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki,

Zuzanna Kotyńska, VI a- tytuł laureata z języka polskiego,

Paweł Łuszczewski, VI b- tytuł laureata z języka angielskiego.

Zuzia Laskowska zajęła drugie miejsce w województwie pod względem liczby tytułów laureata, dlatego  Wojewoda  Podlaski wręczył jej ozdobny grawerton dla szczególnie uzdolnionego ucznia. Uczniów, którzy zdobyli tytuł laureata z języka polskiego przygotowała Pani Julita Wasilewska, z języka angielskiego Panie Agnieszka Matukiewicz oraz Justyna Czerepska, a z matematyki Pani Ewa Pawłowska.

Wszystkim zdobywcom tytułu laureata gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Wyróznienie w konkursie "Sport, rodzina i ja" PDF Drukuj Email

Hania Sokólska - uczennica klasy 1a zdobyła WYRÓŻNIENIE w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt.: "Sport, rodzina i ja" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Wojewody Podlaskiego. Praca plastyczna powstała pod kierunkiem p. Marzeny Dęby. Konkurs zorganizowany był przez Szkołę Podstawową nr 5 w Białymstoku im. Tadeusza Broniewskiego przy Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się 21 marca 2017 roku. Serdecznie gratulujemy Hani oraz wszystkim uczestnikom konkursu!


 
Wychowanie do wartości PDF Drukuj Email

 
Sukcesy uczennic z kl. IV B 2016/2017 PDF Drukuj Email

Sukcesy uczennic  z kl. IV B!

Wiktoria Łukijan i  Joanna Rutkowska zostały nagrodzone w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Uczennice wykonały piękne prace plastyczne, które zostały docenione przez Jury. Wiktoria Łukijan zdobyła nagrodę, a Joanna Rutkowska otrzymała wyróżnienie. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 15 w Białymstoku.

Oliwia Szklanko zajęła natomiast  III miejsce w konkursie na najciekawszy lampion dyniowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Wszystkim laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!


Więcej na blogu Blogerzy z Szesnastki.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8