Wakacje 2017 PDF Drukuj Email

Zakonczenie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

Numer ratunkowy 112 PDF Drukuj Email

W dniu 20.06.2017r  odbyły się zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz korzystania z numerów alarmowych, w tym 112. Warsztaty i pokazy poprowadziła Grupa Ratownicza MEDIVAL.  Dziękujemy serdecznie za cenną lekcję przed szczególnym okresem wakacyjnym jakim są wakacje.

Dzień Dziecka 2016/2017 PDF Drukuj Email

Warsztaty Białostockiej Akademii Rodziny 2016/2017 PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z propozycja warsztatów Białostockiej Akademii Rodziny w zakładce Pedagog szkolny.

Profilaktyka przez sport PDF Drukuj Email

12 maja 2017 roku klasy piąte i szóste Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku wyjechały do Parku Naukowo-Technologicznego aby uczestniczyć w spotkaniu w ramach projektu "Profilaktyka przez sport" współfinansowanego przez Urząd Miejski w Białymstoku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz umiejętności psa policyjnego, prowadzony przez specjalistę kynologii policyjnej, wysłuchać krótkiej prelekcji dotyczącej profilaktyki przeciwalkoholowej, zagrożeń cybernetycznych i profilaktyki przemocy prowadzonej przez wydział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Bardzo interesujące było również spotkanie z żeglarką, uczestniczką Olimpiady w Pekinie, pracownikiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego panią Katarzyną Szotyńską - Deberny. Uczniowie poznali idee Igrzysk Olimpijskich, symboliczny wymiar flagi olimpijskiej oraz przesłanie Pierre de Coubertin historyka i pedagoga, uważanego za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego. Według niego sport to nie tylko hartowanie ciała, ale przede wszystkim okazja wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju i wartości fair play.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email

W barwach biało-czerwonych II edycja PDF Drukuj Email

W barwach biało-czerwonych II edycja

W 2016/2017  roku przystąpiliśmy do drugiej edycji projektu „W barwach biało- czerwonych”, który zrealizowaliśmy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Tym razem skupiliśmy się na przygotowaniu wielu świątecznych dekoracji w szkole i na zewnątrz budynku szkolnego. Przy współpracy nauczycieli i uczniów zaaranżowaliśmy przestrzeń w najbliższym otoczeniu szkoły – przy wejściu głównym dekoracje z kwiatów, chorągiewek i balonów oraz wewnątrz budynku dekoracje korytarzy, świetlicy oraz tablic informacyjnych w postaci biało - czerwonych kwiatów, motyli, symboli narodowych oraz cytatów wielkich postaci. Odbyły się też dwa konkursy: "Polak - to brzmi dumnie" Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej oraz Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce. Po kliknięciu na zdjęcie obejrzymy prezentację.

Święto flagi PDF Drukuj Email

2 maja 2017 (wtorek)

jest dniem wolnym

od zajęć lekcyjnych.

Opiekę świetlicową zapewniamy
w godzinach pracy świetlicy

Jeżeli do godz. 10.00

nie przyjdzie żadne dziecko,
dyżur zostanie odwołany do końca dnia.

Wieczór Naukowy PDF Drukuj Email

Relacja na blogu koła przyrodniczego http://tropicieleprzyrodysp16.blogspot.com/

Dziękujemy mamom naszych uczniów, nauczycielom za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.

Zbiórka elektrosmieci PDF Drukuj Email

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>