"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Spotkanie absolwentów PDF Drukuj Email

Zapraszamy absolwentów, którzy w zeszłym roku ukończyli naszą szkołę na spotkanie integracyjne we czwartek 28 czerwca 2012 o godz. 16.00.

Galeria zdjęć ze spotkania tutaj

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie rodziców przyszłych klas "0" na spotkanie z dyrektorem i wychowawcami w dniu 27 czerwca 2012 o godz. 17.30.

Zapraszamy serdecznie rodziców przyszłych klas I na spotkanie z dyrektorem i wychowawcami w dniu 27 czerwca 2012 o godz. 18.30.

 
Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom PDF Drukuj Email

W dniach 1 – 7  czerwca 2012 roku obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to już jedenasta edycja tego niezwykłego tygodnia. W tym roku po raz pierwszy jest też organizowany Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.

Nasza szkoła również włączyła się do tej akcji. Zaprosiliśmy wielu gości, pośród których znalazły się tak ważne osoby,  jak: Pan Maciej Żywno –Wojewoda Podlaski, Pani Iza Serafin –dziennikarka z Radia Białystok, Pani Monika Wróblewska – aktorka Teatru Dramatycznego, Pan Jarosław Jatel – artysta      z kabaretu „Widelec”, panowie Józef Panasiuk i Hipolit Popławski – Sybiracy.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli do nas, by czytając połączyć  pokolenia serdecznie dziękujemy.
Program obchodów XI Ogólnopolskiego i I Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej nr 16:

1.06. 2012

 • Szkolny Konkurs Małych Form Teatralnych : „Chcecie bajki? Oto bajka…”
 • Szkolny konkurs na najciekawsze przebranie bajkowe
 • Pani ze szkolnej biblioteki czyta dzieciom wiersze Ewy Szelburg - Zarembiny

4.06.2012

 • P. Jarosław Jatel artysta z kabaretu „Widelec” czyta w świetlicy szkolnej wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.
 • Turniej wiedzy w oparciu o wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima
 • Dzieci z Klubu Miłośników Bajek czytają (z podziałem na role i w przebraniach) bajkę „Z drogi. Jedzie Noddy” dzieciom z przedszkola i uczniom kl. I – III.

5.06.2012

 • p. Józef Panasiuk i p. Hipolit Popławski ze Związku Sybiraków czytają fragmenty ulubionych książek
 • Czytanie wybranych bajek przez Pana Wojewodę Macieja Żywno
 • Inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczennic z Koła Introligatora

6.06.2012

 • Pani Iza Serafin - dziennikarka z Radia Białystok czyta dzieciom z kl. I ulubione wiersze
  • Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z cyklu: „Literackie podróże małe i duże” pt: „W tajemniczej krainie książkowych postaci”
  • Wystawa prac plastycznych „W tajemniczej krainie książkowych postaci”
  • P. Monika Wróblewska aktorka Teatru Dramatycznego czyta dzieciom wybraną prze siebie książkę

W dniach 4.06 – 6.06. wszyscy nauczyciele kl. 0 – VI na każdej lekcji czytają przez ok. 10 minut wybrane książki ze Złotej Listy polecanej przez Fundację ABCXXI

 
I Dzień Wiosny PDF Drukuj Email

I Dzień Wiosny obejrzyj film

 
Szkoła z Pasją PDF Drukuj Email

Szkoła z Pasją kliknij tutaj

Obejrzyj film z tego spotkania kliknij tutaj

 
Zabawa choinkowa PDF Drukuj Email

Dnia 19 stycznia 2012 w naszej szkole odbyła się impreza choinkowa klas IV – VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Gry i zabawy oraz dyskotekę poprowadzili aktorzy z Teatru Arkadia.

Zdjęcia tutaj

Klasy 0-III imprezę choinkową miały w WOAK przy ul Św. Rocha. Obejrzyj film z tego spotkania

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email

W roku 2012 Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzić będziemy 7 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPUJĄCYCH INICJATYWACH

Kurs komputerowy „Wspólnie odkrywamy Internet”.

Kurs adresowany jest do członków rodzin naszych uczniów: dziadków, babć, rodziców i do uczniów. W kursie uczestniczyć mogą członkowie rodzin wraz z uczniami. Zajęcia z kursu będą odbywały się we wtorki w godz.  13.00-14.00 w sali 105. od 14.02.2012 do 28.02.2012 włącznie. Zapisy przyjmowane są w bibliotece szkolnej u p. Agaty Żebrowskiej. Kurs prowadzi p. Małgorzata Woroszyło.

 

Konkurs na prezentację multimedialną

„Ja i moi dziadkowie/rodzice wspólnie odkrywamy Internet” - prezentacje multimedialne trwające do 5-minut należy dostarczyć do biblioteki do 28.02.2012r

Prace konkursowe obejrzyj film

Galeria zdjęć z apelu i rozdania nagród tutaj

 
Klub Szkół UNICEF PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa nr 16 jako członek Klubu Szkół UNICEF bierze udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”.

 • W każdej klasie wychowawca przeprowadzi godzinę wychowawczą na w/w temat w oparciu o materiały dostępne u koordynatorów (w terminie do 18.01.2012r.),
 • każda klasa przygotowuje 1 (lub kilka) laleczkę charytatywną, która zostanie zlicytowana podczas imprezy integracyjnej "Szkoła z pasją"
 • każda klasa przygotowuje prezentację wybranego kraju, która zostanie przedstawiona podczas "Szkoły z pasją" – 20.01.2012r. obejrzyj film z tego spotkania
 • http://www.unicef.pl/szkoly-i-uczelnie/akcje-szkolne

Dodatkowych informacji o projekcie udzielają koordynatorzy, którzy dysponują także scenariuszami zajęć: Beata Jatel, Marta Kluczyk, Grażyna Durek

 
Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

23 września 2011r. uczniowie klasy IVA pod opieką pani Julity Wasilewskiej i pana Cezarego Lulewicza udali się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku, gdzie mieści się Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której omówiono budowę i obowiązkowe wyposażenie roweru, a także obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Klasa zapoznała się też ze znakami drogowymi poziomymi i pionowymi. Na zakończenie części teoretycznej uczniowie rozwiązali test.

Następnie na boisku szkolnym rowerzyści pod nadzorem strażników miejskich jeździli po gumowych matach imitujących jezdnię. Pokonywali skrzyżowania. Zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe. Do zmiany natężenia ruchu służyły sygnalizatory świetlne. Na placu manewrowym dzieci miały szansę sprawdzenia w praktyce zdobytych wiadomości.

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Galeria zdjęć tutaj

 
Turniej Ekologiczny PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 klasy V a, V b i VI b uczestniczyły w Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Teatr Arkadia oraz Stowarzyszenie Sztuk Wszelakich. Warunkiem udziału było przygotowanie przez każdą klasę plakatu dotyczącego segregacji  śmieci. Dzieci obejrzały spektakl pt. „ Wagary z ekologii” oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o ekologii. Zwyciężyła klasa V b. Gratulujemy Uśmiech

 
Ratujmy kasztanowce PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Ratujmy kasztanowce”.      W grabienie liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka zaangażowały się dzieci z klasy IV a. Zapełniliśmy 12 worków.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 20