"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Bezpieczne dzieci w sieci PDF Drukuj Email

W dniu 9 kwietnia 2013r (wtorek) będziemy gościć w naszej szkole ekspertów z Dyżurnet.pl, którzy przeprowadzą cykl spotkań na temat bezpiecznego korzystania z Internetu przez najmłodszych.

Dyżurnet.pl działa w NASK od 2005 roku i oprócz działalności zmierzającej do usunięcia niebezpiecznych internetowych treści wytworzonych z udziałem dzieci lub skierowanych przeciwko ich bezpieczeństwu, zespół bierze udział w przedsięwzięciach mających na celu zwiększanie świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Spotkanie, które odbędzie się w naszej szkole organizowane jest w ramach projektu profilaktycznego „Dobry wybór—dobry start”, który realizujemy w tym roku szkolnym.


Prelekcja dla uczniów  – godz. 12.45 (6 godz. lek.)

Prelekcja dla nauczycieli - godz. 14.00

Prelekcja dla rodziców – godz. 17.00

Po prelekcji ekspertów zapraszamy rodziców na inscenizację pt. „Prawa i obowiązki internauty” w wykonaniu uczennic klasy 4A


 
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email

„Dzień z Comeniusem i dzień języków obcych w Szesnastce”

8 maja 2013 r. w naszej szkole odbędzie się  „Dzień z Comeniusem”. Związany jest z uczestnictwem naszej szkoły w Programie Socrates-Comenius. Jest to program edukacyjny Unii Europejskiej dzięki któremu możemy współpracować z innymi szkołami w Europie. Nasz projekt nosi nazwę „ European Pupils – Closer Together”. Projekt realizujemy wspólnie ze szkołami podstawowym: z Włoch, Francji, Turcji, Bułgarii, Północnej Irlandii, Danii, Chorwacji oraz Hiszpanii.

W tym dniu planujemy:

  • Apel podczas którego dowiemy się więcej o tradycji, kulturze krajów partnerskich
  • „Bufet Comeniusa” gdzie będzie można spróbować tradycyjnych dań pochodzących z krajów partnerskich
  • Uczniowie przebrani w barwy flag bądź znane osoby z krajów partnerskich nie będą pytani na lekcjach i nie będzie zadawana im praca domowa!!

Organizatorzy: p. Justyna Czerepska i p. Agnieszka Matukiewicz  wraz z Kołem Comeniusa

 
Dni otwarte szkoły PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie dzieci 5 i 6-letnie wraz z rodzicami na Dni Otwarte Szkoły:
05  kwietnia 2013r . godz. 17.00 – spotkanie z dyrektorem,  przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci klas  I oraz zapoznanie z bazą lokalową placówki
06 kwietnia 2013r. godz. 9.00 – warsztaty plastyczne pod hasłem „Dbam o zdrowie swoje i innych” w ramach X edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego (zgodnie z regulaminem uczestnicy przynoszą własne materiały plastyczne)

Zapraszamy również na lekcje otwarte, w czasie których dzieci będą mogły poobserwować pracę uczniów, pobyć w atmosferze szkolnej, zapoznać się z salą dydaktyczną

- 10 kwietnia 2013 godz. 17.00 – lekcja otwarta w klasie I

- 11 kwietnia 2013 godz. 17.00 – lekcja otwarta w klasie 0

W tych dniach od godz. 16.00 odbędą się indywidualne konsultacje z psychologiem z zakresu gotowości do podjęcia nauki w szkole.

Najważniejsze terminy:

od 25 marca do 19 kwietnia 2013 r. do godz. 15.00 –przyjmowanie przez szkoły podstawowe zgłoszeń od rodziców starających się o przyjęcie  dziecka  do klasy I –szej Formularz zgłoszenia tutaj


24 kwietnia 2013 r. godz. 15.00-ogłoszenie listy przyjętych uczniów do szkoły podstawowej.


do 22 marca 2013 r. - złożenie przez rodziców potwierdzenia kontynuacji uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2013/2014


od 25 marca do 15 kwietnia 2013 r. do godz. 15.00 –przyjmowanie przez szkoły podstawowe zgłoszeń od rodziców starających się o przyjęcie  dziecka  do klasy zerowej. Formularz zgłoszenia tutaj


19 kwietnia 2013 r. godz. 15.00 - ogłoszenie listy przyjętych uczniów do oddziałów klasy zerowej w szkole podstawowej


do 26 kwietnia 2013 r. do godz. 15.00 - podpisywanie umów

 
Katolickie rekolekcje wielkopostne PDF Drukuj Email

W dniach 18-20.03.2013 odbędą się rekolekcje wielkopostne. W tych dniach dla klas  1-6 lekcje nie będą odbywały się.

Zasady organizacji tych dni są następujące:

Wychowawcy spotykają się z klasami pod szkołą, prowadzą klasy do kościoła, wspólnie uczestniczą we mszy rekolekcyjnej i odprowadzają uczniów pod szkołę. Szczegółowe informacje będą podane w zeszytach kontaktu.

W godzinach porannych, dla chętnych dzieci, odbywają się spotkania przygotowane przez ks. Czapskiego i/lub p. Dec. które będą miały  na celu  pełniejsze przygotowanie do przeżycia rekolekcji. Szczegółowe informacje będą podane w zeszytach kontaktu.

W czasie rekolekcji pracuje świetlica w swoich godzinach oraz biblioteka zapewniając opiekę uczniom klas 1-6.

Prosimy rodziców o dostarczenie wychowawcom informacji o uczęszczaniu dziecka w tych dniach do szkoły oraz korzystaniu z obiadów.

W klasie 0 zajęcia wychowania przedszkolnego oraz religii odbywają się według planu.

 
Czytam, więc wiem PDF Drukuj Email

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1w Białymstoku oraz jej społeczność uczniowska składa wyrazy podziękowania firmie NZOZ BACIECZKI KULPA, KLIMIUK - Mecenasowi Wiedzy, która w ramach kampanii społecznej Czytam, więc wiem zorganizowanej przez Kurier Poranny i Gazetę Współczesną ufundowała szkole pakiet prenumerat papierowych i elektronicznych Kuriera Porannego na okres luty 2013. Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania, mające na celu promocję czytelnictwa, przyczyniać się będą do budowania otwartego na świat, oczytanego społeczeństwa. Z poważaniem dyrektor szkoły Anna Zalewska

 
Ferie z Jagiellonią PDF Drukuj Email

28 stycznia 2013 w poniedziałek odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna zorganizowana i prowadzona przez Wychowawców Podwórkowych - Ferie z Jagiellonią. Rafał Grzyb, Ugo Ukah, Luka Pejović, Łukasz Skowron oraz Tomasz Porębski odwiedzili wczoraj Wychowanków podwórkowych. Jagiellończycy przywitani zostali hymnem, a następnie wzięli udział w grach i zabawach. Na koniec rozdali autografy oraz kilka gadżetów.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na stronie Jagiellonii tutaj

Zdjęcia na stronie Kuriera Porannego dostępne tutaj

 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Z przykrością zawiadamiamy, iż 3 stycznia 2013 r. zmarła śp. Elżbieta Wesołowska, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. Wystawienie zwłok odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia 2013 r. od godz. 15:00 w Zakładzie Pogrzebowym przy Kościele św. Kazimierza ul. Berlinga w Białymstoku. Pogrzeb odbędzie się dnia 15 stycznia, rozpoczęcie mszy żałobnej o godz. 11:00 w Kościele św. Kazimierza, pochówek na cmentarzu w Grabówce. Zainteresowanym udostępniony zostanie autokar na przejazd z kościoła na cmentarz.

Cześć Jej pamięci

 
Ferie 2013 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na ferie z Wychowawcą Podwórkowym.

Szczegółowy grafik tutaj

28 stycznia rozgrywki sportowe w naszej szkole! Trening poprowadzą piłkarze Jagiellonii!!

 

 

W dn. 10 stycznia (czwartek) o godz. 17:30 w stołówce szkolnej odbędzie się spotkanie rekrutacyjne
dotyczące organizowanych w szkole zajęć rekreacyjno – ruchowych z elementami koordynacji i relaksacji.
Do udziału w nich zapraszamy uczniów klas IV –VI. Zajęcia są bezpłatne i prowadzone przez instruktorów
w ramach projektu „Wychowawca podwórkowy”. Warunki udziału uczniów oraz termin zajęć będą ustalone
na spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.

Na zajęcia zapraszamy w styczniu we wtorki i czwartki od godz. 13.00-15.00 na salce korekcyjnej.

Prosimy wziąć zmianę obuwia.

 
Próbna ewakuacja PDF Drukuj Email

W dniu 28 listopada 2012 r. o godz.9:00 została przeprowadzona próbna ewakuacja naszej placówki. Wzięli w niej udział wszyscy obecni tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki, wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 83, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa, sprawnie i bezpiecznie wszyscy opuścili budynek szkoły, poruszając się oznaczony drogami ewakuacyjnymi. Zbiórka na boisku sportowym była potwierdzeniem, że ewakuacja przebiegła bez zakłóceń, w wyznaczonym czasie. Trwało to ok. 3,5 minuty. Na miejscu odbyła się symulacja gaszenia pożaru. Wykorzystano w niej różne rodzaje gaśnic, a chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił, odważnych nie zabrakło. Każdą udaną akcję nagrodzono brawami. Ok. godz. 10:00 wszyscy wrócili do swoich obowiązków.

 
Loteria świąteczna PDF Drukuj Email

 
Lekcja otwarta PDF Drukuj Email

Zapraszam na lekcję otwartą „Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I”.  Uroczystość pasowania w klasie IB odbędzie się  we środę 14.11.2012 r. o godzinie 9.50, w klasie IA odbędzie się  w piątek 16.11.2012 r. o godzinie 9.50.

Nauczyciel bibliotekarz Agata Żebrowska

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 22