"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Nocleg w szkole PDF Drukuj Email

 

Na niecodzienny pomysł wpadli uczniowie kl.V A z wychowawczynią. Postanowili spędzić noc w szkole. 10.06.2011 r. o godz.19.00 trzynaścioro uczestników razem z panią Małgorzatą Okułą przybyło na miejsce. Szkolny hol przy wejściu szybko zapełniły bagaże. Po chwili do zebranych dołączyła pani dyrektor Anna Zalewska.

Rozpoczęła się świetna zabawa. Dzieci korzystały z sali gimnastycznej, rozgrywając pasjonujące mecze piłki nożnej i koszykowej oraz unihokeja, czy badmintona. Dyskoteka, „dżdżownica”, czy „taczanie się”, „twister” po szkolnym korytarzu – to następne zabawy. Nawet zamówienie i zjedzenie zwykłej pizzy w szkolnej stołówce stało się atrakcją. Zmęczeni oglądaliśmy „straszne” filmy.

Hitem noclegu okazała się zabawa w chowanego z latarkami o godz. 2.00.

Niestety, dobra zabawa zakończyła się i godz. 10.00 następnego dnia zmęczeni, ale i zadowoleni uczestnicy biwaku wrócili do domów.

 

Obejrzyj zdjęcia z zabawy.

 
Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków PDF Drukuj Email

 

Dzisiaj już po raz 7 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dobrych Uczynków. Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Marzeny Dęby oraz p. Katarzyny Pogorzelskiej przygotowało wszystkim uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły miłą niespodziankę: kwiatek oraz miłe słowo. Sentencja ucieszyła nawet smutne buźki. Roześmianych twarzyczek było dzięki temu w naszej szkole więcej. Taki mały gest, a może tak wiele.

 
Zajęcia teatralne PDF Drukuj Email

 

W roku szkolnym 2010/2011 w naszej szkole prowadzone są zajęcia teatralne. Opiekunem zajęć jest pani Jadwiga Dąbrowska. Odbywają się na deskach prawdziwego teatru. Więcej o nich dowiesz z artykułu prasowego z 22 stycznia bieżącego roku, zamieszczonego w Kurierze Porannym.

Mali aktorzy ćwiczą na deskach Teatru Dramatycznego

Bliżej sztuki - Mitologia grecka we współczesnym wydaniu to pomysł na sztukę przygotowywaną przez uczniów SP nr 16. Dzięki zaangażowaniu ich polonistki i instruktorów teatralnych młodzi aktorzy mają szansę poznać trudny zawód aktora.

Mali aktorzy z SP nr 16 wystawią Życie Olimpu. W spektaklu "Życie Olimpu", oprócz scenek rodzajowych, będzie też dużo tańca. Premiera odbędzie się w Teatrze Dramatycznym dopiero w czerwcu, więc uczniowie Szkoły Podstawowej nr 16 mają jeszcze dużo czasu na dopracowanie sztuki.

Zobacz artykuł w Kurierze Porannym

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 20