"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Szkoła z Pasją PDF Drukuj Email

Szkoła z Pasją kliknij tutaj

Obejrzyj film z tego spotkania kliknij tutaj

 
Zabawa choinkowa PDF Drukuj Email

Dnia 19 stycznia 2012 w naszej szkole odbyła się impreza choinkowa klas IV – VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Gry i zabawy oraz dyskotekę poprowadzili aktorzy z Teatru Arkadia.

Zdjęcia tutaj

Klasy 0-III imprezę choinkową miały w WOAK przy ul Św. Rocha. Obejrzyj film z tego spotkania

 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email

W roku 2012 Dzień Bezpiecznego Internetu  obchodzić będziemy 7 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. Dzieci mogą oswoić swoich dziadków z techniczną obsługą Internetu, dziadkowie zaś czuwają nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NASTĘPUJĄCYCH INICJATYWACH

Kurs komputerowy „Wspólnie odkrywamy Internet”.

Kurs adresowany jest do członków rodzin naszych uczniów: dziadków, babć, rodziców i do uczniów. W kursie uczestniczyć mogą członkowie rodzin wraz z uczniami. Zajęcia z kursu będą odbywały się we wtorki w godz.  13.00-14.00 w sali 105. od 14.02.2012 do 28.02.2012 włącznie. Zapisy przyjmowane są w bibliotece szkolnej u p. Agaty Żebrowskiej. Kurs prowadzi p. Małgorzata Woroszyło.

 

Konkurs na prezentację multimedialną

„Ja i moi dziadkowie/rodzice wspólnie odkrywamy Internet” - prezentacje multimedialne trwające do 5-minut należy dostarczyć do biblioteki do 28.02.2012r

Prace konkursowe obejrzyj film

Galeria zdjęć z apelu i rozdania nagród tutaj

 
Klub Szkół UNICEF PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa nr 16 jako członek Klubu Szkół UNICEF bierze udział w projekcie „Wszystkie Kolory Świata”.

  • W każdej klasie wychowawca przeprowadzi godzinę wychowawczą na w/w temat w oparciu o materiały dostępne u koordynatorów (w terminie do 18.01.2012r.),
  • każda klasa przygotowuje 1 (lub kilka) laleczkę charytatywną, która zostanie zlicytowana podczas imprezy integracyjnej "Szkoła z pasją"
  • każda klasa przygotowuje prezentację wybranego kraju, która zostanie przedstawiona podczas "Szkoły z pasją" – 20.01.2012r. obejrzyj film z tego spotkania
  • http://www.unicef.pl/szkoly-i-uczelnie/akcje-szkolne

Dodatkowych informacji o projekcie udzielają koordynatorzy, którzy dysponują także scenariuszami zajęć: Beata Jatel, Marta Kluczyk, Grażyna Durek

 
Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

23 września 2011r. uczniowie klasy IVA pod opieką pani Julity Wasilewskiej i pana Cezarego Lulewicza udali się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku, gdzie mieści się Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której omówiono budowę i obowiązkowe wyposażenie roweru, a także obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Klasa zapoznała się też ze znakami drogowymi poziomymi i pionowymi. Na zakończenie części teoretycznej uczniowie rozwiązali test.

Następnie na boisku szkolnym rowerzyści pod nadzorem strażników miejskich jeździli po gumowych matach imitujących jezdnię. Pokonywali skrzyżowania. Zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe. Do zmiany natężenia ruchu służyły sygnalizatory świetlne. Na placu manewrowym dzieci miały szansę sprawdzenia w praktyce zdobytych wiadomości.

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Galeria zdjęć tutaj

 
Turniej Ekologiczny PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 klasy V a, V b i VI b uczestniczyły w Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Teatr Arkadia oraz Stowarzyszenie Sztuk Wszelakich. Warunkiem udziału było przygotowanie przez każdą klasę plakatu dotyczącego segregacji  śmieci. Dzieci obejrzały spektakl pt. „ Wagary z ekologii” oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o ekologii. Zwyciężyła klasa V b. Gratulujemy Uśmiech

 
Ratujmy kasztanowce PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Ratujmy kasztanowce”.      W grabienie liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka zaangażowały się dzieci z klasy IV a. Zapełniliśmy 12 worków.

 
Odkrywcy przyrody PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011  w naszej szkole odbyły się  3 – godzinne  warsztaty w ramach projektu  „Odkrywcy przyrody – kampania edukacyjna z Ekomobilem Jeżowóz”.  Uczestniczyły w nich dzieci z klas: IV a, V a, VI a i VI b. Tematem zajęć była woda. Dzieci badały jej twardość, pH oraz  zawartość niektórych związków chemicznych.

 
Konsultacje dla rodziców 0-3 PDF Drukuj Email

W dniu 9 listopada 2011 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów z klas 0-3.

Zapraszamy serdecznie w godz. 17.30 - 19.00.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email

28 października 2011 r. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki.

W uroczystości wezmą udział klasy: I a i I b oraz zaproszeni goście.

Aktu pasowania dokona pani dyrektor mgr Anna Zalewska.

Po części oficjalnej wychowawczynie wręczą uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki, a następnie wszyscy udadzą się na słodki poczęstunek.

 
Konsultacje dla rodziców 4-6 PDF Drukuj Email

W dniu 26 października 2011 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów z klas 4-6.

Zapraszamy serdecznie w godz. 17.30 - 19.00.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 22