"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

23 września 2011r. uczniowie klasy IVA pod opieką pani Julity Wasilewskiej i pana Cezarego Lulewicza udali się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku, gdzie mieści się Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której omówiono budowę i obowiązkowe wyposażenie roweru, a także obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Klasa zapoznała się też ze znakami drogowymi poziomymi i pionowymi. Na zakończenie części teoretycznej uczniowie rozwiązali test.

Następnie na boisku szkolnym rowerzyści pod nadzorem strażników miejskich jeździli po gumowych matach imitujących jezdnię. Pokonywali skrzyżowania. Zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe. Do zmiany natężenia ruchu służyły sygnalizatory świetlne. Na placu manewrowym dzieci miały szansę sprawdzenia w praktyce zdobytych wiadomości.

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Galeria zdjęć tutaj

 
Turniej Ekologiczny PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 klasy V a, V b i VI b uczestniczyły w Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Teatr Arkadia oraz Stowarzyszenie Sztuk Wszelakich. Warunkiem udziału było przygotowanie przez każdą klasę plakatu dotyczącego segregacji  śmieci. Dzieci obejrzały spektakl pt. „ Wagary z ekologii” oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o ekologii. Zwyciężyła klasa V b. Gratulujemy Uśmiech

 
Ratujmy kasztanowce PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Ratujmy kasztanowce”.      W grabienie liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka zaangażowały się dzieci z klasy IV a. Zapełniliśmy 12 worków.

 
Odkrywcy przyrody PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011  w naszej szkole odbyły się  3 – godzinne  warsztaty w ramach projektu  „Odkrywcy przyrody – kampania edukacyjna z Ekomobilem Jeżowóz”.  Uczestniczyły w nich dzieci z klas: IV a, V a, VI a i VI b. Tematem zajęć była woda. Dzieci badały jej twardość, pH oraz  zawartość niektórych związków chemicznych.

 
Konsultacje dla rodziców 0-3 PDF Drukuj Email

W dniu 9 listopada 2011 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów z klas 0-3.

Zapraszamy serdecznie w godz. 17.30 - 19.00.

Więcej…
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj Email

28 października 2011 r. o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki.

W uroczystości wezmą udział klasy: I a i I b oraz zaproszeni goście.

Aktu pasowania dokona pani dyrektor mgr Anna Zalewska.

Po części oficjalnej wychowawczynie wręczą uczniom pamiątkowe dyplomy i upominki, a następnie wszyscy udadzą się na słodki poczęstunek.

 
Konsultacje dla rodziców 4-6 PDF Drukuj Email

W dniu 26 października 2011 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów z klas 4-6.

Zapraszamy serdecznie w godz. 17.30 - 19.00.

Więcej…
 
Konsultacje dla rodziców PDF Drukuj Email

 

W dniu 7 listopada 2012 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców.

O godz. 17.00 zapraszamy na zebrania rodziców kl. 1-3.

Natomiast rodziców uczniów z klas 4-6 zapraszamy od godz. 18.00 na indywidualne konsultacje z nauczycielami.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

"Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć,

ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś."

John Lubbock

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składam serdeczne życzenia całej społeczności szkolnej

wielu sukcesów zawodowych,

spełnienia obranego celu oraz tego,

aby podejmowany trud

był źródłem satysfakcji i społecznego uznania -

Anna Zalewska

Uroczysta akademia odbędzie się dnia 11 października 2013 o godz. 9.50

 
Ogólnopolski Tydzień Kariery PDF Drukuj Email

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Wzmocnienia świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela. Działania OTK 2011 przeprowadzane są pod hasłem: „Poradnictwo kariery dla każdego ucznia!”.

Uczniowie klas szóstych naszej szkoły wezmą udział w zajęciach z doradztwa zawodowego pod hasłem "Odważnie w przyszłość" prowadzonych przez specjalistów z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białegostoku w dniu 17 października 2011.

Więcej informacji o Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2011 pod adresem: http://2011.tydzienkariery.pl/

 
Nocleg w szkole PDF Drukuj Email

 

Na niecodzienny pomysł wpadli uczniowie kl.V A z wychowawczynią. Postanowili spędzić noc w szkole. 10.06.2011 r. o godz.19.00 trzynaścioro uczestników razem z panią Małgorzatą Okułą przybyło na miejsce. Szkolny hol przy wejściu szybko zapełniły bagaże. Po chwili do zebranych dołączyła pani dyrektor Anna Zalewska.

Rozpoczęła się świetna zabawa. Dzieci korzystały z sali gimnastycznej, rozgrywając pasjonujące mecze piłki nożnej i koszykowej oraz unihokeja, czy badmintona. Dyskoteka, „dżdżownica”, czy „taczanie się”, „twister” po szkolnym korytarzu – to następne zabawy. Nawet zamówienie i zjedzenie zwykłej pizzy w szkolnej stołówce stało się atrakcją. Zmęczeni oglądaliśmy „straszne” filmy.

Hitem noclegu okazała się zabawa w chowanego z latarkami o godz. 2.00.

Niestety, dobra zabawa zakończyła się i godz. 10.00 następnego dnia zmęczeni, ale i zadowoleni uczestnicy biwaku wrócili do domów.

 

Obejrzyj zdjęcia z zabawy.

 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 22