"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Zbiórka elektrosmieci PDF Drukuj Email

 
Meet Photon PDF Drukuj Email

W ramach pilotazowego wdrazania programowania w dniach 19-20 kwietnia 2017  uczniowie klas drugich oraz uczestnicy kół komputerowego i matematycznego z klas czwartych uczestniczyli w pilotażowym programowaniu robota Photon. Jest to robot edukacyjny, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.Spotkanie prowadziła Pani Zuzanna Olechno.


 
Wyniki ankiety wyboru drugiego jezyka obcego PDF Drukuj Email

W związku z wejściem reformy od 7 klasy uczniowie będą uczyli się drugiego języka obcego w wymiarze 2 godz/tyg. Przeprowadziliśmy diagnozę wśród rodziców i uczniów, którego z nowożytnych języków chcieliby się uczyć.

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców wszystkich klas 1-6:

 

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas piątych i szóstych:

 
Noc Sów 2017 PDF Drukuj Email

Noc Sów 2017

w SP 16

31 marca 2017

w godz. od 17.00 do 20.00

sala 106

Ptaki Polskie po raz kolejny zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. To jedyna taka noc w Polsce!

To już 6. edycja wydarzenia!

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl

 

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.

Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...

Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.

Zapraszamy na spotkania z sowami w całej Polsce!

W programie:

-prezentacje multimedialne, filmy, pokazy (min. wypchanych sów)    dotyczące sów, zajęcia plastyczne dla dzieci;

-wystąpienia gości: dr Janusza Kupryjanowicza (pracownika Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. A. Myrchy), Arkadiusza Juszczyka z Nadleśnictwa Krynki w Poczopku oraz pani Zuli Brzezińskiej reprezentującej Ptaki Polskie.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Więcej…
 
Rekolekcje wielkopostne 2016/2017 PDF Drukuj Email

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. z 1992r Nr 36, poz. 155 z późn. zm.) w dniach 3, 4, 5 kwietnia 2017r nie będą odbywały się zajęcia szkolne ze względu na rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji zostanie podany przez katechetów i wychowawców.

W tych dniach organizowana jest opieka w godzinach pracy świetlicy. Obiady będą wydawane po powrocie z kościoła. Odpisy za obiady prosimy zgłaszać indywidualnie w trybie jak zwykle.

 
Informacje o Kangurze 2017 PDF Drukuj Email

 
Dzień Otwarty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 PDF Drukuj Email

Informacje dotyczące rekrutacji do klas zerowych oraz pierwszych w zakładce REKRUTACJA

 
Grono Najlepszych Szkoł Wojewodztwa Podlaskiego PDF Drukuj Email

Dnia 20 lutego 2017 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego odbyło się spotkanie w gronie Najlepszych Szkół Województwa Podlaskiego. Szkoła Podstawowa Nr 16 znalazła się w tak zaszczytnym towarzystwie.

Gratulacje, które złożyli Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Bogdan Dyjuk Członek Zarządu Województwa Podlaskiego przekazuję na ręce całej społeczności szkolnej - Nauczycieli, Uczniów, Rodziców, pracowników niepedagogicznych, bo tylko wspólnymi siłami można dojść na szczyt. "Wiele słabych nici razem, to jedna silna lina".

Dyrekcja Szkoły

  
Tydzień Informatyczny 2016/2017 PDF Drukuj Email

Dokumentowanie działań podejmowanych w ramach tygodnia Informatyki można śledzić na blogach FANI IT oraz Blogerzy z szesnastki

 
Zagłosuj na Kicisława! PDF Drukuj Email
Zagłosuj na Kicisława!

Praca zatytułowana „Kicisław na gigancie” autorstwa uczennicy klasy IV b Izabeli Niemotko  znalazła się wśród 30 zakwalifikowanych do finału  Konkursu literacko – plastycznego pamięci Simony Kossak. Opowiadanie wraz z ilustracją zostało opublikowane na stronie Radia Białystok. Teraz internauci wybiorą 10 najciekawszych prac. Głosowanie  potrwa do 15 stycznia 2017 r. do godziny 16.00.

Prosimy o oddawanie głosów na pracę Izy na stronie: http://www.radio.bialystok.pl/konkursliterackoplastyczny/konkursliterackiglosowanie !

Pracę Izy można przeczytać na blogu Blogerzy z Szesnastki
YZL9-KHB4-Z4JA-GJMV-DRRZ-XAPR-E7T5-NE7H
 
Stypendysta z SP16 PDF Drukuj Email

Tegoroczny Absolwent  naszej szkoły, Juliusz Kuzyka, otrzymał stypendium przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Gratulujemy serdecznie!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 22