"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Apel z okazji rocznicy września PDF Drukuj Email

21 września 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 77. rocznicy napaści Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę przygotowany przez nauczycieli i uczniów klasy 5A. Więcej informacji na blogu Blogerzy z szesnastki.

 

 
Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru 2016/2017 PDF Drukuj Email

MARSZ ŻYWEJ PAMIĘCI POLSKIEGO SYBIRU

9 września 2016 roku delegacje klas V b, VI a i VI b wzięły udział w XVI Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. Marsz rozpoczął się koło Pomnika Katyńskiego, a zakończył przy kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. W tym roku przyświecało mu hasło „Nauczyciele polscy- zesłańcy Sybiru”.

To bardzo ważne wydarzenie stanowiło wyraz hołdu złożonego Polakom, którzy zostali zesłani na nieludzką ziemię. Niezwykłe było to, że licznie przybyli na nie  Sybiracy z kraju, z różnych zakątków Europy, a nawet z USA i Australii. Wśród kilkunastotysięcznej grupy uczestników oprócz zesłańców Sybiru można było dostrzec członków ich rodzin. Jednym z nich był ojciec naszych uczennic z klasy    VI a- pan Paweł Tupalski, przewodniczący stowarzyszenia „Wspólnota Wnuków Sybiraków”.

Uroczystość stanowiła  dla młodych ludzi niezapomniane przeżycie. Była doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

 

 
Medal ,,Diligentiae" - za pilność 2016/2017 PDF Drukuj Email

1 września 2016 roku podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2016/2017 w Auli Magna w Pałacu Branickich wręczone zostały medale  Medal ,,Diligentiae" - za pilność. Medal otrzymuje uczeń, który dążył do zdobywania wiedzy, przejawiał aktywność społeczną, dbał o rozwój własnej osobowości oraz nauczyciel, który swoją postawą, kreatywnością, umiejętnym towarzyszeniem w procesie uczenia się i samowychowania był Mistrzem dla Ucznia. W roku szkolnym 2016/2017 Medale „Diligentiae – za pilność” otrzymali uczeń Jakub Kusznier wraz z  nauczycielką Panią Justyną Czerepską.


 
Rozpoczecie roku szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2016/2017


ODBĘDZIE SIĘ


W DNIU 1 WRZEŚNIA 2016 ROKU


godz. 9.00 klasy 4-6

godz. 9.30 klasy 1-3

 
Spotkanie rodziców klas 0 PDF Drukuj Email

Zapraszamy rodziców uczniów klas zerowych

na spotkanie organizacyjne z dyrekcją i nauczycielami

w dniu 29 sierpnia 2016r (poniedziałek) o godz. 18.15 s. 106

 

Spotkanie adaptacyjne dla dzieci odbędzie się

w dniu 31 sierpnia 2016 (środa) w godz. 9-11

Prosimy o zmianę obuwia dzieciom i rodzicom

 
Zosia czy Baba Jaga PDF Drukuj Email

Dnia 22 czerwca 2016r  klasa 6a pojechała na spektakl  "Jaś i Małgosia"  teatru "Jak się patrzy" z Młodzieżowego Domu Kultury. Uczennica naszej szkoły Zosia Gumieniak wcieliła się w rolę  Baby Jagi. Gratulujemy Zosi. Życzymy sukcesów na drodze artystycznej!


 
Bal szóstoklasistów PDF Drukuj Email

W piątkowe popołudnie 17 czerwca 2016r o godzinie 19.00,  w naszej szkole rozpoczął się BAL SZÓSTOKLASISTÓW! Uczniowie klasy 6A z wychowawcą Justyną Czerepską oraz z rodzicami i przybyłymi nauczycielami zebrali się w naszej szkole po czym Pani Dyrektor Anna Zalewska rozpoczęła uroczystość. Wypowiedziano mnóstwo ciepłych słów w podziękowaniu za sześcioletnią edukację. Popłynęły łzy wzruszenia, brawom nie było końca. Dekorację sali przygotowali uczniowie klasy 6A. Poczęstunek uczniom i nauczycielom przygotowali rodzice. Nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu. Tańce trwały do północy! Życzymy naszym absolwentom powodzenia na kolejnych etapach kształcenia i miłych wspomnień związanych z Waszą pierwszą szkołą. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tego niezapomnianego wieczoru oraz wszystkim przybyłym na uroczystość nauczycielom dziękujemy za pamięć i obecność.

 

 
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 PDF Drukuj Email


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016


24 czerwca 2016 roku (piątek)


klasy IV-VI godz. 9.15 apel na sali gimnastycznej następnie do sal

klasy 0 - I godz. 10.30 apel na sali gimnastycznej następnie do sal

klasy II-III godz. 11.00 apel na sali gimnastycznej następnie do sal

 
Olimpjka 2015/2016 PDF Drukuj Email

W dniu 8 czerwca 2016r w Tygodniu Sportu uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zorganizowanej przez nauczycieli naszej szkoły Olimpijce. Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora sąsiedzkiego gimnazjum nr 6 impreza sportowa odbyła się w hali sportowej PG6. Uczniowie mieli doskonałe warunki do rywalizacji sportowej, a także kibicowania. Przestrzegali zasad Fair Play.

GALERIA ZDJĘĆ

Wszyscy uczniowie danej klasy brali udział w zawodach. Każda klasa miała za zadanie przygotować okrzyk dopingujący swoją klasę.
KONKURENCJE:
KL. I
1. Bieg po prostej ze sztafetą.
2. Bieg po prostej, przejście przez szarfę na półmetku, powrót.
3. „Sadzenie ziemniaków” – bieg z dwoma woreczkami, wrzucenie po 1
woreczku do każdego z dwóch wiader, zabranie woreczków w drodze
powrotnej.
4. Bieg po prostej z kółkiem „ringo”, pozostawienie ringo na pachołku,
okrążenie chorągiewki, zabranie „ringo” w drodze powrotnej.
KL. II
1. Bieg po prostej ze sztafetą.
2. „Sadzenie ziemniaków” – bieg z dwoma woreczkami, wrzucenie po 1

woreczku do każdego z dwóch wiader, przejście przez szarfę na
półmetku, zabranie woreczków w drodze powrotnej.
3. 3 skoki zawrotne przez ławeczkę, powrót po prostej.
4. Bieg nad płotkiem, pod płotkiem, nad płotkiem, pod płotkiem,
z powrotem bieg po prostej.
KL. III
1. Bieg po prostej ze sztafetą.
2. „Sadzenie ziemniaków” – bieg z dwoma woreczkami, wrzucenie po 1
woreczku do każdego z dwóch wiader, 3 skoki zawrotne przez ławeczkę,
okrążenie chorągiewki na półmetku, bieg po prostej z zabraniem
woreczków w drodze powrotnej.
3. Bieg nad płotkiem, pod płotkiem, nad płotkiem, pod płotkiem, przejście
przez szarfę na półmetku, z powrotem bieg po prostej.
4. Kozłowanie piłki, pozostawienie piłki w kółku ringo, bieg do półmetka
i ustawienie piramidy z klocków, z powrotem bieg po prostej z zabraniem
piłki do kozłowania.
 
Plastek - główna nagroda PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II B, zdobyli główną nagrodę w ogólnopolskim Bajkowym Konkursie "Plastka" zorganizowanym przez Fundację PlasticEuropa Polska. Konkurs przeznaczony był dla uczniów, którzy realizowali zajęcia edukacyjne w ramach inicjatywy europejskiej "Plastek i jego zaczarowane pudełko". Jej celem jest przybliżenie uczniom zagadnień tworzyw sztucznych, a przeznaczona jest dla najmłodszych klas uczniów szkoły podstawowej. W naszej szkole realizowany był w ramach projektu edukacyjnego przez klasę II B i I A.


 
Gościnne występy na osiedlu Bacieczki PDF Drukuj Email

11 czerwca 2016 roku przy kościele pod wezwaniem Świętej Faustyny w Białymstoku odbył się festyn,  na którym uczniowie klasy 4a i 4b z naszej szkoły wystawili przedstawienie z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Spotkanie rozpoczął o godzinie 11.00 ksiądz proboszcz Aleksander Dobroński, witając przybyłych parafian oraz gości  i zapraszając  do zabawy. Następnie wystawiliśmy nasz spektakl. Widzom zgromadzonym w ogrodzie przy kościele  podobało się przedstawienie o Mieszku i Dobrawie oraz wykonane przez  nas piosenki: „Gdzie chrzest, tam nadzieje” i „Jesteśmy krajem chleba”. Publiczność nagrodziła nasz występ gromkimi  brawami. Na zakończenie zrobiliśmy wspólnie pamiątkowe zdjęcie, a  aktorzy otrzymali drobne prezenty. Ze względu na niepewną pogodę nie było zapowiadanych lodów, tylko poczęstunek na ciepło. Kolejnym  punktem festynu były zabawy, w których uczestniczyli harcerze i dzieci. Zabawa była zaplanowana do godziny 13.00.

Chociaż pogoda nie dopisała, festyn był bardzo udany i spędziliśmy miło czas. - Jakub W. klasa IV b        GALERIA ZDJĘĆ

W niedzielę natomiast gościliśmy ze spektaklem w parafii NMP Królowej Rodzin.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 20