"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Jak nie czytam jak czytam PDF Drukuj Email

 

TAK BYŁO:

 
5 Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom PDF Drukuj Email

 

 
Wycieczka do Torunia 2015/2016 PDF Drukuj Email

W dniach 24 i 25 maja uczniowie klas VIa, Va i Vb wraz  z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Torunia i Biskupina. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Toruń. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. Na rynku mogliśmy kupić pamiątki i pierniki z których to miasto słynie. Następnie udaliśmy się przed dom Mikołaja Kopernika.  Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżą, z którą związana jest legenda o pewnym zakochanym zakonniku. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium.  Największą atrakcją okazało się jednak pieczenie pierniczków i wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Następnego dnia pojechaliśmy do Biskupina, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii. Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

 
Dzień Dziecka u Prezydenta PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Dziecka Prezydent Miasta Białegostoku zaprosił na spotkanie do ogrodu Pałacyku Gościnnego  dzieci z białostockich szkół. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2B wraz z paniami Martą Kluczyk i Izabelą Kardasz. Relacja tutaj


 
Plebiscyt Belfer Roku 2016 PDF Drukuj Email

Serdeczne podziękowania za oddane głosy w plebiscycie Kuriera Porannego -  Belfer Roku 2016 - składa Pani Izabela Kardasz. Podziękowania kieruje do koleżanek i kolegów, rodziców, uczniów, absolwentów i wszystkich sympatyków. Pani Iza zajęła XII miejsce z ilością punktów 699! Gratulacje!

 
Edukacja ze smakiem PDF Drukuj Email

EDUKACJA ZE SMAKIEM - W ZIELONEJ KRAINIE

Dnia 29 kwietnia 2016r. uczniowie klas IV wzięli udział w 2 – godzinnych warsztatach  z edukacji żywieniowej pod patronem Instytutu Żywności i Żywienia w ramach projektu „ Zielona kraina. Edukacja ze smakiem”. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w interaktywnej pogadance dotyczącej zasad prawidłowego żywienia z udziałem dietetyka, a także  wspólnie przygotowały posiłki ze świeżych owoców i warzyw  pod okiem pana kucharza. Bardzo smakował im Zielony Koktajl Mocy oraz  Pralinki Śliwka, których przepisy można znaleźć na stronie internetowej  www.wzielonejkrainie.pl .

GALERIA zdjęć na stronie Zielonej Krainy: http://www.zielona-kraina.com/artykul/bialystok-szkola-podstawowa-nr-16


 
W barwach biało-czerwonych PDF Drukuj Email

 

Do udziału w projekcie „W barwach biało - czerwonych” realizowanym z okazji Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole włączyli się wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki:

- wykonaliśmy ogromną flagę Polski, oklejając okna szkoły białą i czerwoną bibułą,

- udekorowaliśmy wejście biało - czerwonymi balonami,

- zorganizowaliśmy happening - uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolory białe i czerwone (klasy 0-II na biało, klasy III-VI na czerwono); w ustalonym dniu i o określonej godzinie uczniowie z wychowawcami zaczęli schodzić na plac apelowy i utworzyli mapę Polski w kolorach flagi,

- zrobiliśmy biało - czerwone chorągiewki i kotyliony (uczniowie przypięli je na apel),

- przygotowaliśmy apel jako finałowe zadanie obchodów Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja.


 
Cała Polska czyta dzieciom czytajmy i my PDF Drukuj Email

 

 
Rocznica Chrztu Polski 2015/2016 PDF Drukuj Email

Z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski, w dniu 18 kwietnia 2016r, w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia z 966r. Na widowni oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dostojni goście. Na honorowym miejscu zasiadł Jego Ekscelencja Najdostojniejszy Ksiądz Arcybiskup dr hab. Henryk Ciereszko Biskup Pomocniczy Archidiecezji Białostockiej, który przybył z wizytą kanoniczną. Księdzu Arcybiskupowi towarzyszył Ksiądz Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Rodzin - ksiądz Jan Hołodok. Uroczystość szkolna okazała się nie tylko lekcją historii ale zyskała też wymiar duchowy. Widzowie mogli zobaczyć jak trudną decyzję musiał podjąć książę Mieszko, jak wielkim wsparciem była jego żona - czeska księżniczka Dobrawa, kim był i jak wielką rolę odegrał biskup Jordan. Niezwykły był sam moment chrztu w "basenie chrzcielnym", który

wraz z Mieszkiem przyjmowali przedstawiciele dworu, ludu i drużyny wojów. To co w tradycji chrześcijańskiej jest znakiem przejścia ze "starego" w "nowe", okazało się mieć ogromne znaczenie również w tworzeniu Nowego Państwa, które dziś z dumą nazywamy Polską. Fakt ten podkreśliły w wymowny sposób dwa hymny jubileuszowe wyśpiewane przez młodych artystów: Jesteśmy krajem chleba oraz Gdzie chrzest, tam nadzieja.

Uroczystość przygotowały Panie Irena Kardasz, Beata Jatel, Beata Surmacewicz - autor scenariusza wraz z uczniami klas 4a i 4B.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Ośmiu Wspaniałych PDF Drukuj Email

11 kwietnia 2016 r odbyła się Gala XXI edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". Finalistkami tego konkursu zostały uczennice klasy 6  - Marta Suszczyńska, Ewelina Rogińska, Zofia Gumieniak. Opiekunkami młodych wolontariuszek są Panie Lucyna Łukjan i Marzena Dęby. Laureatką Ósemeczki została Marta Suszczyńska. Gratulujemy!

 
Spotkanie bibliotekarzy PDF Drukuj Email

7 kwietnia 2016r odbyło się w naszej szkole metodyczne spotkanie nauczycieli bibliotekarzy organizowane przez CEN. Z tej okazji Pani Julita Wasilewska wraz z klasą 5A przygotowała przedstawienie teatralne o przygodach przesympatycznej Ani z Zielonego Wzgórza.

GALERIA ZDJĘĆ

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 20