"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Wydarzenia
Kangur 2015/2016 PDF Drukuj Email

W związku z konkursem matematycznym KANGUR  dnia 17 marca 2016 roku klasy 4 – 6 rozpoczynają lekcję o godzinie 9:50. Lekcje pierwsza i druga nie odbędą się!

 
Rekolekcje wielkopostne 2015/2016 PDF Drukuj Email

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 kwietnia 1992 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w szkołach publicznych (Dz. U. z 1992r Nr 36, poz. 155 z późn. zm.) w dniach 14, 15, 16 marca 2016r nie będą odbywały się zajęcia szkolne ze względu na rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji zostanie podany przez katechetów i wychowawców.

 

W tych dniach organizowana jest opieka w godzinach pracy świetlicy. Obiady będą wydawane po powrocie z kościoła. Odpisy za obiady prosimy zgłaszać indywidualnie w trybie jak zwykle.

 
Noc Sów 2015/2016 PDF Drukuj Email

Noc Sów 2016

w SP 16

11marca

w godz. od 17.00 do 20.00

sala 106

Ptaki Polskie, razem z pasjonatami ptaków

w całym kraju, zapraszają na jedyną taką noc w Polsce – Noc Sów.

Wspólnie poznamy świat sów, opowiemy Wam o poszczególnych gatunkach i biologii tych tajemniczych ptaków, zapoznamy się z  metodami badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze.

Marcowe noce to najbardziej aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Rozpoczynają swój okres godowy . 11marca przyjrzyjmy się Sowom z bliska.
Dowiedzmy się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości. Odkryjmy tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru..
Noc Sów to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne organizowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. 5. edycja możliwa jest dzięki  Ogólnopolskiej Kampanii Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej Bądź na pTAK!, etap 3., realizowanej pod honorowym Patronatem Ministra Środowiska, dzięki dofinansowaniu funduszy norweskich, pochodzących z Programu Operacyjnego pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014.

W programie:

- prezentacje multimedialne, filmy, pokazy (min. wypchanych sów)    dotyczące sów, zajęcia plastyczne dla dzieci;

- wystąpienia gości: dr Janusza Kupryjanowicza (pracownika Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. A. Myrchy), Arkadiusza Juszczyka z Nadleśnictwa Krynki w Poczopku oraz pani Zuli Brzezińskiej reprezentującej Ptaki Polskie.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody.
Osobą odpowiedzialną jest p. Katarzyna Silwon

Zapraszamy wszystkich chętnych!

 
Dzień Otwarty Szkoły 10 marca 2016r PDF Drukuj Email

 
Warsztaty komputerowe 2015/2016 PDF Drukuj Email

 

 
Tydzień Informatyki 2015/2016 PDF Drukuj Email

 
Klocki LEGO w 16 PDF Drukuj Email

Pod szyldem Roku Otwartej Szkoły zaprosiliśmy do naszej szkoły Centrum Kreatywności Bricks 4 Kidz w Białymstoku na  lekcje pokazowe. Bricks 4 Kidz® to unikalna oferta zajęć prowadzonych z wykorzystaniem klocków LEGO®! To idealna sposobność, aby wprowadzić dzieci w świat inżynierii i architektury. Wzrost wiedzy poprzez dyskusje związane z budową konkretnych modeli pobudza w dzieciach ciekawość otaczającego świata. Na zajęciach wykorzystywanych jest ponad 200 modeli o różnych poziomach trudności, pozwalających przybliżyć dzieciom świat: nauki, kosmosu, zwierząt, żywiołów natury, sportu, podróży, czy też obiektów codziennego użytku. W najbardziej zaawansowanych modelach wykorzystywane są elementy prostej mechaniki i robotyki pozwalające dzieciom na wprowadzanie w ruch stworzonych obiektów, co dodatkowo pobudza ich kreatywność i zaangażowanie. Pokazy odbywają się we wszystkich klasach 0-6.

 
Lekcje francuskiego w PG 6 PDF Drukuj Email

 
List Rzecznika Praw Dziecka 2015/2016 PDF Drukuj Email

LIST DO DZIECI I MŁODZIEŻY
W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ FERIAMI ZIMOWYMI

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych.

Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.

Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.

W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

Z pozdrowieniami,
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

 
Tydzien Jezykow Obcych 2015/2016 PDF Drukuj Email

 
Jestesmy dla innych PDF Drukuj Email

"JESTEŚMY DLA INNYCH"

W grudniu 2015 roku uczniowie klasy Va i VI a po raz kolejny wzięli udział w projekcie charytatywnym „Jesteśmy dla innych” na rzecz placówki "Nasz Dom: Dobry Pasterz" w Białymstoku. Celem projektu było  przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na potrzeby drugiego człowieka.

Projekt dał uczniom możliwość samodzielnego działania, planowania, doskonalenia współpracy w grupie, a także umiejętność komunikowania się z ludźmi. Uczniowie uczyli się odpowiedzialności za powierzone sobie zadania. Jestem przekonana, iż wiele satysfakcji dało uczniom spotkanie,  które było zwieńczeniem projektu podczas którego uczniowie naszej szkoły wręczyli prezenty wychowankom placówki „Nasz Dom: Dobry Pasterz” .  Dziękujemy bardzo rodzicom i uczniom klasy V a i VIa za wspaniałą postawę - wychowawczynie: Ewa Pawłowska i Justyna Czerepska

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 18