"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Wydarzenia
Mikołajki w Szesnastce 2015/2016 PDF Drukuj Email

 

W dniu 4 grudnia 2015r uczniów SP 16 odwiedził Mikołaj. Poczęstował uczniów, nauczycieli i pracowników cukierkami i życzył Wesołych Świąt!


GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 
Grudniowy gość PDF Drukuj Email

 

 

Serdecznie zapraszamy

na zajęcia otwarte –

- przedstawienie mikołajkowe

pt. „Grudniowy gość”,

które odbędzie się

4 grudnia 2015 r. (piątek) o godz. 14.00

na sali gimnastycznej.

p. Urszula Łozdowska we współpracy z p. Beatą Jatel

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 


 
Zawody na rowerach trenażowych 2015/2016 PDF Drukuj Email

W dniu 1 grudnia 2015r odbyły się w naszej szkole zawody na rowerach trenażowych firmy Bkool. Zawody przeprowadzone zostały przez pracowników firmy Andzik oraz przedstawiciela rowerów hiszpańskiej marki Orbea.  W zawodach wzięli udział uczniowie  z klas II-VI. Nagrody ufundowała firma Andzik.

Galeria zdjęć TUTAJ

 
Talent show 2015/2016 PDF Drukuj Email

GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 
Spotkanie z wolontariuszką PAH Alicją Trzaską PDF Drukuj Email

Obecny rok szkolny 2015/2016 jest Rokiem Otwartej Szkoły. Przeżywamy ten czas otwierając się na innych ludzi – mieszkańców całej Ziemi. Chcemy poznawać ich kulturę, zwyczaje... Poznając - może bardziej zrozumiemy, czym jest tolerancja.

4 listopada 2015 roku w naszej szkole gościliśmy wolontariuszkę PAH Alicję Trzaska. Opowiadała ona o swojej pracy w Boliwii. Jej relacji towarzyszyła prezentacja, na której można było zobaczyć piękno przyrody Ameryki Południowej i trudy życia mieszkańców.

Przymierzaliśmy też stroje, które noszą tamtejsi mieszkańcy.

Oto kilka wypowiedzi uczniów kl. 0, V i VI Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku, oraz przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 83, którzy byli na tym spotkaniu:

"Młodzież w Boliwi nie żyje tak wygodnie, jak my. Wiekszość dzieci nie chodzi do szkoły, a bardzo tego pragną. Nie posiadają tylu zabawek czy innych dóbr materialnych. Nie jedzą takich dań, jakie my spożywamy. Nie mieszkają w tak dogodnych warunkach, jak my. To wszystko jest bardzo przejmujące."

"Poruszyła mnie historia dzieci, które są przymuszane do pracy przy uprawie koki."

"To spotkanie na długo pozostanie w mojej pamięci."

"- Naprawdę wam dziękuję za to miłe spotkanie – powiedziała na koniec wolontariuszka.

- My też dziękujemy.  - odpowiedzieliśmy chórem. Opuściliśmy salę, a ja byłam bardzo wzruszona."

" Wzruszyło mnie życie dzieci z domu dziecka i pomoc, jakiej im udzielają różne organizacje. To spotkanie było super."

"Najbardziej spodobały mi się piękne górskie krajobrazy pokazywane na zdjęciach. Przyglądałam się też zwierzętom. Nigdy nie widziałam prawdziwej tarantuli. A te mrówki – duże jak dłoń..."

"Cieszę się, że mogłam przymierzyć strój ludowy z Ameryki Południowej. Był taki kolorowy."

"Oni chodzą ubrani inaczej, jak my – to bardzo ciekawe."

W spotkaniu wzięło udział 10 nauczycieli, 70 uczniów kl. 0 – VI i 20 przedszkolaków. Organizatorem była Pani Agata Żebrowska.

GALERIA ZDJĘĆ

 
Spotkanie z UDT PDF Drukuj Email

Zajęcia profilaktyczne z ekspertami UDT  w ramach Dni Bezpieczeństwa Technicznego. GALERIA ZDJĘĆ TUTAJ

 
Konsultacje z rodzicami PDF Drukuj Email

29 października 2015r czwartek w godz. 17.00 - 19.00

 
Spektakl lalkowy 2015/2016 PDF Drukuj Email

 

Spektakl lalkowy „O Kacperku i Świetliku, czyli o tym, co w gniazdu piszczy” to projekt edukacyjny na temat bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej dedykowany  przedszkolakom oraz  dzieciom z klas 1-3  szkół podstawowych. W jego ramach powstało przedstawienie  osnute wokół zasad bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi. Dobrym duchem bajki jest Świetlik, który uczy Kacperka jak należy się prawidłowo zachowywać . Uczniowie naszej szkoły obejrzeli ten spektakl w dniu 14 października 2015r dzięki pomocy w zorganizowaniu rodzica p. Agnieszki Trzeszczkowskiej.

 
Sponsoring PDF Drukuj Email

Składamy serdeczne podziękowania firmie NETSTATION Jarosław Kulesza z siedzibą w Białymstoku, ul. Armii Wojska Polskiego 9/304 za sponsorowanie tonerów do szkolnej kserokopiarki.

 
Jesienna wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email

W październiku 2015 roku uczniowie klas IVa, Va,Vb i VIa wzięli udział w wycieczce do Warszawy do teatru muzycznego Buffo na musical „Romeo i Julia”. Ponadczasowy temat w bardzo nowoczesnym ujęciu, to typowe podejście twórców Buffo. Wszystkich uczestników wycieczki szczególnie zachwyciły  sceny walki i tańca w strugach deszczu. Pierwszy raz widzieliśmy na deskach teatru autentyczny deszcz a do tego tak niezwykle przejmujący taniec. To była rozrywka na najwyższym poziomie- polecamy. A po spektaklu miły spacer po Starym Mieście. Była to kolejna udana wycieczka pod opieką wychowawczyń p. Ewy Pawłowskiej i Justyny Czerepskiej.

 

 

 
Medal ,,Diligentiae" - za pilność 2015/2016 PDF Drukuj Email

2 września 2015 roku podczas uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2015/2016 w Auli Magna w Pałacu Branickich wręczone zostały medale  Medal ,,Diligentiae" - za pilność. Medal otrzymuje uczeń, który dążył do zdobywania wiedzy, przejawiał aktywność społeczną, dbał o rozwój własnej osobowości oraz nauczyciel, który swoją postawą, kreatywnością, umiejętnym towarzyszeniem w procesie uczenia się i samowychowania był Mistrzem dla Ucznia. W roku szkolnym 2015/2016 Medale „Diligentiae – za pilność” otrzymały uczennica Dominika Pietrasz wraz z  nauczycielką Panią Agnieszką Matukiewicz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18