"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Białostocka Akademia Rodziny 15 stycznia 2019 PDF Drukuj Email

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na ​wykład „Rodzic jako doradca swojego dziecka przy wyborze szkoły ponadpodstawowej/ponadgimnazjalnej”
15 stycznia 2019 r. o godz. 16.30.

Wykład adresowany jest do rodziców uczniów klas VIII szkół podstawowych i uczniów klas III gimnazjum.

W trakcie spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące min.: czynników wyboru zawodu, systemu edukacji w Polsce, specyfiki nauki w poszczególnych typach szkół, ogólnych zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Prowadząca spotkanie:

Anna Rolak – doradca zawodowy Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych zasobów Centrum Kompetencji w CKU w Białymstoku.

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularzu rejestracyjnym

 

 
Profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W ramach profilaktyki uniwersalnej, w I półroczu roku szkolnego 2018/2019, uczniowie klas VI- VIII brali udział w zajęciach prowadzonych przez terapeutów Stowarzyszenia MONAR Poradni Profilaktyczno – Konsultacyjnej w Białymstoku.

I.  Uczniowie klas VI uczestniczyli w zajęciach "TROCHĘ DZIECKO, TROCHĘ NASTOLATEK — JAK SIĘ NIE POGUBIĆ?" —zajęcia składały  się z 3 spotkań po 2 godziny edukacyjne z jedną klasą. Dzieci  rozwijały  wyobraźnię oraz doskonalili  zdolności logicznego i twórczego myślenia, kształtowały postawy asertywne, tolerancyjne, odpowiedzialne. Zajęcia pozwalały także poznać swoje mocne strony i uświadomić sobie, że można inaczej spojrzeć na problem, na sytuację, na otoczenie.

Zrealizowane tematy:

1. "Przybornik przyjaciela".

2. "Co robić kiedy bywa trudno?"

3. "Ciekawość to pierwszy stopień do...."

II. Uczniowie klas VII uczestniczyli w  zajęciach   "JAK DORASTAĆ Z KLASĄ?" —składających się z 3 spotkań tematycznych po 2 godziny edukacyjne z jedną klasą.Głównym ich celem było wzmacnianie czynników chroniących przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. Dzięki zajęciom młody człowiek ma możliwość lepszego zrozumienia zarówno siebie jak i innych.

Zrealizowane tematy:

1. "I co ja sobie myślę?" - Zajęcia skoncentrowane były na próbie uporządkowania myśli, opinii i poglądów zarówno na temat uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz radzenia sobie z trudnościami.

2. "Co jest z tymi uczuciami?" - Poruszana tematyka miała za zadanie rozwijanie umiejętności dotyczących uświadamiania, nazywania i wyrażania uczuć. Zajęcia pomagały
w kształtowaniu empatii i wrażliwości.

3. "I o co chodzi?" - spotkanie poświęcone było analizie zachowań jakie mogą wynikać zarówno ze sposobu myślenia jak również z przeżywania różnych sytuacji życiowych. W trakcie zajęć uczestnicy wypracowali "strategie" działań, których celem było ograniczanie zachowań ryzykownych.

III. Uczniowie klas VIII brali udział w spotkaniu profilaktycznym "NIE BIORĘ — WYGRYWAM" — (czas trwania: 3 godziny edukacyjne z jedną klasą).Głównym celem zajęć było kształtowanie poglądów i opinii na temat substancji psychoaktywnych oraz ich zażywania.

 
Miedzy nami kobietkami - program profilaktyczny PDF Drukuj Email

Dnia 19 listopada 2018r w ramach programu „Między nami Kobietkami” odbyło się spotkanie dziewcząt klas szóstych z prelegentką firmy ,,Procter and Gamble” . Głównym założeniem programu jest: zdobycie określonej wiedzy i lepsze zrozumienie przemian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju, zaakceptowanie siebie i złagodzenie stresów związanych z dorastaniem oraz uświadomienie sobie, że wraz z dojrzewaniem wzrasta odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie. Na zakończenie prelekcji uczennice klas szóstych otrzymały broszury informujące o zmianach zachodzących w ich organizmie w okresie dojrzewania opracowane przez Centrum Informacji „Always”. Dodatkowo firma obdarowała nasze młode kobiety pakietami próbek produktów sanitarnych. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże dziewczętom pokonać wielorakość zmian zachodzących w okresie rozwoju kobiety.

 
Odpowiedzialność prawna nieletnich - profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W dniu 8 i 9  listopada 2018r  odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na temat "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Skierowane były one do uczniów klas szóstych.

 
Uwaga na obcych - profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W dniu 8 listopada 2018r  odbyły się zajęcia prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej na temat "Uwaga na obcych". Skierowane były one do uczniów klas pierwszych.

 
Zebrania 13 listopada 2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na prelekcję

prowadzoną przez psychologa
Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku
p. mgr Joannę Wołosowicz

pt. „Jak radzić sobie z problemami okresu dorastania,
z uwzględnieniem uzależnienia od Internetu, telefonu, mediów społecznościowych”


termin: 13 listopada 2018r. o godz. 16.00
miejsce: sala 106


Drogi Rodzicu przyjdź, jeśli Twoje dziecko:

• według Ciebie nadużywa smartfona i Internetu, wchodzi na strony niestosowne do jego wieku,
• ma trudności z samokontrolą dotyczącą powstrzymania się od włączenia przeglądarki internetowej, komputera, sprawdzenia poczty, włączenia gry, używania telefonu,
• ma złe samopoczucie wywołane brakiem dostępu do Internetu, telefonu,
• utraciło inne, dotychczasowe zainteresowania,
• wywołuje awantury i kłótnie, związane z chęcią korzystania z Internetu, telefonu itp.


Po prelekcji zebrania z wychowawcami. Zapraszamy:-)

 
Informacja o swiadczeniach pomocy materialnej PDF Drukuj Email

Informujemy, że TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolne.  Pliki do pobrania TUTAJ

TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - zasiłek szkolny. Pliki do pobrania TUTAJ

 
Bezplatne przejazdy PDF Drukuj Email

W związku z wejściem w życie uchwały Rady Miasta Białystok Nr L/767/18 z 21 maja 2018r., informujemy, że uprawnienia do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego komunikacji miejskiej uczniów klas szkół podstawowych zamieszkujących na terenie Miasta Białystok, przysługują na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.

 
Poradnik bezpiecznego wypoczynku PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice, zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla całej rodziny. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

 

Przypominamy też adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.


 
A jak autyzm 2017/2018 PDF Drukuj Email

W tym roku szkolnym włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. We wtorek 17 kwietnia 2018 królował w szkole kolor niebieski. Pani Basia Białowieżec poprowadziła warsztaty profilaktyczne. W dniach 19 oraz 24 kwietnia gościliśmy Wolontariuszy Fundacji A jak ..., którzy spotkali się z młodzieżą i dziećmi z młodszych klas. Serdecznie dziękujemy!

 
Cyberbezpieczni DBI 2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku odbył się turniej "Cyberbezpieczni" podsumowujący cykl działań podjętych w szkole z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W zmaganiach uczestniczyły drużyny z klas 4-5. Uczniowie obejrzeli prezentację podsumowującą tematykę tegorocznej edycji "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień z dziedziny profilaktyki, netykiety a także programowania. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Wyniki szkolnego konkursu "Bezpieczny Internet" zorganizowanego w tegorocznej edycji DBI, w kategorii pracy plastycznej, opublikowane są na blogu świetlicy, natomiast wyniki z kategorii prezentacja oraz plakat na blogu Fani IT.

 

 
Huston, mamy problem 9.03.2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku uczniowie klas VI i VII oglądali spektakl profilaktyczny pt. "Huston, mamy problem!". Fabuła spektaklu, to opowiedziana młodzieżowym językiem historia trzynastoletniego Szymona, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Spektakl, wykorzystując elementy teatru ilustrowanego, animacje, najnowsze multimedia, porusza wiele kwestii ważnych dla współczesnych nastolatków. Przedstawienie stawia kilka istotnych pytań, na które warto, by nauczyciele wraz z uczniami poszukali wspólnie odpowiedzi. Houston, mamy problem! dotyka niezwykle istotnego problemu, tematu, jakim jest komunikacja międzypokoleniowa. Od zawsze trudna, a w dzisiejszych czasach szczególnie wymagająca. Zwłaszcza dziś, w dobie operowania skrótem, kultury komunikacji sieci, młodzież coraz częściej ucieka w świat wirtualny, multimedialny. Zjawisko zaniku potrzeb wśród pokolenia 13+ potrzeb doświadczania bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, zdaje się tylko pogłębiać tę barierę. Pojawiają się też problem budowania I wzmacniania własnej tożsamości, brak zrozumienia, zbywania wzajemnych potrzeb, braku uważności oraz otwartości na drugiego człowieka. Jedyne relacje międzyludzkie, jakie się budują, oparte są na nieustannym porównywaniu się z innymi: czy jestem wystarczająco wartościowy? Czy jestem dostatecznie fajny, by być akceptowanym? Dlaczego nikt mnie nie rozumie?(informacja ze źródeł Fundacji Form Art).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8