"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Krajowa Mapa Zagrożeń PDF Drukuj Email

 
Prelekcja dla rodziców 2016/2017 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

5 grudnia 2016r o godz. 17.00 w sali 106, w ramach konsultacji, zostanie przeprowadzona, przez psychologa PPP nr 2  p. Joannę Wołosewicz, prelekcja na temat: „Stawianie dziecku granic. Jak dyscyplinować i kochać dziecko? Rola kary i nagrody”.

Serdecznie zapraszamy.

pedagog szkolny Joanna Ostaszewska-Samojło

 
Stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego PDF Drukuj Email

Trwa nabór wniosków na stypendia edukacyjne za rok szkolny 2015/2016 przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
15 listopada 2016 r. upływa termin składania wniosków na stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Więcej informacji wraz z kryteriami oraz wnioskiem stypendialnym
TUTAJ

 

Więcej…
 
Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email

WARSZTATY DLA RODZICÓW „JAK ZAPANOWAĆ NAD MEDIAMI CYFROWYMI W DOMU

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty, na których mowa będzie o domowych mediach cyfrowych, jak nimi zarządzać aby nie stały się zagrożeniem dla rodziny.

Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję:

  • poznać popularne rodzaje urządzeń i aplikacji, z jakich korzystają dzieci i młodzież,
  • zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domowych urządzeniach cyfrowych,
  • dowiedzieć się, z jakimi zagrożeniami może się wiązać korzystania z mediów cyfrowych,
  • poznać narzędzia techniczne wspierające zarządzeniem mediami cyfrowymi,
  • dowiedzieć się, jak stworzyć domowe zasady korzystania z mediów cyfrowych,
  • poznać metody skutecznego budowania autorytetu rodzicielskiego i egzekwowania zasad.

Zajęcia odbędą się dnia 20 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1, sala nr 115.

W trakcie trwania zajęć, organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

 
Znajdź właściwe rozwiązanie PDF Drukuj Email

W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 rozpoczynamy  realizację IV edycji  programu:

„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE” , który znajduje się pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

Program dotyczy profilaktyki antynikotynowej i w naszej szkole kierowany jest do uczniów klasy IV

Głównym celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów.

Cele i założenia programu:

1. Integracja grupy. Uzasadnienie i wzmocnienie postaw zobowiązujących do niepalenia.

2. Ukazanie funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego potrzeb, a przede wszystkim konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza.

3. Uczenie się rozpoznawania swych zachowań oraz uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego wraz z nauczeniem sposobów odmowy.

4. Uczenie rozpoznawania odczuć przeżywanych w sytuacjach trudnych, uświadomienie mechanizmów konfliktu, jak również uczenie umiejętności radzenia sobie z problemami.

5. Uczenie umocnienia poczucia własnej wartości w zbudowaniu pozytywnego myślenia o sobie i kształtowaniu ważnych umiejętności w kontaktach z innymi ludźmi.

Koordynatorem programu jest pedagog szkolny – Joanna Ostaszewska - Samojło

 
Kontakt z pedagogiem PDF Drukuj Email

 

 
Zebranie rodziców i prelekcja PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia 2015r odbędą się zebrania rodziców. W programie spotkanie z wychowawcami i poinformowanie o ocenach przewidywanych oraz o godz. 17.00 prelekcja na korytarzu I piętra nt. "Uzależnienia od komputera" prowadzona przez terapeutkę MOTiR "Etap" - p. Katarzynę Kaszek-Idźkowską. Zapraszamy

"Zostań znajomym swojego dziecka" to projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.  Na projekt składa się broszura informacyjna wraz z radami dla rodziców oraz pięć animowanych filmów, które w zabawny sposób pokazują internetowe perypetie rodziny. Materiał dostępne TUTAJ

 
Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email
​ Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na pokaz filmu „Wychodne mamusiek”. Wstęp bezpłatny

Główna bohaterka filmu wychowuje trójkę maluchów, które są niezwykle „energetyczne” w swoim działaniu, jak łatwo się domyśleć, często doprowadzają swoją mamę do granic wytrzymałości. Kiedy mama już nie daje rady, postanawia wyrwać się ze swoimi przyjaciółkami na miasto a swoje dzieci pozostawiają pod opieką tatusiów. Co z tego wyniknie? Czy może pójść coś nie tak?

Komedia dla całej rodziny, ze specjalną dedykacją dla młodych rodziców wychowującym swoje małe pociechy :)
Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xI2VXH2VAdE

Film zostanie wyświetlony dnia 19 września 2015 r. o godzinie 16:00 w Białostockiej Akademii Rodziny ul. Sokólska 1, w sali nr 115.

W trakcie trwania filmu organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym

 
Stypendium szkolne 2015/2016 PDF Drukuj Email

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się do dnia 15 września danego roku szkolnego. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/stypendia/stypendia-szkolne.html oraz w pokoju 203 u p. Grażyny Gołembieckiej

Więcej…
 
Uwaga na dopalcze! PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele. http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html


 
Wyprawka szkolna 2015/2016 PDF Drukuj Email

Przedmioty szkolne, kredki ołówki itp.Dnia 23 czerwca 2015r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna” i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

Pomoc zostanie skierowana do trzech grup uczniów:
1. uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
2. uczniów, którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie klasy czwartej technikum;
3. uczniów niepełnosprawnych: słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których podręczniki zapewniono w odrębnym trybie.

Rodzice/opiekunowie prawni składają do dyrektorów szkół wnioski do dnia 8 września 2015r

Więcej…
 
Bądźmy bezpieczni nad wodą - akcja informacyjna CTW PDF Drukuj Email

W dniu 7 maja 2015r uczniowie klas III-VI uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez ratowników Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 7