"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat PDF Drukuj Email

Pakiet edukacyjny "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat"

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które objęło honorowym patronatem obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2015, przygotowało publikację pt. "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat" przedstawiającą najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. [link]

 

 
Prelekcja dla rodziców-odwołana PDF Drukuj Email

Prelekcja dla rodziców zaplanowana na dzień dzisiejszy -19 stycznia 2014 r. na godz. 17.00   na temat: " Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?- złość, gniew, niepowodzenie, frustracja"- NIE ODBĘDZIE SIĘ z powodu choroby prelegenta.

Przepraszamy

 
Zostań znajomym swojego dziecka PDF Drukuj Email

"Zostań znajomym swojego dziecka" to projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.  Na projekt składa się broszura informacyjna wraz z radami dla rodziców oraz pięć animowanych filmów, które w zabawny sposób pokazują internetowe perypetie rodziny. Materiał dostępne TUTAJ

 
Płatność za obiady PDF Drukuj Email

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 informuje, iż z dniem 1 stycznia 2015 roku ustala się nową stawkę za obiad ucznia w kwocie 3 zł. Zasady odpłatności pozostają bez zmian.

 
Prelekcje dla rodziców PDF Drukuj Email
wtorek, 18 listopada 2014 18:20

10 grudnia 2014 r.  o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców dzieci  5, 6- letnich na temat: "Gotowość do podjęcia nauki szkolnej". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Justynę Soję- Sularz. Po prelekcji, zainteresowani rodzice mogą uczestniczyć w  indywidualnych  konsultacjach z panią psycholog.

12 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców dzieci  5, 6- letnich na temat: "Stawianie dziecku granic. Jak dyscyplinować i kochać dziecko? Rola kary i nagrody". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Annę Śliwka.

19 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas 0 - III   na temat: "Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?- złość, gniew, niepowodzenie, frustracja". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Annę Śliwka.

 
Konwencja o Prawach Dziecka PDF Drukuj Email

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Uczniowie,

Dyrektorzy, 
Nauczyciele i Rodzice

Drodzy i Szanowni,

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji będzie towarzyszył uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Joanna Kluzik-Rostkowska

Marek Michalak

 
Konsultacje dla rodziców PDF Drukuj Email

Konsultacje pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2  w Białymstoku

Poradnia oferuje w roku szkolnym 2014/2015 możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji dotyczących trudności w czytaniu i pisaniu na terenie szkoły dla zainteresowanych rodziców i uczniów .

Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie się do wychowawcy klasy.

 
Konsultacje z logopedą PDF Drukuj Email

 

Osoby zainteresowane konsultacjami z logopedą zapraszamy w dniach 7 listopada 2014r i 5 grudnia 2014r. w godz. 12-16. W sekretariacie dostępne są listy, na których należy zarezerwować miejsce i godzinę.

 
Warsztaty PDF Drukuj Email

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz asystentów rodziny z terenu województwa podlaskiego do udziału w jednodniowych warsztatach wzmacniających kompetencje wychowawcze.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

Celem warsztatów jest poznanie praktycznych umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z dzieckiem, nauka właściwego reagowania zarówno w codziennych, jak i trudnych sytuacjach, pogłębianie wiedzy na temat skuteczności określonych metod wychowawczych, lepsze rozumienie dziecka – przyczyn jego zachowania oraz w rozwiązywanie codziennych wychowawczych wątpliwości.

Więcej…
 
List Rzecznika Praw Ucznia PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

w imieniu Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka  przekazujemy link do listu okolicznościowego skierowanego do uczniów w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zachęcamy do jego przeczytania.
List Rzecznika Praw Dziecka: http://brpd.gov.pl/sites/default/files/list_2014_08_26.pdf


 
Dzień Dziecka PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: www.brpd.gov.pl/wystapienia/list_2014_05_28.pdf

 
Wyprawka szkolna na rok 2014/2015 PDF Drukuj Email

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w 2014 r.  będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”.

Do dnia 8 września 2014r rodzice składają wniosek do dyrektora szkoły  o przyznanie pomocy w formie dofinansowania do podręczników.

W 2014 r. pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, przewidziana jest dla uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2014/2015 naukę w: klasach II, III lub VI szkoły podstawowej, klasie III szkoły ponadgimnazjalnej, tj. zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym lub technikum, klasach II, III lub VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klasie VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klasie III liceum plastycznego, klasie III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 7