"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Prelekcja dla rodziców 2016/2017 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

5 grudnia 2016r o godz. 17.00 w sali 106, w ramach konsultacji, zostanie przeprowadzona, przez psychologa PPP nr 2  p. Joannę Wołosewicz, prelekcja na temat: „Stawianie dziecku granic. Jak dyscyplinować i kochać dziecko? Rola kary i nagrody”.

Serdecznie zapraszamy.

pedagog szkolny Joanna Ostaszewska-Samojło

 
Stypendium Zarządu Województwa Podlaskiego PDF Drukuj Email

Trwa nabór wniosków na stypendia edukacyjne za rok szkolny 2015/2016 przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego.
15 listopada 2016 r. upływa termin składania wniosków na stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Więcej informacji wraz z kryteriami oraz wnioskiem stypendialnym
TUTAJ

 

Więcej…
 
Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email

WARSZTATY DLA RODZICÓW „JAK ZAPANOWAĆ NAD MEDIAMI CYFROWYMI W DOMU

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty, na których mowa będzie o domowych mediach cyfrowych, jak nimi zarządzać aby nie stały się zagrożeniem dla rodziny.

Na zajęciach uczestnicy będą mieli okazję:

  • poznać popularne rodzaje urządzeń i aplikacji, z jakich korzystają dzieci i młodzież,
  • zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w domowych urządzeniach cyfrowych,
  • dowiedzieć się, z jakimi zagrożeniami może się wiązać korzystania z mediów cyfrowych,
  • poznać narzędzia techniczne wspierające zarządzeniem mediami cyfrowymi,
  • dowiedzieć się, jak stworzyć domowe zasady korzystania z mediów cyfrowych,
  • poznać metody skutecznego budowania autorytetu rodzicielskiego i egzekwowania zasad.

Zajęcia odbędą się dnia 20 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Białostockiej Akademii Rodziny, ul. Sokólska 1, sala nr 115.

W trakcie trwania zajęć, organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat. Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

 
Znajdź właściwe rozwiązanie PDF Drukuj Email

W II półroczu roku szkolnego 2015/2016 rozpoczynamy  realizację IV edycji  programu:

„ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE” , który znajduje się pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieciństwa Wolnego od Tytoniu.

Program dotyczy profilaktyki antynikotynowej i w naszej szkole kierowany jest do uczniów klasy IV

Głównym celem programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów.

Cele i założenia programu:

1. Integracja grupy. Uzasadnienie i wzmocnienie postaw zobowiązujących do niepalenia.

2. Ukazanie funkcjonowania ludzkiego organizmu i jego potrzeb, a przede wszystkim konieczność odpowiedniego odżywiania i czystego powietrza.

3. Uczenie się rozpoznawania swych zachowań oraz uświadomienie mechanizmów nacisku grupowego wraz z nauczeniem sposobów odmowy.

4. Uczenie rozpoznawania odczuć przeżywanych w sytuacjach trudnych, uświadomienie mechanizmów konfliktu, jak również uczenie umiejętności radzenia sobie z problemami.

5. Uczenie umocnienia poczucia własnej wartości w zbudowaniu pozytywnego myślenia o sobie i kształtowaniu ważnych umiejętności w kontaktach z innymi ludźmi.

Koordynatorem programu jest pedagog szkolny – Joanna Ostaszewska - Samojło

 
Kontakt z pedagogiem PDF Drukuj Email

 

 
Zebranie rodziców i prelekcja PDF Drukuj Email

W dniu 15 grudnia 2015r odbędą się zebrania rodziców. W programie spotkanie z wychowawcami i poinformowanie o ocenach przewidywanych oraz o godz. 17.00 prelekcja na korytarzu I piętra nt. "Uzależnienia od komputera" prowadzona przez terapeutkę MOTiR "Etap" - p. Katarzynę Kaszek-Idźkowską. Zapraszamy

"Zostań znajomym swojego dziecka" to projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.  Na projekt składa się broszura informacyjna wraz z radami dla rodziców oraz pięć animowanych filmów, które w zabawny sposób pokazują internetowe perypetie rodziny. Materiał dostępne TUTAJ

 
Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email
​ Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na pokaz filmu „Wychodne mamusiek”. Wstęp bezpłatny

Główna bohaterka filmu wychowuje trójkę maluchów, które są niezwykle „energetyczne” w swoim działaniu, jak łatwo się domyśleć, często doprowadzają swoją mamę do granic wytrzymałości. Kiedy mama już nie daje rady, postanawia wyrwać się ze swoimi przyjaciółkami na miasto a swoje dzieci pozostawiają pod opieką tatusiów. Co z tego wyniknie? Czy może pójść coś nie tak?

Komedia dla całej rodziny, ze specjalną dedykacją dla młodych rodziców wychowującym swoje małe pociechy :)
Zwiastun filmu można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xI2VXH2VAdE

Film zostanie wyświetlony dnia 19 września 2015 r. o godzinie 16:00 w Białostockiej Akademii Rodziny ul. Sokólska 1, w sali nr 115.

W trakcie trwania filmu organizatorzy zapewniają na miejscu fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat.
Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym

 
Stypendium szkolne 2015/2016 PDF Drukuj Email

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się do dnia 15 września danego roku szkolnego. Szczegółowe informacje na stronie http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/stypendia/stypendia-szkolne.html oraz w pokoju 203 u p. Grażyny Gołembieckiej

Więcej…
 
Uwaga na dopalcze! PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele. http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html


 
Wyprawka szkolna 2015/2016 PDF Drukuj Email

Przedmioty szkolne, kredki ołówki itp.Dnia 23 czerwca 2015r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna” i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

Pomoc zostanie skierowana do trzech grup uczniów:
1. uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
2. uczniów, którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie klasy czwartej technikum;
3. uczniów niepełnosprawnych: słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których podręczniki zapewniono w odrębnym trybie.

Rodzice/opiekunowie prawni składają do dyrektorów szkół wnioski do dnia 8 września 2015r

Więcej…
 
Bądźmy bezpieczni nad wodą - akcja informacyjna CTW PDF Drukuj Email

W dniu 7 maja 2015r uczniowie klas III-VI uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez ratowników Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 
Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat PDF Drukuj Email

Pakiet edukacyjny "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat"

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które objęło honorowym patronatem obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2015, przygotowało publikację pt. "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat" przedstawiającą najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. [link]

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8