"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Płatność za obiady luty PDF Drukuj Email

Opłata za obiady w lutym wynosi 51 zł.

Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na podane niżej konto bankowe wraz z podaniem imienia, nazwiska i klasy dziecka:

45 1240 1154 1111 0010 3577 5109

lub w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00

 
Białostocka Akademia Rodziny dla dziadków PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, Białostocka Akademia Rodziny serdecznie zaprasza seniorów na seans filmowy.

Projekcja odbędzie się dnia 24 stycznia 2014 roku o godzinie 17:00 w siedzibie Akademii tj. w budynku szkoły Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Sokólskiej 1, sala 115.

„Odważni” to historia czterech mężczyzn mających jedno powołanie: służyć i chronić. Jako oficerowie broniący prawa, stawiają czoła zagrożeniu każdego dnia. Jednakże, kiedy tragedia uderza w ich rodziny, ci ojcowie zmagają się ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie.

Film ze zwrotami akcji, trzymający w napięciu, ale też okraszony humorem. Film mówi o tym, że „serca ojców zwrócą się ku ich dzieciom, a serca dzieci zwrócą się ku ich ojcom”. Film wstrząśnie emocjami i rzuci wyzwanie każdemu sercu - aby było... bohaterem! 

Kolejna znakomita produkcja twórców filmu Fireproof (Ognioodporni) z niesamowicie mocnym przesłaniem dla wszystkich ojców!

Wstęp BEZPŁATNY, wyłącznie dla babć i dziadków.

Rezerwacji miejsca, można dokonać wypełniając formularz dostępny na stronie http://rodzina.bialystok.pl//wydarzenia-projekcja-filmu-odwazni-dla-babc-i-dziadkow-z-okazji-ich-swieta.php#rezerwacja

lub telefonicznie pod numerem 85 743 67 85.

Zapraszamy również na projekcję filmu „Home Run”, która odbędzie się dnia 25 stycznia 2014 r. o godz. 17.00. w siedzibie Akademii tj. w budynku szkoły Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Sokólskiej 1, sala 115.  
Wstęp BEZPŁATNY.

 
Zakup kontrolow@ny PDF Drukuj Email

Kupujmy rozważnie - startuje akcja "Zakup kontrolow@ny"

Okres zakupów gwiazdkowych już w pełni. Każdego roku, coraz częstszym prezentem dla dzieci staje się sprzęt elektroniczny: laptopy, konsole do gier, czy też smartfony. Akcją „Zakup kontrolow@ny” NASK oraz Fundacja Dzieci Niczyje, pragną przypomnieć rodzicom i opiekunom na co należy zwracać uwagę wyposażając dzieci w nowe technologie.

Technologia niewłaściwie wykorzystywana może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka i jego właściwego rozwoju. Aby dziecko było bezpieczne korzystając z urządzeń mobilnych musi umiejętnie się nimi posługiwać oraz mieć świadomość zagrożeń jakie mogą je spotkać online. Wiedzę o tym muszą też mieć przede wszystkim rodzice decydujący o zakupie komputera, telefonu komórkowego czy też konsoli do gier. Przekaz akcji dotyczy w szczególności takich kwestii, jak zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem, ściąganie aplikacji, dostosowanie gier do wieku użytkownika lub stosowanie narzędzi kontroli rodzicielskiej w przypadku młodszych internautów. W przygotowanym poradniku można zapoznać się m.in. z radami dotyczącymi niezbędnych aktualizacji, dowiedzieć się, że konsola jest coraz częściej zintegrowana z serwisami online i za jej pośrednictwem można udostępniać dane oraz mieć kontakt z treściami nie zawsze właściwymi dla wieku dziecka. We wstępie poradnika znajdują się też statystyki dotyczące korzystania przez dzieci z nowych technologii oraz wykaz najczęstszych i najpoważniejszych problemów z jakimi mogą spotkać się dzieci i młodzież w Internecie.

Realizatorami akcji „Zakup kontrolow@ny” jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Kampania odbywa się pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Europejskiego Centrum Konsumenckiego oraz przy wsparciu partnera strategicznego - eCommerce Polska. W ramach akcji eksperci z PCPSI, z zespołu CERT Polska działającego w NASK oraz z Europejskiego Centrum Konsumenckiego przygotowali materiały informacyjne z poradami dla dorosłych. Poradnik „Zakup kontrolow@ny”, wraz z towarzyszącymi mu przekazami kampanijnymi (reklama prasowa, banner internetowy), dostępne są do pobrania na stronie akcji www.saferinternet.pl/zakupkontrolowany.

 
Wykład PDF Drukuj Email

Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku

zaprasza 4 grudnia (środa) godz. 16:00

nauczycieli  przedszkoli i szkół wszystkich poziomów nauczania oraz rodziców

do siedziby MODM przy ul. Poleskiej 27 na bezpłatny wykład

pt. "Kiedy antybiotyk? "

Prowadzący: dr n. med.  Jerzy Aleksiejuk – specjalista medycyny rodzinnej, pediatra,  pulmonolog

 
Raport - Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Raportu "Świadomość wychowawcza białostockiej rodziny" sporządzony w ramach edukacyjnego projektu Wspieranie RodzinTUTAJ

 
Warsztaty - Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email

WARSZTATY „PROJEKT WYCHOWAWCZY DLA MOJEGO DZIECKA”

1-dniowe spotkanie dla rodziców dzieci w wieku do 12 roku życia, którzy chcieliby lepiej zrozumieć na czym polega wychowanie, poprawić swoje umiejętności wychowawcze i usprawnić funkcjonowanie rodziny.

Warsztaty „Projekt wychowawczy dla mojego dziecka”, prowadzone przez Anię i Janusza Wardaków, to 1-dniowe spotkanie przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku do 12 roku życia, którzy chcieliby lepiej zrozumieć na czym polega wychowanie, poprawić swoje umiejętności wychowawcze i usprawnić funkcjonowanie całej rodziny.

Poprzez wykłady, ćwiczenia i dyskusje uczestnicy będą mogli znaleźć odpowiedź m.in. na następujące pytania:

 • Na czym polega wychowanie?
 • Czy można przewidzieć, jakie będą skutki naszych wysiłków wychowawczych?
 • Czy zawsze należy się martwić kłótniami między rodzeństwem?
 • W jaki sposób wprowadzać w domu zasady i obowiązki dla dzieci?
 • Jakie lektury mogą pomóc rodzicom w ich dalszym rozwoju?
 • Jak stworzyć plan działania, by nasza rodzina rzeczywiście się zmieniła?

Program warsztatów:

 • Wykład „Projekt wychowawczy dla naszego dziecka”
 • Ćwiczenie „Mocne i słabe strony naszego dziecka”
 • Wykład „Rodzina – wspólne cele i zasady”
 • Ćwiczenie „Opracowanie zasad i obowiązków domowych"
 • Kazus „Janek”
 • Wykład „Rywalizacja między rodzeństwem – zagrożenie czy szansa?”
 • Ćwiczenie „Opracowanie planu działania”, polecane lektury

Warsztaty odbędą się w sobotę 23 listopada 2013 r. w godz. 10.00 – 17.00 w Białostockiej Akademii Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku przy ul. Sokólskiej 1 w Sali nr 115.

Aby zarejestrować się na warsztaty należy wypełnić formularz.

 

 
Projekcja filmu - Białostocka Akademia Rodziny PDF Drukuj Email

Centrum Kształcenia Ustawicznego Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na projekcję filmu „Home Run” dnia 16 listopada 2013 roku, która odbędzie się w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Cory Brand - wielka gwiazda amerykańskiego baseball'a doskonale wie co jest potrzebne aby zwyciężać w zawodach najwyższej ligi, niestety w życiu prywatnym obciążony wspomnieniami z przeszłości już nie radzi sobie tak dobrze.

Cory wychował się w domu, gdzie ojciec był nałogowym alkoholikiem, ten fakt wywarł ogromne piętno na jego dalszym życiu. Zaczął powoli iść w ślady ojca aż w pewnym momencie jego życie wymyka mu się spod kontroli.

Trailer filmu dostępny jest pod adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=QDebRIs-7Gs

Wstęp jest bezpłatny, wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego.

W trakcie trwania warsztatów Organizatorzy zapewniają fachową opiekę nad dziećmi w wieku od 3 lat w budynku Białostockiej Akademii Rodziny przy ul. Sokólskiej 1.

Chęć skorzystania z opieki nad dziećmi należy zgłosić podczas zapisów, podając imię, nazwisko i wiek dziecka w polu UWAGI na formularzu rejestracyjnym.

 
Tydzień Dziecka w Białymstoku PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w Tygodniu Dziecka w Białymstoku w dniach 13 - 20 października 2013r szczegółowy program TUTAJ

 
Warsztaty dla rodziców PDF Drukuj Email


Zaproszenie na warsztaty umiejętności wychowawczych oraz warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej skierowane do rodziców z terenu województwa podlaskiego – 28 września 2013 r.


Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat z terenu województwa podlaskiego do udziału w jednodniowych warsztatach umiejętności wychowawczych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Warsztaty będą dotyczyły dwóch bloków tematycznych. Celem pierwszej części jest  edukacja rodziców na temat dziecięcych ataków złości oraz sposobów poradzenia sobie z nimi, poznanie przyczyn wybuchów złości u małych dzieci oraz sposobów na trudne zachowanie swojego dziecka. Celem drugiego bloku tematycznego warsztatów jest nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania się w przypadku zagrożenia zdrowia i życia dziecka.
Termin: 28 września b.r. (sobota) w godz. 8.00-14.00 lub 14.00-20.00.
Miejsce warsztatów: siedziba Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku, ul. Kombatantów 7.
Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie wypełnionego  formularza zgłoszeniowego (w załączniku) na nr faksu 85 744 71 37 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Osobami do kontaktu w sprawach organizacyjnych dot. warsztatów są podinspektor Monika Jodłowska oraz podinspektor Monika Karolak, tel. 85 744 71 71.

Liczba miejsc ograniczona – o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń!

 
Płatność za obiady październik PDF Drukuj Email

informacja dla uczniów klas 1-6

Odpłatność za obiady za miesiąc październik wynosi 71,40 zł

Dni 14 i 31 października są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych i zostały wyłączone z płatności za obiady w miesiącu październiku

informacja dla uczniów klas 0

Odpłatność za obiady za miesiąc październik wynosi 78,20 zł

Dni 14 i 31 października są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Tego dnia organizowane są zajęcia opiekuńcze. Rodzice, którzy nie skorzystają z tych zajęć prosimy o zgłoszenie odpisu za obiady u intendenta szkoły.


Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na podane niżej konto bankowe wraz z podaniem imienia, nazwiska i klasy dziecka:

45 1240 1154 1111 0010 3577 5109

lub w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00

 
Stypendium szkolne 2013-2014 PDF Drukuj Email

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi warunków ubiegania się o stypendium szkolne na rok szkolny 2013/2014. TUTAJ

 
Płatność za obiady wrzesień PDF Drukuj Email

Odpłatność za obiady za miesiąc wrzesień wynosi 64,60 zł i będą wydawane od 4 września

Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na podane niżej konto bankowe wraz z podaniem imienia, nazwiska i klasy dziecka:

45 1240 1154 1111 0010 3577 5109

lub w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8