Walentynki 2018/2019 PDF Drukuj Email
W dniach 13 - 14 lutego 2019 r. odbywa się na drugim piętrze KIERMASZ WALENTYNKOWY. Całkowity dochód przekazany zostanie na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.
Jeśli macie ochotę być WOLONTARIUSZAMI i POMÓC INNYM - serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!
Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

Dzien Wszystkich Kolorow Swiata PDF Drukuj Email

12 lutego 2019 r. to Dzień Wszystkich Kolorów Świata w SP 16

Przyłącz się do akcji i uratuj życie najbardziej potrzebujących dzieci z najbiedniejszych krajów świata. Przekazując darowiznę, w zamian za uszytą lalkę, przyczynisz się do poprawy ich losu. Szczepionki, które UNICEF dostarczy dzięki Twojemu wsparciu, dadzą szansę na lepsze życie setkom tysięcy dzieci. Pomóż uchronić maluchy przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra.

Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka!

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU UNICEF

• Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas zaprezentują uszyte lalki. Odbędzie się też kiermasz lalek (minimalna cegiełka: 10 zł) a także zbiórka dobrowolnych wpłat. Całkowity dochód przekazany będzie na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata.
  • Prosimy, aby tego dnia uczniowie przyszli w strojach w jednym kolorze wybranym przez klasę.

Grażyna Durek, Beata Jatel, Marta Kluczyk, Beata Surmacewicz

Ponad 80 lalek uszyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, aby wesprzeć ogólnopolski projekt UNICEF. Dochód ze sprzedaży szmacianych laleczek zostanie przeznaczony na zakup szczepionek ratujących życie dzieci oraz chroniących przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra. Pomoc otrzymają maluchy z najbiedniejszych krajów świata. Dziękujemy wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali lalki oraz włączyli się do akcji, przekazując darowiznę.

Kiermasz walentynkowy PDF Drukuj Email

Konkurs walentynkowy PDF Drukuj Email

Zyczenia swiateczne PDF Drukuj Email

Przepis na Boże Narodzenie

Weź:     Pół miarki ciekawości

Kwartę pogody ducha

Dziesięć centymetrów uśmiechu

Kilogram życzliwości

Miłości ze dwie garści

Cały zapas wiary

Nadziei – ile się zmieści

Haust spokoju

Pomieszaj to w sobie

Podziel się z bliskimi

Może starczy i dla obcych

Świętuj Narodziny Dzieciątka.

Dobrych, zdrowych, pogodnych

Świąt Bożego Narodzenia

życzą Wolontariusze

ze szkolnego klubu wolontariusza
wraz z opiekunami:

p. Ewą Gutowską i p. Marzeną Dęby

Kiermasz swiateczny PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez szkolny klub wolontariusza. Sprzedajemy na nim bombki, stroiki świąteczne, choinki, lampioniki, przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Uzyskany dochód przekażemy na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku. Kiermasz potrwa do dnia 17 grudnia 2018 r.

Warsztaty bożonarodzeniowe 2018/2019 PDF Drukuj Email

5 grudnia 2018 roku odbyły się w klasie III A charytatywne warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców i dzieci. Uczestnicy zajęć wykonali ozdoby świąteczne, stroiki, bombki oraz lampioniki. Wszystkie te "cudeńka" trafią na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, dobre chęci i poświęcony czas!

Wolontariusz przez duże W! PDF Drukuj Email

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień WOLONTARIUSZA. Z tej okazji klasa 1B i 3A przygotowały apel. Zaprezentowały scenkę teatralną pod tytułem "Jestem Wolontariuszem - lubię i chcę pomagać". Uczniowie  wspólnie zaśpiewali piosenkę o pomaganiu innym oraz o tym, że bycie wolontariuszem to zaszczyt! Podczas apelu rozstrzygnięty został szkolny konkurs recytatorski o tolerancji i pomaganiu - dla klas 1 -3, a także szkolny konkurs literacki - dla klas 4 - 8 o tej samem tematyce. Wręczono dyplomy oraz słodkie nagrody. Zorganizowano wystawę plakatów wykonanych przez uczniów klas 1 - 8 promujących Dzień Wolontariusza. Tego dnia, drzwi wejściowe do szkoły zostały ozdobione papierowymi serduszkami z sentencjami o wolontariuszu - jego cechach i pracy.
W tym szczególnym dniu, życzymy wszystkim Wolontariuszom zapału, wytrwałości, siły i pozytywnej energii na wszystkie kolejne dni!
Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena D., Ewa G

Akcja - Maluch 2018/2019 PDF Drukuj Email

Pomoz pieskom przetrwac zime 2018/2019 PDF Drukuj Email

Miedzynarodowy Dzien Wolontariusza 2018 PDF Drukuj Email

Loteria fantowa 2018/2019 PDF Drukuj Email

Szkolny klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski składają serdeczne podziękowania wszystkim współorganizatorom andrzejkowej loterii fantowej. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, ich ofiarności i dobroci serca zebraliśmy dużą kwotę, która zasili konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>