Organizacja pracy szkoly PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca organizacji pracy szkoły po feriach świątecznych dostępna w dzienniku elektronicznym.

Zyczenia wielkanocne PDF Drukuj Email

My z Podlasia 2018/2019 PDF Drukuj Email

Nie ma wątpliwości – My z Podlasia!

20 marca 2019r. odbyła się X edycja konkursu „My z Podlasia” o zasięgu wojewódzkim. W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Amelia Bielach, Maria Gierałtowska, Weronika Kołos, Joanna Pietruczuk, Antoni Jaworski, Mateusz Rogowski i Martyna Gierałtowska.

Miło nam poinformować, że laureatami Konkursu zostali:

-        w kategorii recytacji poezji lub prozy autorów wywodzących się z Podlasia: Maria Gierałtowska, kl. IV c – III miejsce,

-        w kategorii własnej lub autorów, wywodzących się z Podlasia: Joanna Pietruczuk, kl. IV c – III miejsce,

-        w kategorii „Spiżarnia babuni” – oryginalny przepis kulinarny z Podlasia – prezentacja multimedialna lub „gawęda przy stole” nawiązująca do tradycji kulinarnych Podlasia:

• Amelia Bielach, kl. IV c – Nagroda Specjalna,
  • Martyna Gierałtowska, kl. VI b – Nagroda Specjalna.

Akolada - nagroda naszego zespolu PDF Drukuj Email

Dnia 26.03.2019 szkolny zespół muzyczny WAGABUNDA , który tworzą uczennice z klas: 4a, 4b, 5b, 5c, 5d pod kierunkiem pani Doroty Skorupskiej zdobył NAGRODĘ w XVI Podlaskim Festiwalu Szkolnych Zespołów Muzycznych „Akolada" w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Droga Krzyzowa - konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Informujemy, że uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Droga krzyżowa- miłość pragnąca krzyża" zaplanowane na 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 16 nie odbędzie się. Dyplomy oraz nagrody zostaną przekazane do szkół przez organizatorów do końca maja. Przepraszamy

Zapraszamy do udziału w IV Archidiecezjalnym konkursie plastycznym "Droga Krzyżowa - Miłość pragnąca krzyża"

REGULAMIN TUTAJ

Projekt 2018/2019 PDF Drukuj Email

„PRZEWODNIK, TROPICIEL, ODKRYWCA – MEANDRY WIEDZY”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ III KOMPETENCJE I KWALIFIKACJE DZIAŁANIA 3.1 Kształcenie i edukacja. Poddziałanie 3.1.2 Wzmocnienie atrakcyjności i podniesienie jakości oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia ogólnego, ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych.

Cel projektu:

Wyrównanie szans edukacyjnych 110 uczniów (45K, 65M) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz podniesienie kompetencji 35 nauczycieli (32K, 3M) Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku w okresie od 01.03.2019 r. do 28.02.2021 r.

Planowane efekty:

-  rozwój uzdolnień,

-  rozwój przedsiębiorczości/kreatywności/inicjatywności lub innowacyjności u wszystkich uczniów objętych wsparciem,

-  poprawa funkcjonowania w środowisku szkolnym 65 uczniów i 45 uczennic z SPE,

-  podniesienie kwalifikacji i kompetencji u 3 nauczycieli i 32 nauczycielek,

-  doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne oraz specjalistyczny sprzęt.

Wartość projektu: 539 449,31 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 476 823,76 zł

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 zaprasza do udziału w rekrutacji uczniów klas I i klas IV – VI na zajęcia realizowane w ramach projektu pn. „Przewodnik, tropiciel, odkrywca - meandry wiedzy” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju zajęć pozalekcyjnych, zasad rekrutacji oraz zasad uczestnictwa w projekcie znajdują się w „Regulaminie projektu pn. „Przewodnik, tropiciel, odkrywca - meandry wiedzy”. Rekrutacja rozpoczyna się w dniu 22 marca i potrwa do 28 marca br. do godz. 15:00. W tych dniach do sekretariatu szkoły należy złożyć „Kartę zgłoszenia do udziału w projekcie” z zaznaczeniem rodzaju zajęć rozwijających, którymi uczeń jest zainteresowany (od nr 1 do 14). Dodatkowo uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach specjalistycznych na podstawie opinii nauczyciela lub pedagoga.

KARTA DO POBRANIA TUTAJ

PZ.4470.5.2019
lokalnego.
lokalnego
W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku podejmuje działania informacyjno-edukacyjne przedstawione na poniżej.

Projekt naukowy Mlodzi Cyfrowi 2018/2019 PDF Drukuj Email

Prosba o wsparcie PDF Drukuj Email

Konsultacje dla rodziców 2018/2019 PDF Drukuj Email

Informacja o swiadczeniach pomocy materialnej PDF Drukuj Email

Informujemy, że TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - stypendium szkolne.  Pliki do pobrania TUTAJ

TUTAJ znajdują się informacje dotyczące świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - zasiłek szkolny. Pliki do pobrania TUTAJ

Rozpoczecie roku szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 3 WRZEŚNIA 2018 ROKU

godz. 9.15 klasy 1-3

godz. 9.45 klasy 4-5

godz. 10.15 klasy 6-8

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO

TUTAJ

W roku szkolnym 208/2019 ustala się następujące dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

2.11.2018

- 7.01.2019

- 15-16-17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty

- 29.04.2019

- 30.04.2019

- 2.05.2019

W tych dniach organizowane są zajęcia opiekuńcze w godzinach pracy świetlicy szkolnej.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>