Brak opiekuna na przejściu PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, iż w dniu 19.09.2018 roku - środa - od godz. 13.00 nie będzie opiekuna na przejściu dla pieszych na ul. Produkcyjnej. Prosimy zachować ostrożność i korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną.

Mlodzi Niepodleglej 2018 PDF Drukuj Email

17 września 2018r. w Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się XIX Koncert Pamięci „MŁODZI - NIEPODLEGŁEJ, w którym udział wzięła młodzież z białostockich szkół: Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki, Szkoły Podstawowej nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego, Szkoły Podstawowej nr 29 im. Synów Pułku, Szkoły Podstawowej nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, II Liceum Ogólnokształcącego im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida, Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego.

Szkołę Podstawową nr 16 w Białymstoku artystycznie reprezentowali:

-        Aleksandra Trochimczuk i Zuzanna Obuchowska, które wykonały piosenkę „Jesienny deszcz”. Dziewczynom przy fortepianie akompaniowała pani Dorota Skorupska, a partie solowe na altówce grała Aleksandra Trochimczuk.

-        Hanna Wygonowska interpretująca wiersz „Nic więcej” Władysława Broniewskiego.

-        Maria Gierałtowska, która obok pani Moniki Markowskiej i Lidii Trojanowskiej poprowadziła Koncert.

-        Na widowni zasiadła młodzież z klasy 7 a.

W ten sposób wyrazili swój hołd tym, którzy zginęli i cierpieli za wolność, sprawiedliwość i NIEPODLEGŁOŚĆ. Było to wielkie przeżycie zarówno dla wykonawców, jak i publiczności, wśród której znaleźli się zaproszeni goście - przedstawiciele organizacji kombatanckich, Rady Miasta Białystok, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, młodzież szkolna oraz dyrekcja szkół i nauczyciele.

Koncert zorganizowała pani Monika Markowska, przy współpracy pani Beaty Jatel i pani Doroty Skorupskiej.

Lokalni swiadkowie wydarzen - 1 edycja PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas V – VIII  do udziału w Historycznym Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym

w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości :

„Lokalni świadkowie wydarzeń”

miejsca pamięci, pomniki, tablice upamiętniające odzyskanie Niepodległości

Regulamin oraz zgody do pobrania TUTAJ

Zamień Celebryte na autorytet - 3 edycja PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w III edycji Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Zamień celebrytę na autorytet"  w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości

Regulamin oraz zgody do pobrania TUTAJ

Stypendia Prezydenta 2018/2019 PDF Drukuj Email

6 września 2018 roku Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski uhonorował najzdolniejszą młodzież z białostockich placówek edukacyjnych. Stypendia za osiągnięcia w nauce otrzymały Zuzanna Laskowska oraz Natalia Białobrzeska. Stypendium w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymała Hanna Koda. Gratulujemy uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>