"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Sukces w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia 2020 roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno – Plastycznym „Stulecie Bitwy Warszawskiej” zorganizowanym przez białostockie szkoły: SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego oraz SP nr 19 im. Mieszka I.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Bitwie Warszawskiej – jednej z najważniejszych w historii Europy oraz upamiętnienie tego niezwykle ważnego wydarzenia i oddanie hołdu jego bohaterom. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej - projektu znaczka pocztowego lub banknotu nawiązującego do bitwy warszawskiej lub wybranego epizodu
z wojny polsko - bolszewickiej.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu:

Kategoria projekt znaczka pocztowego:

I miejsce – Julia Dołżyk – klasa VII

II miejsce – Karolina Sawczyńska - klasa VII

III miejsce – Oliwia Bochenko – klasa VI

wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Rogowski z klasy VII oraz Piotr Bąkowski z klasy VI

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesu.

Opiekun: nauczyciel historii – p. Beata Jatel

 
VIII Tydzien Konstytucyjny 2020 PDF Drukuj Email

W dniu 16 grudnia 2020 r. klasy VIII a, VIII b, VII c i VII d miały przyjemność gościć na lekcjach online radcę prawnego, p. Adriannę Winnicką-Siergiejuk. Uczniowie poznali hierarchię aktów prawnych oraz najważniejsze zapisy Powszechnej deklaracji praw człowieka. Wspólnie określili, które z praw są im szczególnie bliskie. Na zajęciach usłyszeliśmy jak odróżnić poszczególne zawody prawnicze i dowiedzieliśmy się czy ukończenie studiów prawniczych wystarczy, aby założyć własną kancelarię.
Zajęcia odbyły się w ramach VIII Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy dla uczczenia rocznicy uchwalenia Powszechnej deklaracji praw człowieka, przypadającej na dzień 10 grudnia. Osobą odpowiedzialną za wydarzenie była p. Agnieszka Baranowska.

 
Zyczenia swiateczne 2020 PDF Drukuj Email

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy

spędzenia niezwykłego czasu wypełnionego radością i miłością,

niosącego spokój, odpoczynek i nadzieję

oraz

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, 

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia szkolnych jasełek przygotowanych przez klasy 2A i 3B 
XXI Koncert Pamięci PDF Drukuj Email

Zapraszamy na

XXI Koncert Pamięci

Ideą XXI Koncertu Pamięci, pierwszego w historii zdalnego, było upamiętnienie wydarzeń września 1939 r., utrwalenie pamięci o losach Polaków i ich wkładzie w dążenie do odzyskania wolności i niepodległości, kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, propagowanie przywiązania do historii i tradycji narodowych wśród dzieci i młodzieży z Podlasia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu nagranego we współpracy ze szkołami i instytucjami z województwa podlaskiego. Koordynatorem działań była p. Monika Markowska - nauczyciel języka polskiego.
Organizatorzy koncertu

 
Nauka zdalna od 30 listopada 2020 PDF Drukuj Email

Od 30 listopada 2020 kontynuowany jest system edukacji tryb C - zdalny dla klas 1-3 oraz dla klas 4-8. Jednocześnie szkoła zapewnia opiekę dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  w godzinach pracy świetlicy szkolnej 7.00-16.00. W ramach tej opieki dzieci mają zapewnioną naukę zdalną.

Pomoc psychologa i pedagoga w naszej szkole jest dostępna przez cały czas nauki zdalnej w godzinach pracy tych osób. Kontakt z paniami jest przez Vulcan, Gmail oraz telefoniczny na numer telefonu szkoły. Panie prowadzą też classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Dostępna jest też biblioteka szkolna w godz pracy 7.30-16.00. Panie zapraszają na bloga biblioteki tutaj

Od 23 grudnia 2020 rozpoczynają się ferie świąteczne.

Zmieniono termin ferii zimowych. W całej Polsce ferie zimowe zaplanowane są w tym samym terminie od 04 - 17 stycznia 2021.

Klasyfikacja śródroczna w naszej szkole odbędzie się w styczniu 2021.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 28