"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Dyzur telefoniczy PPP 2021 PDF Drukuj Email

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki o podjęcie działań przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie zapewnienia dzieciom i młodzieży wsparcia w okresie ferii zimowych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Białymstoku przy ul. Piotrkowskiej 2, uruchamia specjalną infolinię pod numerem telefonu 730 071 801, która będzie w okresie najbliższych dwóch tygodni obsługiwana przez specjalistów tej Poradni.

Dyżury telefoniczne będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 pod nr telefonu 730 071 801.

Jednocześnie Dyrektor PPP nr 2 przypomina, że pomoc świadczona dzieciom i młodzieży z rejonu działania poradni odbywa się niezmiennie - z zachowaniem reżimu sanitarnego - przez cały rok szkolny.

 

 
Ekotroska w mojej szkole 2021 PDF Drukuj Email

Parafialny Zespół Caritas przy Parafii NMP Królowej Rodzin w Białymstoku w ramach inicjatywy lokalnej pt.” ŻYJ BOSKO Z EKOTROSKĄ” realizowanej w ramach Projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pt. „Ekotroska w mojej rodzinie”

 

REGULAMIN TUTAJ

 
Sukces w konkursie historycznym PDF Drukuj Email

Uczniowie naszej szkoły na przełomie listopada i grudnia 2020 roku wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historyczno – Plastycznym „Stulecie Bitwy Warszawskiej” zorganizowanym przez białostockie szkoły: SP nr 1 im. Juliusza Słowackiego oraz SP nr 19 im. Mieszka I.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Bitwie Warszawskiej – jednej z najważniejszych w historii Europy oraz upamiętnienie tego niezwykle ważnego wydarzenia i oddanie hołdu jego bohaterom. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej - projektu znaczka pocztowego lub banknotu nawiązującego do bitwy warszawskiej lub wybranego epizodu
z wojny polsko - bolszewickiej.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu:

Kategoria projekt znaczka pocztowego:

I miejsce – Julia Dołżyk – klasa VII

II miejsce – Karolina Sawczyńska - klasa VII

III miejsce – Oliwia Bochenko – klasa VI

wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Rogowski z klasy VII oraz Piotr Bąkowski z klasy VI

Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i gratulujemy sukcesu.

Opiekun: nauczyciel historii – p. Beata Jatel

 
VIII Tydzien Konstytucyjny 2020 PDF Drukuj Email

W dniu 16 grudnia 2020 r. klasy VIII a, VIII b, VII c i VII d miały przyjemność gościć na lekcjach online radcę prawnego, p. Adriannę Winnicką-Siergiejuk. Uczniowie poznali hierarchię aktów prawnych oraz najważniejsze zapisy Powszechnej deklaracji praw człowieka. Wspólnie określili, które z praw są im szczególnie bliskie. Na zajęciach usłyszeliśmy jak odróżnić poszczególne zawody prawnicze i dowiedzieliśmy się czy ukończenie studiów prawniczych wystarczy, aby założyć własną kancelarię.
Zajęcia odbyły się w ramach VIII Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy dla uczczenia rocznicy uchwalenia Powszechnej deklaracji praw człowieka, przypadającej na dzień 10 grudnia. Osobą odpowiedzialną za wydarzenie była p. Agnieszka Baranowska.

 
Zyczenia swiateczne 2020 PDF Drukuj Email

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

życzymy

spędzenia niezwykłego czasu wypełnionego radością i miłością,

niosącego spokój, odpoczynek i nadzieję

oraz

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, 

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

 

Zapraszamy do obejrzenia szkolnych jasełek przygotowanych przez klasy 2A i 3B 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24