Sukces Mlodego Poety 2019 PDF Drukuj Email

4 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Białymstoku Mateusz Rogowski z klasy VI d odebrał  dyplom za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim zorganizowanym w ramach IX Jesieni Talentów 2019 „Z inspiracji  księdza Jana”. Młodemu poecie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Multitest 2019/2020 PDF Drukuj Email

W październiku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie MULTITEST 2019 z matematyki. Laureatami zostali:

Wojciech Bartnicki

Filip Michał Stefaniak

Oliwier Połuszańczyk.

Wyróżnienia otrzymali:

Agata Wasyluk

Julia Dudzińska

Martyna Gierałtowska

Joanna Kusznier

Gratulujemy serdecznie. Życzymy dalszych sukcesów!

Sukces na Podlaskim Przeglądzie Piesni Patriotycznej PDF Drukuj Email

X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej

Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” w Białymstoku w dniach 23 - 24 listopada 2019r. w sali Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A w Białymstoku, przeprowadziło „X Podlaski Przegląd Pieśni Patriotycznej”.  Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która wykonała pieśń pt. „O mój rozmarynie″, zdobywając wyróżnienie w kategorii V (soliści 10-15 lat). To kolejny wielki sukces Natalki. W dniach 15-17.11.2019r. reprezentowała szkołę i Białystok w IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" w Krakowie. Pieśń "Rota" w jej wykonaniu, zabrzmiała na otwarciu  Koncertu Galowego tego festiwalu.  Wielkie gratulacje!!!

Prawda o Sybirze 2019/2020 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas VI – VIII  do udziału w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Prawda o Sybirze”

REGULAMIN I ZGODY TUTAJ

Tegoroczna, X edycja konkursu odbyła się 26 listopada 2019 roku. Jego celem było: rozwijanie zainteresowania poezją Sybiraków, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie patriotyzmu i promowanie uzdolnionych uczniów. Honorowy patronat nad konkursem objęły 2 instytucje: Muzeum Pamięci Sybiru i Związek Sybiraków, Oddział w Białymstoku.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział  18 uczniów z 9 szkół: SP 2, SP 4, SP 12, SP 16, SP 34, SP 37, SP 43, SP 45  i SP w Sobolewie. Jury przyznało 9 nagród i 9 wyróżnień.

Konkurs był doskonałą lekcją patriotyzmu i uczył historii naszej Ojczyzny.

Sukces Natalii 2019/2020 PDF Drukuj Email

Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznych

Dzieci i Młodzieży Szkolnej

8.11.2019r. Białystok

Już kolejny raz na scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku pojawili się młodzi wykonawcy ze szkół podstawowych i średnich, aby tym razem swoim śpiewem uczcić 101 rocznicę  odzyskania niepodległości przez Polskę, 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok. Przegląd zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury i Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Naszą szkołę reprezentowała Natalia Gulc z klasy Ve, która pięknie zaśpiewała pieśń "Rota" do słów Marii Konopnickiej i muzyki Feliksa Nowowiejskiego.

Natalia Gulc jest również laureatką III miejsca eliminacji wojewódzkich  IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima" i wystąpi w finale tego festiwalu w dniach 15-17.11.2019r. w Krakowie, reprezentując naszą szkołę i Białystok. Serdecznie gratulujemy,  życzymy udanego występu i trzymamy kciuki!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>