Bezpieczne ferie PDF Drukuj Email

W dniu 3 stycznia 2020r funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w klasach I-III warsztaty profilaktyczne na temat "Bezpieczne ferie".

E-uzaleznienia 2020 PDF Drukuj Email

W dniu 6 lutego o godz. 17.00 w sali 106 odbędzie się prelekcja „Jak chronić dzieci przed e-uzależnieniami”, którą przeprowadzi w naszej szkole psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2- Pani Justyna Soja-Sularz . Tematyka spotkania będzie dotyczyć mechanizmów e-uzależnień, ich skutków oraz sposobów zapobiegania. Serdecznie zapraszamy.

Nie hejtuje - reaguje PDF Drukuj Email

W listopadzie 2019 r uczniowie klas piątych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko – a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary. Piątoklasiści byli bardzo aktywni, z zaangażowaniem podejmowali działania projektowe. Tematyka podjęta była na zajęciach informatyki.

Poznaj zanim wybierzesz 2019 PDF Drukuj Email

Uczniowie klas VIII przystąpili do projektu  - Wsparcie młodzieży w rozpoznawaniu indywidualnych predyspozycji zawodowychPOZNAJ ZANIM WYBIERZESZ”

VIII a- 21 listopada  godz.9.45

VIII b- 26 listopada godz. 8.50

Debata 2019/2020 PDF Drukuj Email

Rekomendowany program profilaktyczny – „Debata” dla uczniów klas szóstych.

Celem ogólnym programu jest wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków stojących przed progiem inicjacji alkoholowej.
Cele szczegółowe:

• wzrost wiedzy o możliwościach rozwoju bez używania substancji psychoaktywnych i zmiana błędnych przekonań normatywnych (pro-alkoholowych norm środowiskowych),
  • klaryfikacja wartości w kierunku promocji zdrowego stylu życia,
  • wzmocnienie tendencji do podejmowani abstynencji w sytuacji nacisków środowiskowych -  osłabienie siły presji rówieśniczej i ze strony środowiska dorosłych – rodziców i nauczycieli.

Harmonogram szkoleń:

VI c-  19 grudnia 2019  godz.  10.40- 12.30 s. 107