Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 2021 PDF Drukuj Email

2 kwietnia 2021r. będzie po raz kolejny obchodzony Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Autyzm jest wciąż nie do końca poznanym zaburzeniem, u podstaw którego leży inna praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Chcąc wesprzeć osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny nasza szkoła włącza się w obchody światowej akcji „Zaświeć się na niebiesko”. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do dodania tego dnia niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub innym portalu społecznościowym.

Zapraszamy również do brania udziału w konkursie „Mój dzień z osobą ze spektrum autyzmu”.