"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Laureaci konkursow przedmiotowych 2017/2018 PDF Drukuj Email

24 maja 2018r nasi uczniowie wzięli udział w uroczystym podsumowaniu wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018. Miło nam oznajmić, iż znaleźliśmy się w gronie szkół z największą liczbą laureatów. Jesteśmy na trzeciej pozycji wśród szkół publicznych w Białymstoku. Dwie uczennice zdobyły po dwa tytuły laureata. Zuzanna Laskowska z klasy VII A  została laureatką z języka angielskiego- opiekun: pani Elżbieta Bołbot oraz matematyki- opiekun: pani Ewa Pawłowska. Natalia Białobrzeska z klasy VI A została laureatką z języka angielskiego- opiekun: pani Justyna Czerepska oraz języka polskiego- opiekun: pani Beata Surmacewicz. Natomiast uczennice: Oliwia Stelmaszczyk z klasy VII A oraz Zuzanna Hryniewicka z klasy VII B zostały laureatkami z języka angielskiego- opiekun: pani Elżbieta Bołbot.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

 
Podlaska Olimpiada Jezyka Angielskiego 2017/2018 PDF Drukuj Email

18 maja 2018 w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyło się podsumowanie Podlaskiej Olimpiady Języka Angielskiego 2017/2018 zorganizowanej przez Centrum Nauczania Języków Obcych London Academy oraz VIII LO w Białymstoku pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.  Nasze uczennice osiągnęły ogromny sukces w tym przedsięwzięciu. Zuzia Laskowska zajęła II miejsce w województwie i w nagrodę otrzymała bon edukacyjny na kwotę 2000zł! Oliwia Stelmaszczyk zdobyła wyróżnienie i otrzymała bon edukacyjny na kwotę 600 zł oraz wspaniałą historię Wielkiej Brytanii. Obie dziewczynki są z klasy VII A,  a przygotowała je Pani Elżbieta Bołbot.

Zuzia Laskowska została również wcześniej wyróżniona w III Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego w Zespole Szkół Handlowo-Ekonomicznych, natomiast Zuzia Hryniewicka z klasy VII B zdobyła w dyktandzie wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

 

 
Wyniki FOX 2018 PDF Drukuj Email

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie Fox 2018 najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

Jędrzej Święczkowski wynik Bardzo Dobry

Natalia Białobrzeska wynik Dobry

Antoni Dziekoński wynik Dobry

Kamila Gerasimiuk wynik Dobry

Gabriela Sokolewicz wynik Dobry

Stelmaszczyk Oliwier wynik Dobry

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynator konkursu Justyna Czerepska

 
Laureatki konkursu "Kartki z historii Polski" 2017/2018 PDF Drukuj Email

30 kwietnia 2018 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 26 w Białymstoku uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie plastycznym szkół podstawowych województwa podlaskiego i szkół polskich poza granicami kraju - "Kartki z historii Polski". Tematyka prac miała nawiązywać do odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Białymstoku i Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Siedem uczennic naszej szkoły - z klasy II A zajęło I MIEJSCE. Są to: Marta Bernadetta Lisowska, Laura Lis, Paulina Kuberska, Agnieszka Rybko, Hanna Sokólska, Aleksandra Maksimiuk, Milena Wilkowska. Wykonały one prace plastyczne pod kierunkiem pani Marzeny Dęby.


 


 
Miedzynarodowy Konkurs Historyczny 2017/2018 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas 4-7 do udziału w Międzynarodowym Konkursie Historycznym "Zamień celebrytę na autorytet"  II edycja :

Regulamin TUTAJ

Students in Grades 4-7 are invited to paticipate in the International Historical Contest "Swap the Celebrity for Authority" 2nd edition

 

 

 
Maly Poliglota 2016/2017 PDF Drukuj Email

W dniu 19 czerwca 2017r odbył się w naszej szkole Wojewódzki konkurs z języka angielskiego „Mały Poliglota” organizowany przez nauczycieli p. Paulinę Żarniewską, Agnieszkę Oledzka oraz p. Krzysztofa Paszkiewicza. Oto laureaci:

Tytuł Małego Poligloty zdobyli:

‒        Jakub Bibułowicz – Przedszkole Samorządowe w Turośni Kościelnej

‒        Vanessa Potocka – Przedszkole Samorządowe Nr 25 w Białymstoku

‒        Marianna Zys – Przedszkole Samorządowe Nr 25 w Białymstoku

‒        Jakub Kamiński – Przedszkole Samorządowe Nr 80 w Białymstoku

‒        Alex Rzędzian – Przedszkole Samorządowe Nr 80 w Białymstoku

Wyróżnienie za fantastyczny popis wiedzą otrzymali:

‒        Julek Daniłowicz – Przedszkole Samorządowe Nr 79 w Białymstoku

‒        Lena Redźko – Przedszkole Samorządowe Nr 77 w Białymstoku

‒        Szymon Klimowicz – Przedszkole Samorządowe Nr 83 w Białymstoku

‒        Kornelia Piłasiewicz – Przedszkole Samorządowe Nr 10 w Białymstoku

‒        Hania Toczydłowska - Andrejczuk – Szkoła Podstawowa Nr 44 w Białymstoku

‒        Aleksandra Hamanowicz – Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tadeusza Kościuszki
w Białymstoku

 

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Kolejna edycja konkursu „Mały Poliglota” już za rok.

Gorąco zapraszamy!

 
Klik-Plik 2016/2017 PDF Drukuj Email

Miejski Turniej Komputerowy Klik-Plik

Zapraszamy do udziału w Turnieju komputerowym o zasięgu miejskim przeznaczonym dla uczniów klas 4-6 organizowanym przez nauczycieli zajęć komputerowych ze Szkoły Podstawowej Nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. W pytaniach wielokrotnego wyboru tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa. Po zakończeniu testu otrzymasz jego wynik. O klasyfikacji konkursowej powiadomimy Cię emailem. Konkurs trwa do 16 czerwca 2017 roku. Powodzenia!


Pytania konkursowe dostępne są online pod linkiem TUTAJ


UWAGA!!!

WYNIKI KONKURSU!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Do współzawodnictwa przystąpiło 31 uczniów ze szkół podstawowych. Dokładne statystyki na blogu FANI IT.

Dziękujemy za podjęty trud. Mamy nadzieję, że forma konkursu online spodobała się Wam i chętnie skorzystacie z innych naszych propozycji.


A oto klasyfikacja:


I miejsce,  z ilością punktów 15, ex aequo, zdobyli:
Gabriela Zimnoch i Wojciech Matuk ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Skłodowskiej Curie w Białymstoku
II miejsce, z ilością punktów 14, zdobyła:
Oliwia Przezdębska ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku.

GRATULUJEMY!!!
 
Szkolny Turniej Bezpieczni w cyberprzestrzeni 2016/2017 PDF Drukuj Email

Konkurs szkolny "Bezpieczni w cyberprzestrzeni"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Turnieju Milionerzy - Bezpieczni w cyberprzestrzeni. Gra dotyczy tematyki bezpieczeństwa w Internecie. Jest to konkurs szkolny dostępny na blogu fani-it-sp16.blogspot.com. Pierwsza osoba, która wygra 1 000 000 otrzyma dyplom i nagrodę. Pozostałe osoby, którym uda się wygrać milion otrzymają dyplomy. W celu udowodnienia wygranej, należy zrobić zdjęcie telefonem ekranu z informacją o wygranej i przesłać je niezwłocznie na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Konkurs trwa do pierwszej wygranej. Potem będzie dostępny na blogu, aby każdy mógł się zmierzyć w Turnieju. Każda osoba, która dotrze do 1 000 000 otrzyma dyplom.
Zapraszamy cyberbezpiecznie - organizatorzy p. Małgorzata Woroszyło, Izabela Kardasz, Joanna Ostaszewska-Samojło

Wygrana przypadła EDYCIE KOTOWSKIEJ Z KLASY 4a!!!! GRATULUJEMY

 
Fox 2017 PDF Drukuj Email

 
Wyniki Kangur 2017 PDF Drukuj Email

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2017

 

Więcej…
 
Sukces Focus 2016/2017 PDF Drukuj Email

 
BRD 2016/2017 PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2017r drużyna naszej szkoły wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (BRD) na etapie powiatowym. Po ciężkich zmaganiach zajęliśmy I miejsce i awansowaliśmy do etapu wojewódzkiego. Opiekunem i trenerem grupy w kategorii jazdy na rowerze po torze przeszkód oraz udzielania pierwszej pomocy jest Pan Dawid Malinowski. Grupę wspiera Pani Katarzyna Silwon przygotowując do testu ze znajomości przepisów w ruchu drogowym. W skład drużyny wchodzą: Joanna Kusznier 5B, Ewa Półtorak 6B, Kamil Parzonko 6B, Oskar Jarząbek 5B. GRATULUJEMY!!!


 
Nagrody i wyroznienia w PG6 PDF Drukuj Email

W dniu 27 kwietnia 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozstrzygnięciu Międzyszkolnego konkursu pt. "Seweryn Nowakowski - zapomniany bohater mojego miasta" organizowanego przez PG6 w Białymstoku. Nagrody i wyróżnienia otrzymało dziesięcioro uczniów w dwóch kategoriach:

prace plastyczne - Maja Cichoń 5B - I miejsce, Martina Szczepańska - 4B -II miejsce, Julia Ambrożej 5A - III miejsce, Weronika Ostrowska 5A - wyróżnienie

prezentacja multimedialna - Oliwia Wilkowska 6B - II miejsce, wyróżnienia: Zofia Kalinko 6B, Oliwia Sołowiej 6B, Joanna Kusznier 5B, Jakub Walenciej 5B, Bartosz Sitniczuk 5B.

Nauczyciele, którzy przybliżyli postać przedwojennego prezydenta miasta Białegostoku zachęcając uczniów do wzięcia udziału w konkursie, to Panie: Beata Jatel, Beata Surmacewicz, Małgorzata Woroszyło.

GRATULUJEMY!!!

 
Sport, rodzina i ja 2016/2017 PDF Drukuj Email

Maja Cichoń z klasy V b zdobyła III miejsce w  Wojewódzkim Konkursie Literackim pt. „Sport, rodzina i ja” w Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku. Napisała wiersz zatytułowany „Sport to zdrowie”, który był jednym ze 120 utworów nadesłanych do organizatorów.

Była to już piąta edycja konkursu zorganizowanego pod  Honorowymi Patronatami: Prezydenta Miasta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Oto wiersz Mai:

Piłka nożna czy siatkowa,
Ręka, noga czy też głowa,
Nie jest ważne, w co Ty grasz,
Sport to zdrowie  –  to już znasz!
Zamknij „kompa” wyjdź z „facebooka”,
Kumpel z piłką do drzwi puka.
Wskocz na rower albo rolki,
Dzwoń do Piotrka, Marty, Olki.
Spotykajcie się na dworze,
Rano, wieczór, w każdej porze.
Bo gdy sportem się zajmujesz,
W swoje zdrowie inwestujesz.
Ale jedno wiedz koniecznie,
Trenuj z głową i bezpiecznie!

 

Gratulujemy!

 
Alfa i Omega w SP16 PDF Drukuj Email

Natalia Białobrzeska z klasy V a uzyskała tytuł najlepszego piątoklasisty  - znawcy zawiłych zagadnień nauk humanistycznych. W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Humanistycznej "ALFA I OMEGA" zorganizowanym przez SP 49 w Białymstoku zajęła I miejsce. Wykazała się ogromną wiedzą z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej.

Gratulujemy! 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 9