"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Wydarzenia
Nowa strona szkoły PDF Drukuj Email

NOWA STRONA SZKOŁY

https://sp16.edu.bialystok.pl

Od 10 stycznia 2022 wszystkie bieżące informacje będą umieszczane na nowej stronie.

 
Nauka stacjonarna od 10 stycznia 2022 PDF Drukuj Email

Od poniedziałku, 10 stycznia 2022r, wracamy do trybu nauki stacjonarnej.

Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, zachowaniu dystansu i stosowaniu się do zaleceń Ministra Zdrowia w zakresie profilaktyki.

 
Życzenia świąteczne 2021 PDF Drukuj Email

Niech magia świąt Bożego Narodzenia

wypełnia ciepłem wszystkie mroźne dni,

a blask gwiazd przypomina, że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie...

Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń,

wraz z opiekunami klasy 2B, która przygotowała muzyczny upominek,

składa Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

kliknij na obrazek

do życzeń dołącza się również Mały Samorząd Uczniowski

kliknij na obrazek


 
Nauka zdalna od 20 grudnia 2021 PDF Drukuj Email

W dniach 20-21-22 grudnia 2021 oraz  3-4-5 stycznia 2022 organizowany jest system edukacji tryb C - zdalny dla klas 1-8. Wszystkie zajęcia obowiązkowe, specjalistyczne oraz dodatkowe prowadzone będą z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Uczniowie z klas 4-8, którzy nie mają możliwości realizowania nauki zdalnej w miejscu zamieszkania, będą mieli zorganizowaną naukę na terenie szkoły. Prosimy o zgłoszenie się do wychowawców klas.

Jednocześnie, na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas 1-3, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom w tym okresie, szkoła zapewnia opiekę w godzinach pracy świetlicy szkolnej 6.30-16.30. W ramach tej opieki dzieci mają zapewnioną naukę zdalną. Ze względów higienicznych dzieci powinny mieć własne słuchawki.

Rodziców, którzy potrzebują takiej opieki prosimy o złożenie wniosku poprzez wypełnienie formularza do czwartku 16.12.2021 do godz. 10.00.

LINK DO FORMULARZA - KLIKNIJ TUTAJ

Pomoc psychologa i pedagoga w naszej szkole jest dostępna przez cały czas nauki zdalnej w godzinach pracy tych osób. Kontakt z paniami jest przez Vulcan, Gmail oraz telefoniczny na numer telefonu szkoły. Panie prowadzą też classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna.

Dostępna jest też biblioteka szkolna w godz pracy 7.30-17.00. Panie zapraszają na bloga biblioteki tutaj

Od 23 grudnia 2021 rozpoczynają się ferie świąteczne.

W sprawie zapotrzebowania na wypożyczenie tabletów na okres nauki zdalnej proszę pisać poprzez dziennik elektroniczny do pani Małgorzaty Woroszyło.

 
Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami PDF Drukuj Email

3 grudnia

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

 

Na całym świecie 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z  Niepełnosprawnościami. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

Tegoroczne obchody pod hasłem „KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI” - rozpoczęliśmy już 29 listopada. Przez cały tydzień uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi talentami wykonując prace plastyczne o tematyce niepełnosprawności, okazując tym samym tolerancję, szacunek, akceptację i otwartość na osoby z niepełnosprawnością.

We wszystkich klasach zostały przeprowadzone lekcje uwrażliwiające uczniów na potrzeby osób niepełnosprawnych. Uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialne, teledyski, filmy, wywiady z osobami z niepełnosprawnościami oraz wziąć udział w zajęciach, podczas których mogli doświadczyć trudności z jakimi borykają się osoby niewidome i niesłyszące oraz doświadczyć roli zmysłów w postrzeganiu otaczającego świata.

Na zakończenie obchodów odbyły się warsztaty sensoryczne prowadzone przez specjalistów z Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Białymstoku oraz spotkanie online - dedykowane rodzicom, członkom rodzin i nauczycielom - z panią Moniką Kożuchowską – Dojlido z fundacji „Dialog” i „Iskra” – prywatnie mamą dwójki dzieci ze spektrum autyzmu.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

 
Świąteczna licytacja 2021 PDF Drukuj Email

Biblioteka szkolna we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariusza organizuje ŚWIĄTECZNĄ LICYTACJĘ niezwykłej BOMBKI!
Jest ona wyjątkowa, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju i BAAARDZOOO DUŻA :)

Zebrane pieniądze przekażemy na RZECZ PODOPIECZNYCH FUNDACJI "POMÓŻ IM"
W BIAŁYMSTOKU.

OSTATNIA CENA: 350 ZŁ

Osoby zainteresowane udziałem w licytacji, proszone są o wysyłanie wiadomości na e-dziennik do pani MARZENY DĘBY

do 16 grudnia 2021 do godz. 17.00


 
Obiady szkolne PDF Drukuj Email

Od poniedziałku 6 grudnia 2021 będą wydawane obiady szkolne.

 
Odwołanie obiadów szkolnych PDF Drukuj Email

Od dnia 30 listopada 2021, wtorek, do odwołania nie będzie obiadów szkolnych. Odpisy zostaną wstawione przez intendenta. Prosimy rodziców, aby zaopatrzyć dzieci w prowiant na cały dzień pobytu w szkole.

 
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021 PDF Drukuj Email

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości nabrały w obecnym roku szkolnym nowego oblicza. Koncert pieśni patriotycznych rozbrzmiewał cały poprzedzający dzień. Uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali pieśni na lekcjach i przerwach. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny. Zachęcamy do obejrzenia. Kliknij na obrazek.

 


 
Szkoła Pamięta 2021 PDF Drukuj Email

Listopadowe dni, to czas w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie klas 1-8 wraz  z nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła pamięta zainicjowanej przez MEiN.

9 listopada 2021 roku, przygotowując się do obchodów 103 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości oraz uczestnicząc w akcji Szkoła Pamięta, klasa 5c wraz z opiekunami p. Beatą Jatel i Izabelą Bogusz, udała się do Lasu Bacieczki - Miejsca Pamięci Narodowej. Podczas spotkania z historykiem z białostockiego oddziału IPN uczniowie poznali historię tego miejsca, zapalili przyniesione ze sobą znicze oddając hołd pomordowanym w tym miejscu w 1943 roku mieszkańcom naszego miasta.


 
Konsultacje 21 października 2021 PDF Drukuj Email

Konsultacje z nauczycielami w klasach 4-8 - 21 października 2021 w godz. 17.00-19.00 - odbędą się w trybie online. Prosimy rodziców o zgłaszanie się poprzez dziennik elektroniczny, nauczyciele wyślą linki do spotkania. W klasach 1-3 o trybie konsultacji poinformują wychowawcy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 35