"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia
Dzień Dziecka 2016/2017 PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
Warsztaty Białostockiej Akademii Rodziny 2016/2017 PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z propozycja warsztatów Białostockiej Akademii Rodziny w zakładce Pedagog szkolny.

 
Profilaktyka przez sport PDF Drukuj Email

12 maja 2017 roku klasy piąte i szóste Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku wyjechały do Parku Naukowo-Technologicznego aby uczestniczyć w spotkaniu w ramach projektu "Profilaktyka przez sport" współfinansowanego przez Urząd Miejski w Białymstoku. Uczniowie mieli okazję obejrzeć pokaz umiejętności psa policyjnego, prowadzony przez specjalistę kynologii policyjnej, wysłuchać krótkiej prelekcji dotyczącej profilaktyki przeciwalkoholowej, zagrożeń cybernetycznych i profilaktyki przemocy prowadzonej przez wydział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Bardzo interesujące było również spotkanie z żeglarką, uczestniczką Olimpiady w Pekinie, pracownikiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego panią Katarzyną Szotyńską - Deberny. Uczniowie poznali idee Igrzysk Olimpijskich, symboliczny wymiar flagi olimpijskiej oraz przesłanie Pierre de Coubertin historyka i pedagoga, uważanego za ojca nowożytnego ruchu olimpijskiego. Według niego sport to nie tylko hartowanie ciała, ale przede wszystkim okazja wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju i wartości fair play.

 
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF Drukuj Email

 
W barwach biało-czerwonych II edycja PDF Drukuj Email

W barwach biało-czerwonych II edycja

W 2016/2017  roku przystąpiliśmy do drugiej edycji projektu „W barwach biało- czerwonych”, który zrealizowaliśmy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi. Tym razem skupiliśmy się na przygotowaniu wielu świątecznych dekoracji w szkole i na zewnątrz budynku szkolnego. Przy współpracy nauczycieli i uczniów zaaranżowaliśmy przestrzeń w najbliższym otoczeniu szkoły – przy wejściu głównym dekoracje z kwiatów, chorągiewek i balonów oraz wewnątrz budynku dekoracje korytarzy, świetlicy oraz tablic informacyjnych w postaci biało - czerwonych kwiatów, motyli, symboli narodowych oraz cytatów wielkich postaci. Odbyły się też dwa konkursy: "Polak - to brzmi dumnie" Recytatorski Konkurs Poezji Patriotycznej oraz Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce. Po kliknięciu na zdjęcie obejrzymy prezentację.

 
Święto flagi PDF Drukuj Email


2 maja 2017 (wtorek)


jest dniem wolnym

od zajęć lekcyjnych.Opiekę świetlicową zapewniamy
w godzinach pracy świetlicy

6:30-17:00Jeżeli do godz. 10.00

nie przyjdzie żadne dziecko,
dyżur zostanie odwołany do końca dnia.

 
Wieczór Naukowy PDF Drukuj Email

Relacja na blogu koła przyrodniczego http://tropicieleprzyrodysp16.blogspot.com/

Dziękujemy mamom naszych uczniów, nauczycielom za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.

 
Zbiórka elektrosmieci PDF Drukuj Email

 
Meet Photon PDF Drukuj Email

W ramach pilotazowego wdrazania programowania w dniach 19-20 kwietnia 2017  uczniowie klas drugich oraz uczestnicy kół komputerowego i matematycznego z klas czwartych uczestniczyli w pilotażowym programowaniu robota Photon. Jest to robot edukacyjny, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania.Spotkanie prowadziła Pani Zuzanna Olechno.


 
Wyniki ankiety wyboru drugiego jezyka obcego PDF Drukuj Email

W związku z wejściem reformy od 7 klasy uczniowie będą uczyli się drugiego języka obcego w wymiarze 2 godz/tyg. Przeprowadziliśmy diagnozę wśród rodziców i uczniów, którego z nowożytnych języków chcieliby się uczyć.

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród rodziców wszystkich klas 1-6:

 

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów klas piątych i szóstych:

 
Noc Sów 2017 PDF Drukuj Email

Noc Sów 2017

w SP 16

31 marca 2017

w godz. od 17.00 do 20.00

sala 106

Ptaki Polskie po raz kolejny zapraszają na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. To jedyna taka noc w Polsce!

To już 6. edycja wydarzenia!

Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl

 

Marcowe i kwietniowe noce pachną już wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy.

To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.

Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...

Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów – wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy.

Zapraszamy na spotkania z sowami w całej Polsce!

W programie:

-prezentacje multimedialne, filmy, pokazy (min. wypchanych sów)    dotyczące sów, zajęcia plastyczne dla dzieci;

-wystąpienia gości: dr Janusza Kupryjanowicza (pracownika Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. A. Myrchy), Arkadiusza Juszczyka z Nadleśnictwa Krynki w Poczopku oraz pani Zuli Brzezińskiej reprezentującej Ptaki Polskie.

Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wiedzy na temat ptaków, czy przyrody.

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24