"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Wydarzenia


Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego

23 września 2011r. uczniowie klasy IVA pod opieką pani Julity Wasilewskiej i pana Cezarego Lulewicza udali się do Szkoły Podstawowej nr 21 w Białymstoku, gdzie mieści się Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych związanych z nauką jazdy na rowerze.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, w której omówiono budowę i obowiązkowe wyposażenie roweru, a także obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Klasa zapoznała się też ze znakami drogowymi poziomymi i pionowymi. Na zakończenie części teoretycznej uczniowie rozwiązali test.

Następnie na boisku szkolnym rowerzyści pod nadzorem strażników miejskich jeździli po gumowych matach imitujących jezdnię. Pokonywali skrzyżowania. Zwracali uwagę na ustawione znaki drogowe. Do zmiany natężenia ruchu służyły sygnalizatory świetlne. Na placu manewrowym dzieci miały szansę sprawdzenia w praktyce zdobytych wiadomości.

Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

Galeria zdjęć tutaj

 
Turniej Ekologiczny PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 klasy V a, V b i VI b uczestniczyły w Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Teatr Arkadia oraz Stowarzyszenie Sztuk Wszelakich. Warunkiem udziału było przygotowanie przez każdą klasę plakatu dotyczącego segregacji  śmieci. Dzieci obejrzały spektakl pt. „ Wagary z ekologii” oraz wzięły udział w konkursie wiedzy o ekologii. Zwyciężyła klasa V b. Gratulujemy Uśmiech

 
Ratujmy kasztanowce PDF Drukuj Email

Dnia 25 października 2011 nasza szkoła wzięła udział w akcji „ Ratujmy kasztanowce”.      W grabienie liści zaatakowanych przez szrotówka kasztanowcowiaczka zaangażowały się dzieci z klasy IV a. Zapełniliśmy 12 worków.

 
Odkrywcy przyrody PDF Drukuj Email

Dnia 24 października 2011  w naszej szkole odbyły się  3 – godzinne  warsztaty w ramach projektu  „Odkrywcy przyrody – kampania edukacyjna z Ekomobilem Jeżowóz”.  Uczestniczyły w nich dzieci z klas: IV a, V a, VI a i VI b. Tematem zajęć była woda. Dzieci badały jej twardość, pH oraz  zawartość niektórych związków chemicznych.

 
Konsultacje dla rodziców 0-3 PDF Drukuj Email

W dniu 9 listopada 2011 roku (środa) odbędą się konsultacje dla rodziców uczniów z klas 0-3.

Zapraszamy serdecznie w godz. 17.30 - 19.00.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 następna > ostatnia >>

Strona 55 z 57