Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu 2021 PDF Drukuj Email

2 kwietnia 2021r. będzie po raz kolejny obchodzony Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Autyzm jest wciąż nie do końca poznanym zaburzeniem, u podstaw którego leży inna praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata, jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Chcąc wesprzeć osoby ze spektrum autyzmu oraz ich rodziny nasza szkoła włącza się w obchody światowej akcji „Zaświeć się na niebiesko”. Zachęcamy wszystkich uczniów oraz rodziców do dodania tego dnia niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u lub innym portalu społecznościowym.

Zapraszamy również do brania udziału w konkursie „Mój dzień z osobą ze spektrum autyzmu”.

Profilaktyka "Jak radzic sobie ze stresem?" PDF Drukuj Email

W poniedziałek 22 marca 2021r na classroom pomoc psych. pedagogiczna odbędą się spotkania klas ósmych z terapeutą MOTiR "ETAP" na temat: "Jak radzić sobie ze stresem".

- w godz. 8.50-9.35 w klasie 8A
- w godz. 10.40- 11.30 w klasie 8B

Uwaga na obcych 2020/2021 PDF Drukuj Email

18 marca 2021r  w godz. 10.40-11.10 na classroom pomoc psych. ped. odbędzie się spotkanie klas pierwszych z funkcjonariuszką Straży Miejskiej  na temat " Uwaga na obcych".

Profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W poniedziałek- 15 marca 2021r funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku przeprowadzą zajęcia online:
- w godz. 9.45-10.30 w klasie piątej  na temat: "Uczymy się żyć bez przemocy"
- w godz. 11.40- 12.25 w klasach siódmych  profilaktyka z zakresu uzależnień od nikotyny i alkoholu.

Nie daj sie zlapac w siec PDF Drukuj Email

W piątek 12 marca 2021, w godz. 11.40-12.25 na classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna, w klasach czwartych i piątych, funkcjonariusze Straży Miejskiej, przeprowadzą zajęcia na temat: "Nie daj się złapać w sieć".

Prelekcja kl 7 PDF Drukuj Email

We czwartek 11 marca 2021r w godz. 9.45- 10.30 na classroom pomoc psych. pedagogiczna odbędzie się spotkanie klas siódmych z terapeutą MOTiR "ETAP" na temat: " Odpowiedzialność prawna nieletnich".

Opowiesci podroznicze z BAR PDF Drukuj Email
Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na pierwsze spotkanie ONLINE z cyklu „Opowieści podróżnicze - 4 strony świata”, który odbędzie się 17 marca 2021 r. o godz. 17:00

Podczas spotkania odwiedzimy Azję. Przeniesiemy się na rajskie plaże Tajlandii, zanurkujemy na Filipinach, odwiedzimy Świątynię Szczurów w Indiach, pospacerujemy po Wielkim Murze w Chinach, a także zerkniemy na Mount Everest o zachodzie słońca.

Opowieść będzie okraszona pięknymi zdjęciami i podróżniczymi przygodami.

Prowadzący - Mariusz Lewicki - podróżnik, pilot wycieczek i pasjonat Ameryki Południowej

Osoby chętne proszone są o zapisanie się przez formularz rejestracyjny.

Każdy z zapisanych uczestników otrzyma link do wykładu na platformie.

Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Profilaktyka uniwersalna - Dopalacze - czy warto? PDF Drukuj Email

We wtorek 9 marca 2021r w godz. 9.45- 10.30 na classroom pomoc psych. pedagogiczna odbędzie się spotkanie klas ósmych z funkcjonariuszem Straży Miejskiej na temat: " Dopalacze czy warto?".

Oferta ETAP PDF Drukuj Email

Zapraszamy do skorzystania z oferty ETAPu:

????Telefoniczne konsultacje dla rodziców dzieci i młodzieży nadużywającej komputera/telefonu/internetu pod numerem tel.85 744 52 24 w dniach 9-12.02. w godz.12.00-14.00
????Grupa dla dzieci (9-13l.) nadużywających komputera/telefonu/internetu
????Grupa dla młodzieży (14-16l.) nadużywającej/uzależnionej od komputera/telefonu/internetu
????Grupa dla rodziców, których dzieci nadużywają komputera/telefonu/internetu

Spotkanie dla rodzicow i opiekunow 20/21 PDF Drukuj Email

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów uczniów klas 1-8 do udziału w spotkaniu online ze specjalistą,  p.Elżbietą Powichrowską, terapeutką  Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych „Etap”  i wysłuchania wykładu nt:

JAK ZAPOBIEGAĆ ZACHOWANIOM RYZYKOWNYM PODEJMOWANYM PRZEZ DZIECI I MŁODZIEŻ”

Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2021 r. w godz. 17.00 – 17.45 . Link do spotkania zostanie wysłany poprzez dziennik elektroniczny Vulcan około 10-ciu minut przez spotkaniem.

Tematyka spotkania będzie dotyczyła:

• przyczyn zachowań ryzykownych podejmowanych przez dzieci
  • sposobów zapobiegania tym zachowaniom
  • umiejętności pomocy dziecku eksperymentującemu czy uzależnionemu od środków psychoaktywnych

Dyzur telefoniczy PPP 2021 PDF Drukuj Email

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki o podjęcie działań przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne w zakresie zapewnienia dzieciom i młodzieży wsparcia w okresie ferii zimowych, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Białymstoku przy ul. Piotrkowskiej 2, uruchamia specjalną infolinię pod numerem telefonu 730 071 801, która będzie w okresie najbliższych dwóch tygodni obsługiwana przez specjalistów tej Poradni.

Dyżury telefoniczne będą się odbywały codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 pod nr telefonu 730 071 801.

Jednocześnie Dyrektor PPP nr 2 przypomina, że pomoc świadczona dzieciom i młodzieży z rejonu działania poradni odbywa się niezmiennie - z zachowaniem reżimu sanitarnego - przez cały rok szkolny.

Pomoc w czasie nauki zdalnej PDF Drukuj Email

Drodzy Uczniowie, pomoc psychologa i pedagoga w naszej szkole jest dostępna przez cały czas nauki zdalnej w godzinach pracy tych osób. Kontakt z paniami jest przez Vulcan, Gmail oraz telefoniczny na numer tel szkoły. Panie prowadzą też classroom pomoc psychologiczno-pedagogiczna, do którego zostaliście zaproszeni.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>