"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Uwaga na dopalcze! PDF Drukuj Email

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele. http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html


 
Wyprawka szkolna 2015/2016 PDF Drukuj Email

Przedmioty szkolne, kredki ołówki itp.Dnia 23 czerwca 2015r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna” i rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

Pomoc zostanie skierowana do trzech grup uczniów:
1. uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
2. uczniów, którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie klasy czwartej technikum;
3. uczniów niepełnosprawnych: słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których podręczniki zapewniono w odrębnym trybie.

Rodzice/opiekunowie prawni składają do dyrektorów szkół wnioski do dnia 8 września 2015r

Więcej…
 
Bądźmy bezpieczni nad wodą - akcja informacyjna CTW PDF Drukuj Email

W dniu 7 maja 2015r uczniowie klas III-VI uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez ratowników Centrum Turystyki Wodnej PTTK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 
Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat PDF Drukuj Email

Pakiet edukacyjny "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat"

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, które objęło honorowym patronatem obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2015, przygotowało publikację pt. "Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat" przedstawiającą najważniejsze kwestie dotyczące tematyki ochrony danych i bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci. [link]

 

 
Prelekcja dla rodziców-odwołana PDF Drukuj Email

Prelekcja dla rodziców zaplanowana na dzień dzisiejszy -19 stycznia 2014 r. na godz. 17.00   na temat: " Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?- złość, gniew, niepowodzenie, frustracja"- NIE ODBĘDZIE SIĘ z powodu choroby prelegenta.

Przepraszamy

 
Zostań znajomym swojego dziecka PDF Drukuj Email

"Zostań znajomym swojego dziecka" to projekt adresowany do rodziców i opiekunów w celu zachęcenia ich do aktywnego uczestniczenia w internetowym życiu dzieci, poznania ich zainteresowań i wirtualnej społeczności.  Na projekt składa się broszura informacyjna wraz z radami dla rodziców oraz pięć animowanych filmów, które w zabawny sposób pokazują internetowe perypetie rodziny. Materiał dostępne TUTAJ

 
Płatność za obiady PDF Drukuj Email

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 informuje, iż z dniem 1 stycznia 2015 roku ustala się nową stawkę za obiad ucznia w kwocie 3 zł. Zasady odpłatności pozostają bez zmian.

 
Prelekcje dla rodziców PDF Drukuj Email
wtorek, 18 listopada 2014 18:20

10 grudnia 2014 r.  o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców dzieci  5, 6- letnich na temat: "Gotowość do podjęcia nauki szkolnej". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Justynę Soję- Sularz. Po prelekcji, zainteresowani rodzice mogą uczestniczyć w  indywidualnych  konsultacjach z panią psycholog.

12 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców dzieci  5, 6- letnich na temat: "Stawianie dziecku granic. Jak dyscyplinować i kochać dziecko? Rola kary i nagrody". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Annę Śliwka.

19 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w sali 106 Szkoły Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas 0 - III   na temat: "Jak pomóc dziecku w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?- złość, gniew, niepowodzenie, frustracja". Prelekcja prowadzona będzie przez psychologa Poradni Psych. - Ped. nr 2 w Białymstoku- mgr Annę Śliwka.

 
Konwencja o Prawach Dziecka PDF Drukuj Email

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Uczniowie,

Dyrektorzy, 
Nauczyciele i Rodzice

Drodzy i Szanowni,

20 listopada po raz pierwszy w Polsce obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że ustanowienie takiego dnia, uświadomi dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, a dorosłym przypomni, że mają tych praw zawsze przestrzegać.

20 listopada będziemy też świętowali 25. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

Pragniemy zachęcić Was, Drodzy Uczniowie i Nauczyciele, do podjęcia podczas lekcji odbywających się 20 listopada, ciekawych inicjatyw, które staną się okazją do rozmów o prawach dziecka i jego potrzebach, nie tylko edukacyjnych.

Chcielibyśmy, aby ten dzień trwale wpisał się w szkolną tradycję. Mamy nadzieję, że mądrej dyskusji będzie towarzyszył uśmiech i zabawa, a od tego roku 20 listopada stanie się Wielkim Dziecięcym Świętem.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami
Joanna Kluzik-Rostkowska

Marek Michalak

 
Konsultacje dla rodziców PDF Drukuj Email

Konsultacje pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2  w Białymstoku

Poradnia oferuje w roku szkolnym 2014/2015 możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji dotyczących trudności w czytaniu i pisaniu na terenie szkoły dla zainteresowanych rodziców i uczniów .

Zainteresowani rodzice proszeni są o zgłoszenie się do wychowawcy klasy.

 
Konsultacje z logopedą PDF Drukuj Email

 

Osoby zainteresowane konsultacjami z logopedą zapraszamy w dniach 7 listopada 2014r i 5 grudnia 2014r. w godz. 12-16. W sekretariacie dostępne są listy, na których należy zarezerwować miejsce i godzinę.

 
Warsztaty PDF Drukuj Email

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku serdecznie zaprasza rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym oraz asystentów rodziny z terenu województwa podlaskiego do udziału w jednodniowych warsztatach wzmacniających kompetencje wychowawcze.

UDZIAŁ W WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY!

Celem warsztatów jest poznanie praktycznych umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji z dzieckiem, nauka właściwego reagowania zarówno w codziennych, jak i trudnych sytuacjach, pogłębianie wiedzy na temat skuteczności określonych metod wychowawczych, lepsze rozumienie dziecka – przyczyn jego zachowania oraz w rozwiązywanie codziennych wychowawczych wątpliwości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13