"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Obuwnicza sprawa PDF Drukuj Email

W związku z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym przypominamy o potrzebie zaopatrzenia się w obuwie na zmianę z białą podeszwą.

 
Informacja o pomocy materialnej dla uczniow od 1 sierpnia 2019 PDF Drukuj Email

Informujemy, że pomoc materialna dla uczniów obejmująca stypendia szkolne i zasiłki szkolne będzie realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodziny w Białymstoku.

Uchwałą Rady Miasta z dnia 20 maja 2019r Nr XI/155/19 określony został Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Białystok (Dz. Urz. Woj. Podl. z dnia 29 maja 2019r. Poz. 2968). Szczegółowe informacje dotyczące warunków oraz terminów składania wniosków o stypendia szkolne i zasiłki szkolne na rok szkolny 2019/2020 zostaną zamieszczone na stronie internetowej MOPR www.mopr.bialystok.pl.

 
Cyberbezpieczne wakacje PDF Drukuj Email

 

W ramach akcji Bezpieczne wakacje, w dniu 11 czerwca 2019, odbyły się dla klas czwartych informatyczne rozgrywki z tematyką cyberbezpieczeństwa na wakacjach  w roli głównej.
Zaplanowaliśmy 8 konkurencji. Jednak problemy  z Internetem spowodowały, ze część zadań nie zrealizowaliśmy. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja polegająca na zaprogramowaniu Dasha do zagrania popularnych melodii.

 

 
Prawa Dziecka 2018/2019 PDF Drukuj Email

4 czerwca 2019 roku członkowie kola teatralnego, pod kierunkiem p. Julity Wasilewskiej, zaprezentowali klasom I- VIII przedstawienie Bajka o prawach dziecka. Spektakl był dobrym sposobem na omówienie postanowień uchwalonej 30 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Oglądając 3 scenki dotyczące Kopciuszka, księżniczki na ziarnku grochu i Czerwonego Kapturka młodzi widzowie poznali m. In prawo do życia bez przemocy, prawo do informacji czy prawo do wypoczynku itp.
Po zakończonym przedstawieniu odbył się konkurs przygotowany przez p. Joannę Ostaszewską Samojło na temat wiedzy o prawach dziecka, skierowany  do klas czwartych. Reprezentanci klas wzięli udział w trzech konkurencjach: odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę i podpisywali ilustracje. Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom wiedzy na temat praw dziecka. Uczniowie otrzymali dyplomy i  zostali nagrodzeni.

 
Spektakl profilaktyczny 22.03.2019 PDF Drukuj Email

W dniu 22 marca 2019 r uczniowie klas 6-8 obejrzeli spektakl pt. Lol. Głównym tematem spektaklu była przemoc, która może przyjmować różne formy - nie tylko tak oczywiste jak przemoc fizyczna. Znęcanie się słowne i przemoc psychiczna to równie groźne, choć mniej widoczne zjawiska, na które nie wolno dawać przyzwolenia. Nie towarzyszą im siniaki, czy zadrapania, ale głębokie rany w sercu i w psychice, które rzutują na całe życie człowieka. Takie doświadczenia mogą być tragiczne w skutkach.

Tytuł przedstawienia nawiązuje do popularnego wśród młodzieży zwrotu „LOL” (z ang.: Laughing out loud), co oznacza „śmieję się głośno”. Często młodzież stosuje ten zwrot sprzecznie z jego znaczeniem, traktując go jako synonim słowa „kretyn” oraz jako pretekst do wyśmiewania się z kogoś. Śmiech i żart może w niezauważalny sposób przerodzić się w formę szydzenia i okazywania swojej pogardy.

Spektakl ukazuje aktualne problemy nastolatków, wykorzystując język młodzieży, nowoczesne brzmienie muzyczne i multimedia. Stanowi doskonały punkt wyjścia do dyskusji o tym, czym jest przemoc, gdzie się ona zaczyna, kto jest ofiarą, a kto agresorem i jak łatwo te role się zmieniają oraz jak należy reagować, gdy zauważamy agresywne i gnębiące zachowania wokół nas.

 
Warsztaty z profilaktyki uniwersalnej 2018/2019 PDF Drukuj Email

W klasach VII i VIII funkcjonariusze Straży Miejskiej w Białymstoku poprowadzą zajęcia z profilaktyki uniwersalnej:

19.03.2019 - Uzależnienia - Nikotyna - legalny narkotyk

04.04.2019 - Uzależnienia - Alkohol - pomyśl zanim będzie za późno

07.05.2019 - Najważniejszy pierwszy krok - zajęcia z udzielania pierwszej pomocy

 
Profilaktyka GRYPY PDF Drukuj Email

Białystok
2019-02-19
Dyrektorzy
szkół,
przedszkoli
kierownicy
internatów
(miasto
i powiat
białostocki)
PZ.4470.5.2019
W
związku
ze
wzrostem
zachorowań
na
grypę
i choroby
grypopodobne
Państwowy
Powiatowy
Inspektor
Sanitarny
w
Białymstoku
zwraca
się
z
prośbą
o
pomoc
w
działaniach
informacyjno-edukacyjnych
skierowanych
do
dzieci,
młodzieży,
ich
rodziców
oraz
społeczeństwa
lokalnego.
Białystok
2019-02-19
Dyrektorzy
szkół,
przedszkoli
kierownicy
internatów
(miasto
i powiat
białostocki)
PZ.4470.5.2019
W
związku
ze
wzrostem
zachorowań
na
grypę
i choroby
grypopodobne
Państwowy
Powiatowy
Inspektor
Sanitarny
w
Białymstoku
zwraca
się
z
prośbą
o
pomoc
w
działaniach
informacyjno-edukacyjnych
skierowanych
do
dzieci,
młodzieży,
ich
rodziców
oraz
społeczeństwa
lokalnego.
W
związku
ze
wzrostem
zachorowań
na
grypę
i choroby
grypopodobne
Państwowy
Powiatowy
Inspektor
Sanitarny
w
Białymstoku
zwraca
się
z
prośbą
o
pomoc
w
działaniach
informacyjno-edukacyjnych
skierowanych
do
dzieci,
młodzieży,
ich
rodziców
oraz
społeczeństwa
lokalnego
W związku ze wzrostem zachorowań na grypę i choroby grypopodobne Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku podejmuje działania informacyjno-edukacyjne przedstawione na poniżej.

 
Formy przemocy w internecie - oferta dla rodziow 2018/2019 PDF Drukuj Email


Drodzy Rodzice,

zapraszamy na prelekcję

prowadzoną przez p. Roberta Ćwikowskiego (pedagoga, trenera, terapeutę dzieci i młodzieży, mediatora i certyfikowanego specjalistę przeciwdziałania przestępczości nieletnich)

z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki Noesis

na temat: „Formy przemocy w Internecie, które nie pozostawiają śladów na ciele, za to trwale odbijają się na kondycji psychicznej, zwłaszcza dzieci i młodzieży”

 

termin: 11 marca 2019r. o godz. 16.00

miejsce: sala 106

Drogi Rodzicu przyjdź!!!! To znakomita okazja, aby zdobyć rzetelną wiedzę na temat zagrożeń w sieci i sposobów ich przeciwdziałania.

  • ekspert  wyjaśni, jak przebiega rozwój dziecka w świecie zdominowanym przez nowe media,
  • z pewnością interesujący będzie  wykład poświęcony cyberbullyingowi: jak rozpoznać cyberprzemoc i ochronić przed nią swoje dziecko, jakie mechanizmy psychologiczne pchają ludzi do propagowania i tworzenia pełnych przemocy, agresywnych treści, dlaczego czasem sami stajemy się agresorami albo spokojnie obserwujemy dręczenie innych.
W drugiej części odbędą się warsztaty pt. "Wspólnie wypracujcie zdrowe nawyki - wprowadzanie reguł korzystania z urządzeń cyfrowych." Poprowadzi je p. Kamil Komorowski - nauczyciel informatyki z naszej szkoły. Obowiązkowo należy mieć ze sobą smartfony: swój i dziecka. Praktycznie, podczas warsztatów, wdrożymy aplikację Family Link.
 
Cyberprzemoc - reaguj! PDF Drukuj Email

W dniach 13-14 luty oraz 19-20 luty 2019 roku  w klasach 4a-5-6 odbędą się zajęcia profilaktyczne z zakresu wykorzystywania mediów społecznościowych, komunikatorów w relacjach rówieśniczych i związanej z tym przemocy w cyberprzestrzeni, prowadzone przez funkcjonariusza Policji.

 
Warsztaty edukacyjno-zawodowe 2018/2019 PDF Drukuj Email

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na warsztaty dla młodzieży i rodziców „Planuję swoją przyszłość edukacyjno-zawodową”, które odbędą się 15 lutego 2019 r. o godz. 17:00

Zapraszamy rodziców z dziećmi uczącymi się w klasie siódmej i ósmej szkoły podstawowej oraz w trzeciej klasie gimnazjum na zajęcia warsztatowe dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Podczas zajęć będą mogli Państwo poznać najważniejsze czynniki wyboru szkoły, zasady rekrutacji do szkół oraz sprawdzić predyspozycje zawodowe własnego dziecka. Warsztaty będą prowadzone aktywnymi metodami przy wykorzystaniu interakcji rodzic – dziecko.

Spotkanie poprowadzą doradcy zawodowi z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku.

Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem nowoczesnych zasobów Centrum Kompetencji w CKU w Białymstoku przy ul. Ciepłej 32 (sala nr 20 II piętro).

Osoby chętne proszone są o zapisanie się parami (rodzic- dziecko) na jednym formularzu rejestracyjnym.

http://rodzina.bialystok.pl/wydarzenia/682/warsztaty-dla-mlodziezy-i-rodzicow-planuje-swoja-przyszlosc-/#rezerwacja

 

 
Zaplatani w siec - cyberbulling PDF Drukuj Email

W lutym 2019 roku w klasach czwartych pedagog szkolny przeprowadziła zajęcia z zakresu profilaktyki uniwersalnej pod nazwą "Zaplątani w cieć - cyberbulling".

 
Profilaktyka uniwersalna PDF Drukuj Email

W dniu 16 stycznia 2019 roku, Pan Robert Ćwikowski z Pracowni Psychoedukacji i Profilaktyki Dzieci i Młodzieży, przeprowadził w klasach VI zajęcia na temat: „Uzależnienia- negatywny wpływ e- papierosów na zdrowie”, których celem była edukacja uczniów w zakresie szkodliwości palenia e- papierosów.

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 13