"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Cyberbezpieczni DBI 2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku odbył się turniej "Cyberbezpieczni" podsumowujący cykl działań podjętych w szkole z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. W zmaganiach uczestniczyły drużyny z klas 4-5. Uczniowie obejrzeli prezentację podsumowującą tematykę tegorocznej edycji "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Zadania konkursowe dotyczyły zagadnień z dziedziny profilaktyki, netykiety a także programowania. Uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Wyniki szkolnego konkursu "Bezpieczny Internet" zorganizowanego w tegorocznej edycji DBI, w kategorii pracy plastycznej, opublikowane są na blogu świetlicy, natomiast wyniki z kategorii prezentacja oraz plakat na blogu Fani IT.

 

 
Huston, mamy problem 9.03.2018 PDF Drukuj Email

W dniu 9 marca 2018 roku uczniowie klas VI i VII oglądali spektakl profilaktyczny pt. "Huston, mamy problem!". Fabuła spektaklu, to opowiedziana młodzieżowym językiem historia trzynastoletniego Szymona, który zmagając się z typowymi dla młodego człowieka problemami, próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie. Spektakl, wykorzystując elementy teatru ilustrowanego, animacje, najnowsze multimedia, porusza wiele kwestii ważnych dla współczesnych nastolatków. Przedstawienie stawia kilka istotnych pytań, na które warto, by nauczyciele wraz z uczniami poszukali wspólnie odpowiedzi. Houston, mamy problem! dotyka niezwykle istotnego problemu, tematu, jakim jest komunikacja międzypokoleniowa. Od zawsze trudna, a w dzisiejszych czasach szczególnie wymagająca. Zwłaszcza dziś, w dobie operowania skrótem, kultury komunikacji sieci, młodzież coraz częściej ucieka w świat wirtualny, multimedialny. Zjawisko zaniku potrzeb wśród pokolenia 13+ potrzeb doświadczania bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, zdaje się tylko pogłębiać tę barierę. Pojawiają się też problem budowania I wzmacniania własnej tożsamości, brak zrozumienia, zbywania wzajemnych potrzeb, braku uważności oraz otwartości na drugiego człowieka. Jedyne relacje międzyludzkie, jakie się budują, oparte są na nieustannym porównywaniu się z innymi: czy jestem wystarczająco wartościowy? Czy jestem dostatecznie fajny, by być akceptowanym? Dlaczego nikt mnie nie rozumie?(informacja ze źródeł Fundacji Form Art).

 
Znajdz wlasciwe rozwiazanie - program profilaktyczny 2017/2018 PDF Drukuj Email

W II półroczu roku szkolnego 2017/2018, wśród uczniów klas VII, realizowany jest program: „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

CEL GŁÓWNY:

Zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej.

ODPOWIEDZIALNI ZA REALIZACJĘ PROGRAMU:

Joanna Ostaszewska- Samojło (szkolny koordynator)

Edyta Klimuszko (nauczyciel biologii)

OPIS PROGRAMU:

Program „Znajdź Właściwe Rozwiązanie” to program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas starszych szkół podstawowych. Program ma charakter profilaktyczny i stanowi trzecie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym. Realizacja programu zmierza do realizacji zamierzonych celów szczegółowych:

- zwiększenia wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego

- kształtowania umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich

- Kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

 
Prelekcja dla rodziców i nauczycieli 6.03.2018 PDF Drukuj Email

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na pierwsze konsultacje w drugim półroczu w dniu 6.03.18 o godz. 17.00, które w tym miesiącu rozpoczną się prelekcją na temat:"Jak motywować dziecko do nauki?" prowadzoną przez p. Joannę Wołosowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Białymstoku. Indywidualne spotkania z nauczycielami rozpoczną się po prelekcji.

 
Białostocka Akademia Rodziny 18 stycznia 2018 PDF Drukuj Email

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w wykładzie nt. "Samobójstwo. Jak rozpoznać i zapobiec...", który odbędzie się 18 stycznia 2018 o godz. 17.00 w Białostockiej Akademii Rodziny przy ul Ciepłej 32, sala 32, III piętro.

Wykład prowadzony będzie przez lekarza psychiatrę i skierowany jest do rodziców i pedagogów.

 
Kampania Spoleczna Uwazni Rodzice PDF Drukuj Email

 
Swiatowy Dzien Rzucania Palenia PDF Drukuj Email

 
Białostocka Akademia Rodziny 6 listopada 2017 PDF Drukuj Email

Białostocka Akademia Rodziny zaprasza na wykład dla rodziców „Sztuka rozmowy i okazywania uczuć”, który odbędzie się dnia 6 listopada w godz. 16:30-20.00.

Więcej…
 
Ewaluacja programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły PDF Drukuj Email

Szanowni Rodzice, prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej ewaluacji programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły w terminie do 30 września 2017. Dziękujemy:-)

Ankieta dostępna jest w formularzu Google po kliknięciu na link:  TUTAJ

 
Szkolny Turniej Bezpieczni w cyberprzestrzeni 2016/2017 PDF Drukuj Email

Konkurs szkolny "Bezpieczni w cyberprzestrzeni"

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Turnieju Milionerzy - Bezpieczni w cyberprzestrzeni. Gra dotyczy tematyki bezpieczeństwa w Internecie. Jest to konkurs szkolny dostępny na blogu fani-it-sp16.blogspot.com. Pierwsza osoba, która wygra 1 000 000 otrzyma dyplom i nagrodę. Pozostałe osoby, którym uda się wygrać milion otrzymają dyplomy. W celu udowodnienia wygranej, należy zrobić zdjęcie telefonem ekranu z informacją o wygranej i przesłać je niezwłocznie na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Konkurs trwa do pierwszej wygranej. Potem będzie dostępny na blogu, aby każdy mógł się zmierzyć w Turnieju. Każda osoba, która dotrze do 1 000 000 otrzyma dyplom.
Zapraszamy cyberbezpiecznie - organizatorzy p. Małgorzata Woroszyło, Izabela Kardasz, Joanna Ostaszewska-Samojło
 
Warsztaty Białostockiej Akademii Rodziny PDF Drukuj Email

Zapraszamy do zapoznania się z propozycja warsztatów Białostockiej Akademii Rodziny.

 

Więcej…
 
Profilaktycy.pl 2016/2017 PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2016/2017 nasza placówka przystąpiła do współpracy z Fundacją "Masz Szansę" w zakresie realizacji projektu pn. "System oddziaływań profilaktycznych w Polsce - stan i rekomendacje dla zwiększenia skuteczności i efektywności planowania i realizowania działań profilaktycznych w mikro i makro skali" realizowanego w ramach zadania publicznego  "Prowadzenie całościowych badań dotyczących funkcjonowania systemu oddziaływań profilaktycznych w Polsce" na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej.

Informacje o wydarzeniach związanych z projektem www.profilaktycy.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 13