"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

Miesiac dobroczynnosci PDF Drukuj Email

 
Miedzynarodowy Dzien Bialej Laski PDF Drukuj Email

Dnia 15 września 2019r. odbył się w naszej szkole apel przygotowany przez szkolny klub wolontariusza. Zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski tj. Dnia Osób Niewidomych i Niedowidzących. Gośćmi honorowymi spotkania były osoby niewidome - Pani Barbara Szymańska - wiceprezes Fundacji Audiodeskrypcja oraz Pan Tomasz Strzymiński. W przedstawieniu przygotowanym specjalnie na tę uroczystość, wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1a, 2b, 4a, 5c, 7b. Zaprezentowali oni fragment utworu literackiego Bolesława Prusa pt.: "Katarynka". Apel poruszył nie tylko serca i myśli uczniów, ale wzruszył do łez także naszych gości. Pani Brbara wraz z panem Tomaszem opowiedzieli o tym, w jaki sposób biała laska i wiele innych przedmiotów pomaga im w codziennym życiu. Uczniowie mieli okazję spróbować poruszania się przy jej użyciu. Okazało się, że jest to trudne i jak na początek - skomplikowane.

Tego dnia uczniowie zrozumieli, że są wokół nich ludzie, którzy czekają na naszą pomoc - dobre słowo, serdeczny  uśmiech, czy przyjazne podanie ręki. Wiedzą, że każdy z nich, już dziś może być WOLONTARIUSZEM - KIMŚ WYJĄTKOWYM, KIMŚ KTO LUBI I CHCE POMAGAĆ INNYM!


 
Warsztaty swiateczne 2018/2019 PDF Drukuj Email

W dniach 1 i 2 kwietnia 2019 r. odbyły się w klasie I b i III a wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem RODZICÓW i DZIECI. Wykonano świąteczne ozdóbki - stroiki, pisanki, zajączki i kurczaczki, które będą sprzedawane na szkolnym kiermaszu wielkanocnym. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WARSZTATÓW!!!
Organizatorzy: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

 
Zonkilowa kwesta 2019 PDF Drukuj Email

 

Szkolny Klub Wolontariusza składa SERDECZNE PODZIĘKOWANIA WSZYSTKIM UCZESTNIKOM Żonkilowej Kwesty. Z całego serca DZIĘKUJEMY za każdą złotówkę. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" działającej w Białymstoku. Fundacja ta prowadzi hospicjum dla osób cierpiących na choroby nowotworowe.
Z wyrazami wdzięczności
Opiekunowie: Marzena Dęby, Ewa Gutowska

 
Audiodeskrypcja PDF Drukuj Email

Dnia 1 marca 2019 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Barbarą Szymańską - pedagogiem, Wiceprezesem Fundacji Audiodeskrypcja, specjalistką ds. tworzenia i wdrażania audiodeskrypcji. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I - VIII. Była to dla nas niezapomniana i wyjątkowa lekcja o tym, jak możemy pomóc napotkanej osobie niewidomej - co powinniśmy zrobić, a czego nie wypada. Pani Barbara jako osoba niewidoma, odwiedziła nas ze swoim psem przewodnikiem - Fokusem. Zaprezentował on nam swoje umiejętności i sposób, w jaki pomaga w codziennym życiu. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się co to jest "audiodeskrypcja", jak niewidomi radzą sobie z codziennymi obowiązkami, co ułatwia im poruszanie się po mieście, a co utrudnia, czy też np. w jaki sposób poznają barwy. Z przejęciem słuchaliśmy opowieści Pani Barbary, którą poznaliśmy jako osobę pogodną, pełną optymizmu, pozytywnej energii i chęci działania.

Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena Dęby i Ewa Gutowska

 
Walentynki 2018/2019 PDF Drukuj Email
W dniach 13 - 14 lutego 2019 r. odbywa się na drugim piętrze KIERMASZ WALENTYNKOWY. Całkowity dochód przekazany zostanie na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.
Jeśli macie ochotę być WOLONTARIUSZAMI i POMÓC INNYM - serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu!
Opiekunowie szkolnego klubu wolontariusza: Marzena Dęby, Ewa Gutowska


 
Dzien Wszystkich Kolorow Swiata PDF Drukuj Email

12 lutego 2019 r. to Dzień Wszystkich Kolorów Świata w SP 16

Przyłącz się do akcji i uratuj życie najbardziej potrzebujących dzieci z najbiedniejszych krajów świata. Przekazując darowiznę, w zamian za uszytą lalkę, przyczynisz się do poprawy ich losu. Szczepionki, które UNICEF dostarczy dzięki Twojemu wsparciu, dadzą szansę na lepsze życie setkom tysięcy dzieci. Pomóż uchronić maluchy przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra.

Szmaciana laleczka może uratować życie dziecka!

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU UNICEF

  • Podczas apelu uczniowie poszczególnych klas zaprezentują uszyte lalki. Odbędzie się też kiermasz lalek (minimalna cegiełka: 10 zł) a także zbiórka dobrowolnych wpłat. Całkowity dochód przekazany będzie na zakup szczepionek ratujących życie dzieci w najbiedniejszych krajach świata.
  • Prosimy, aby tego dnia uczniowie przyszli w strojach w jednym kolorze wybranym przez klasę.

Grażyna Durek, Beata Jatel, Marta Kluczyk, Beata Surmacewicz


Ponad 80 lalek uszyli uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, aby wesprzeć ogólnopolski projekt UNICEF. Dochód ze sprzedaży szmacianych laleczek zostanie przeznaczony na zakup szczepionek ratujących życie dzieci oraz chroniących przed poważnymi skutkami chorób takich jak polio, tężec, gruźlica i odra. Pomoc otrzymają maluchy z najbiedniejszych krajów świata. Dziękujemy wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali lalki oraz włączyli się do akcji, przekazując darowiznę.

1616 złotych – taką kwotę zebrała 16-tka i przeznaczyła na akcję UNICEFF.

Dziękujemy wszystkim, którzy własnoręcznie wykonali lalki oraz włączyli się do akcji, przekazując darowiznę


 
Kiermasz walentynkowy PDF Drukuj Email

 
Konkurs walentynkowy PDF Drukuj Email

 
Zyczenia swiateczne PDF Drukuj Email

Przepis na Boże Narodzenie


Weź:     Pół miarki ciekawości

Kwartę pogody ducha

Dziesięć centymetrów uśmiechu

Kilogram życzliwości

Miłości ze dwie garści

Cały zapas wiary

Nadziei – ile się zmieści

Haust spokoju

Pomieszaj to w sobie

Podziel się z bliskimi

Może starczy i dla obcych

Świętuj Narodziny Dzieciątka.

Dobrych, zdrowych, pogodnych

Świąt Bożego Narodzenia

życzą Wolontariusze

ze szkolnego klubu wolontariusza
wraz z opiekunami:

p. Ewą Gutowską i p. Marzeną Dęby

 
Kiermasz swiateczny PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kiermaszu bożonarodzeniowego przygotowanego przez szkolny klub wolontariusza. Sprzedajemy na nim bombki, stroiki świąteczne, choinki, lampioniki, przygotowane przez uczniów i ich rodziców. Uzyskany dochód przekażemy na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku. Kiermasz potrwa do dnia 17 grudnia 2018 r.


 
Warsztaty bożonarodzeniowe 2018/2019 PDF Drukuj Email

5 grudnia 2018 roku odbyły się w klasie III A charytatywne warsztaty bożonarodzeniowe z udziałem rodziców i dzieci. Uczestnicy zajęć wykonali ozdoby świąteczne, stroiki, bombki oraz lampioniki. Wszystkie te "cudeńka" trafią na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Całkowity dochód zostanie przekazany na konto Fundacji "Pomóż Im" w Białymstoku.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie, dobre chęci i poświęcony czas!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6