"Największym zwycięstwem jest to,

które odnosimy nad nami samymi."

                   Tadeusz Kościuszko

 

Aktualna data i czas

 

 

Szlachetna Paczka 2021 PDF Drukuj Email

Koordynatorzy akcji zapraszają społeczność szkolną do udziału w tegorocznej edycji programu Szlachetna Paczka.

Szczegóły dotyczące potrzeb rodziny TUTAJ

 
Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2021 PDF Drukuj Email

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

Obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości nabrały w obecnym roku szkolnym nowego oblicza. Koncert pieśni patriotycznych rozbrzmiewał cały poprzedzający dzień. Uczniowie wraz z nauczycielami śpiewali pieśni na lekcjach i przerwach. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z Opiekunami przygotowali montaż słowno-muzyczny. Zachęcamy do obejrzenia. Kliknij na obrazek.

 


 
Szkoła Pamięta 2021 PDF Drukuj Email

Listopadowe dni, to czas w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Uczniowie klas 1-8 wraz  z nauczycielami wzięli udział w akcji Szkoła pamięta zainicjowanej przez MEiN.

9 listopada 2021 roku, przygotowując się do obchodów 103 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości oraz uczestnicząc w akcji Szkoła Pamięta, klasa 5c wraz z opiekunami p. Beatą Jatel i Izabelą Bogusz, udała się do Lasu Bacieczki - Miejsca Pamięci Narodowej. Podczas spotkania z historykiem z białostockiego oddziału IPN uczniowie poznali historię tego miejsca, zapalili przyniesione ze sobą znicze oddając hołd pomordowanym w tym miejscu w 1943 roku mieszkańcom naszego miasta.


 
Umiem pomóc 2021/2022 PDF Drukuj Email

W dniach 11 i 13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku grupa wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów Akademii Ratownictwa LUX MED uczyła młodzież z klas VII i VIII, jak należy udzielać pierwszej pomocy i jak ważna jest ona w życiu codziennym.

W trakcie zajęć ratownicy przeszkolili młodzież  jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak postępować w przypadku zakrztuszeń  oraz wdrażali umiejętność obsługi defibrylatora zewnętrznego AED.

Warsztaty odbywały się w ramach X edycji kampanii edukacyjnej „Umiem Pomóc”, dedykowanej młodym ludziom, dla których największym problemem w sytuacji zagrożenia jest strach przed podjęciem działania, wynikający z braku odpowiedniej wiedzy.

Zajęcia teoretyczno - praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu trwały 4 godziny. Podczas tych zajęć instruktorzy  podzielili się wiedzą i doświadczeniem, które na co dzień wykorzystują w swojej pracy.

Nasi uczniowie pod okiem doświadczonych specjalistów, mieli możliwość nabyć umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, zgodne z aktualnymi wytycznymi Polskiej oraz Europejskiej Rady Resuscytacji. Zamierzeniem  całego przedsięwzięcia było przede wszystkim wypracowanie wśród młodzieży przeświadczenia o konieczności reakcji, gdy są świadkami sytuacji, w której ktoś potrzebuje pomocy. Koordynatorem realizacji kampanii w naszej szkole była p. Alina Kazimierowicz.

 


 
Akademia Czerniaka - Znamię! Znam je? 2021/2022 PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2021/2022, w klasach 7-8, realizujemy program profilaktyczno-edukacyjny  "Znamię! Znam je?". Organizatorem Tygodnia Świadomości Czerniaka i kampanii „Znamię! Znam je?” jest Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej działająca pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Koordynatorem działań w naszej szkole jest p. Edyta Klimuszko.

 
Lokalni świadkowie wydarzeń IV edycja 2021 PDF Drukuj Email

Zapraszamy uczniów klas V – VIII  do udziału w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno - Fotograficznego w ramach obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce „Lokalni świadkowie wydarzeń” - miejsca pamięci, pomniki, tablice upamiętniające Solidarność lub wydarzenia z okresu stanu wojennego w Polsce.

regulamin do pobrania TUTAJ

 
Sukces ucznia klasy 5C PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować o sukcesie ucznia klasy 5C Sebastiana Koziaka, który 16.10.2021  startował w zawodach o otwarty puchar makroregionu wschodniego OYAMA KARATE w kategorii młodzik +45 kg i zajął wysokie II miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy.

 
Zamień celebrytę na autorytet VI edycja PDF Drukuj Email

 

Zapraszamy na szóstą edycję Konkursu Historycznego


 

"Zamień celebrytę na autorytet"

 

 

SZCZEGÓŁY NA BLOGU CELEBRYTASP16.BLOGSPOT.COM


 
Nagrody 2021/2022 PDF Drukuj Email

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,

postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,

Pani Dyrektor Anna Zalewska

została odznaczona

Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę.


Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Pani Lucyna Łukjan.

 

Nagrodę Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymała Pani Dyrektor Anna Zalewska oraz Pani Barbara Czurak.


W imieniu całej społeczności szkolnej i przedszkolnej, w uznaniu zasług i osiągnięć, serdecznie Paniom gratulujemy.

 
Siewca Nadziei 2020/2021 PDF Drukuj Email

Serdecznie gratulujemy społeczności szkolnej zdobycia tytułu SIEWCA NADZIEI w kampanii Pola Nadziei 2020/2021 - Pomóż Im odnaleźć iskrę nadziei. Dziękujemy Pani Marzenie Dęby za koordynowanie akcją na terenie placówki.

 
Umiem pomóc 2021/2022 PDF Drukuj Email

W dniach 11 i 13 października 2021 na terenie naszej szkoły realizowany będzie ogólnopolski projekt program UMIEM POMÓC. W zajęciach teoretycznych oraz praktycznych niezbędnych do udzielenia pierwszej pomocy wezmą udział uczniowie klas 7 i 8 według ustalonego harmonogramu.

11.10.2021

od godz. 8.00 klasy: VIII c - s.110 , VIII B - s. 109

od godz. 11.40 klasy: VII b - s. 110, VII d - s. 107, VII e - s. 109

13.10.2021

od godz. 8.00 klasy: VIII a - s.107

od godz. 10.40 klasa VIII d - s.109

od godz. 11.40 klasy: VII a - s. 110, VII c - s. 206

Blok zajęć trwa 4 godziny.

Koordynatorem programu na terenie naszej szkoły jest nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa p. Alina Kazimierowicz.

Więcej informacji na stronie http://www.umiempomoc.pl/

 
Stawiam na siebie 2021/2022 projekt profilaktyczny PDF Drukuj Email

Od 4 października do 22 grudnia 2021r realizowany będzie w naszej szkole projekt profilaktyczny STAWIAM NA SIEBIE w ramach miejskiego programu profilaktyki. Nauczyciele wychowania fizycznego będą realizowali sportowe zajęcia pozalekcyjne. Chętne osoby, prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych nauczycieli:

p. Joanny Derkowskiej - klasy 1-3

p. Bogusława Aksamitowskiego - dziewczęta z klas 4-8

p. Dawida Malinowskiego - chłopcy z klas 4-8.

Uczniowie klas 4-7 wezmą udział w warsztatach i spektaklach profilaktycznych, natomiast uczniowie klas 8 wezmą udział w zajęciach terenowo- przyrodniczych w Biebrzańskim Parku Narodowym.

W klasie 6 zrealizowany zostanie program profilaktyczny Debata.

 

W dniach 15 października oraz 5 listopada 2021 klasy 8 wzięły udział w zajęciach terenowych w Biebrzańskim Parku Narodowym. Koordynatorem organizacji wyjazdów była p. Agnieszka Baranowska.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17